Ім’я: Катерина Васильєва

Дата народження: 15 серпня 1945 р. (71 рік)

Знак Зодіаку: Лев

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: р. Москва

Діяльність: актриса кіно і театру

Вага: 58 кг

Зріст: 176 см

Біографія Катерини Васильєвої

Актриса — донька відомого поета Сергія Васильєва. І внучата племінниця відомого радянського педагога і письменника Антона Семеновича Макаренка.

Актриса театру і кіно Катерина Васильєва

Катерина Васильєва закінчила ВДІК. В театральний вона вступила в 1962 році і навчалася в майстерні Ст., Бєлокурова. В цей же час навчався у Вдіку режисер Сергій Соловйов. Він згадує, що Катерина була дуже висока, струнка, рудий із чубчиком і з цигаркою «Шипка» в зубах. При цьому, їй була притаманна геніальна, абсолютна свобода.

Катерина Васильєва в молодості

Причому, каже режисер, вільна вона була у всьому і виявляти це навіть і не вимагалося. Актриса просто заходила в кімнату або просто сиділа так, що ставало ясно, перед публікою зовсім розкутим людина.

Страшніше Раневської

На кафедрі говорили, що дівчина здібна, але у неї немає ніяких зовнішніх даних. Шепотілися, що вона навіть страшніше Фаїни Раневської. Звичайно, красунею актрису ні в кого язик не повертався назвати. Але, кажуть однокурсники, вона була значніша і прекрасніша, ніж просто красива або гарненька студентка. Але при всій своїй неідеальності Катерина Васильєва була нечуваною і сліпучою.

До речі, Сергій Соловйов і став першим чоловіком Катерини Васильєвої. Про ті часи згадує режисер з придихом. У них був дуже довгий роман. Варто відзначити, що актриса змогла зберегти зі своїми колишніми чоловіками дивовижні відносини.

Ще студенткою Катерина Васильєва почала зніматися. Перша її роль була невелика – в кіноповісті «На завтрашній вулиці» в 1965 році.

Через два роки Катерина отримала диплом Вдіку і пішла працювати в театр імені М. Н. Єрмолової. Там вона грала до 1970 року.

До речі, після закінчення театрального Катерина Васильєва зіграла і своє перші головні ролі в кіно. Так, її можна побачити в «Солдата і цариці» і «Адамі і Хеве». І саме в цих ролях стало ясно, що актриса здатна грати гострі образи в гротесковою інтерпретації.

Незалежна і горда Катерина Васильєва

Другий шлюб

У 1970 році Катерина Васильєва вже працює в театрі «Современник». На його сцену вона виходила до 1973 року.

В цей же час вона стає дружиною драматурга Михайла Рощина. Перша зустріч у майбутніх подружжя відбулася незвичайно. Рощин разом з другом Олегом Єфремовим та його дружиною Аллою Покровської сиділи в ресторані в Будинку літераторів. Між слів Алла сказала, що йде Катя Васильєва. Рощин схопився з-за столу зі словами «Де Катя?». І тут вона підійшла до столу. Драматург вигукнув: «Невже це жива Катя Васильєва? Нарешті-то я тебе бачу». Актриса не розгубилася і відповіла: «Невже це живий Михайло Рощин? Я про тебе стільки чула і знаю».

Після цього Михайло і Катерина поцілувалися як давні знайомі. У ресторані вони просиділи до закриття, а потім разом з випивкою і закускою поїхали до Рощину додому. Там він представив актрису своїй дружині актрисі Лідія Савченко. Відзначили знайомство втрьох. Коли Михайло зголосився проводити Катерину, Лідія швидко все зрозуміла…і запропонувала викликати таксі. Але Рощин пішов проводжати Катерину Васильєву і в родину більше не повернувся. Закохані поїхали в ресторан у Внуково. Потім у залі очікування драматург всю ніч читав актрисі свою розповідь. А на ранок в «Современник» Лідія послала Васильєвої телеграму «Вітаю Днем перемоги». Після цього почалася сімейне життя Васильєвої та Рощина.

Михайло Рощин згадує, що це була палка і божевільна любов. Принаймні, в його житті. Молодята поневірялися по кутах, оскільки їм ніде було жити. Але коли прийшла популярність, пара почала заробляти достатньо. Але гонорари йшли не на побут, а на вечірки. Тому після народження сина Дмитра в 1973 році пара тихо розійшлись.

Після народження сина Катерина Васильєва – вже актриса Мхату. Там вона грає Прокурора в постановці Павлової «Вагончик», Маргариту Хевистави в «Обвал» Джавахішвілі, Ірину Мінеллі у виставі «Тамада» Галина та інші ролі.

З Андрієм Мироновим в Солом'яному капелюшку

Визнання

Талант актриси в повній мірі розкрився в 70-ті роки минулого століття. Кінорежисери швидко розгледіли дар актриси і почали навперебій запрошувати Васильєву як на комедійні, так і на драматичні ролі. І те й інше їй вдавалося граючись. Катерина Васильєва грала досить багато яскравих ролей. Навіть якщо це були ролі другого плану. Наприклад, чого варті отаманша Тульчинська з «Бумбараша», роль в комедії «Вас викликає Таймир», або Анаіс з «Солом’яного капелюшка».

Виділяються в скарбничці Васильєвої та образи сучасних жінок. Наприклад, у фільмах «Не болить голова у дятла», «Рятувальник», «Пізні побачення», «Ключ без права передачі».

Але однією з кращих робіт можна по праву назвати Емілію в казці «Звичайне диво».

Катерина створила образи владних і незалежних жіночих характерів. Але одночасно її героїні не позбавлені ліричності ніжних почуттів. Страждають від свого «положення» і мріють про кохання отаманша з «Бумбараша» і чаклунка з «Чародіїв».

Катерина Васильєва. Тимчасово доступний В 1989 році Катерина Васильєва зіграла головну роль у трагифарсе «Візит дами» Михайла Козакова. Тим самим вона створила образ мільйонерки, яка повернулася через десятки років в рідне місто, щоб викупити коханого, зрадив її.

Поворот у долі

Актриса ніж сама схожа на своїх героїнь. Вона така ж незалежна і горда. Тому несподіваним для всіх стало її рішення у 1993 році залишити кіно і сцену. У цей час Катерина Васильєва вже була розлучена. Ходили чутки, що вона пішла в Толжский монастир. Потім з’явилася інформація, що вона служить скарбником в Москві в храмі Софії Премудрості Божої у Середніх Садівників.

Сама актриса зізнається, що рішення не було спонтанним. В кінці 70-х вона познайомилася з нащадком роду Муравйових – Катериною Трубецькой. І саме вона призвела актрису в храм в Телеграфному провулку, де збиралася віруюча інтелігенція.

До речі, син Катерини Васильєвої закінчив ВДІК і прийняв рішення стати дияконом. Вивчився в семінарії.

Повернення в кінематограф

Втім, у 1997 році актриса повернулася в кінематограф. Вона зіграла в телесеріалах «Графиня де Монсоро» і «Королева Марго». А в наступному році з’явилася в картині «Хто, якщо не ми» Валерія Пріємихова.

У 2000 році черговий роботою стала мелодрама «Приходь на мене подивитися» Олега Янковського. Актриса стала Софією Іванівною – паралізованої бабусі, яка живе разом з донькою, старою дівою. Сюжет цілком передбачуваний, але ця різдвяна казка була дуже тепло прийнята глядачами.

Тоді ж Катерина Васильєва прийняла запрошення Олега Меньшикова зіграти роль у фільмі «Горе від розуму».

«У кожному випадку є своє ідейне виправдання. Мені Янковський подзвонив зі словами: «Тільки відразу не посилай мене…» Він знав, якою я була матершинницей. Погодилася, бо мені сподобалася ідея — фільм про відтворення сім’ї, а це одна з найважливіших проблем в Росії.

Катерина Васильєва - сильна жінка

Я знала, для чого Валерій Пріемихов, друже мій покійний, робив фільм «Хто, якщо не ми» — це плач, картина про Росію, про наших дітей. Меньшикову я була необхідна не як актриса, лицедійка. Потрібна була фігура з певним суспільним шлейфом», — розповідає про своє повернення Катерина Васильєва.

До речі, сама Катерина Сергіївна вважає себе в першу чергу мамою священика, а потім вже актрисою. У кіно ж вона знімається виключно рідко і продовжує працювати у святому місці.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: