Ім’я: Йосип Кобзон

Дата народження: 11 вересня 1937 р. (79 років)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: Часовий Яр

Діяльність: естрадний співак

Вага: 67 кг

Зріст: 176 см

Біографія Йосипа Кобзона

Мама артиста з’явилася на світ в Подільській губернії і рано залишилася без батька, дівчинці довелося з тринадцяти років заробляти на життя вирощуванням тютюну. Після вона працювала на деревообробній фабриці, а в 22-річному віці вступила у ВКП(б). У 1930 році вона стала народним суддею. Сам Йосип Давидович Кобзон багато раз зізнавався, що мати відіграла в його житті ключову роль і була його моральним орієнтиром.

Перед Великою Вітчизняною Кобзони переїхали до Львова. Глава сімейства пішов на фронт політруком, мама ж з трьома дітьми, братом-інвалідом і бабусею евакуювалася в Узбекистан. Сім’я без батька оселилася під Ташкентом у місті Янгіюль.

В 1943 році батька Кобзона контузило, і після лікування його комісували з армії. Правда, до рідних він не повернувся. Давид зустрів іншу жінку, одружився і оселився в Москві.

У 1944 році Йосип Кобзон з родиною повернувся на Україну і оселився в місті Краматорськ. Тут же він пішов у перший клас. Через два роки мама вдруге вийшла заміж, її чоловіком став колишній фронтовик по імені Михайло Раппопорт. Окрім двох рідних братів і сестер у Йосипа з’явилося два зведених брата.

Титулований боксер

В кінці 40-х років Кобзони переїхали до Дніпропетровська. До 1957 року сім’я винаймала кімнату у полковника у відставці в будинку на вулиці Димитрова. У будинковій книзі так і залишилася запис прізвища Йосипа через букву «п»: Копзон. Буква «б» встала на своє місце лише коли артист отримував паспорт.

Популярний співак Йосип Кобзон

Восьмий клас школи №48 Йосип Кобзон закінчив з відзнакою, після чого вступив у Дніпропетровський гірничий технікум. І там же, на сцені навчального закладу, вперше випробував свій баритон. Він співав у дуеті з першим чемпіоном Української РСР, майбутнім майстром спорту з бадмінтону Борисом Баршаком. А в технікумі майбутній артист захопився боксом, навіть виграв першість міста серед юнаків і чемпіонат України. Однак після першого ж нокауту пішов зі спорту. Під час навчання Кобзон отримував величезну, в той час, стипендію, 180 рублів. При цьому навчався на тверду четвірку.

Йосип Кобзон закінчив клас вокалу в Державному музично-педагогічному інституті імені Гнесіних.

Естрадний надрив

У 1956 році Йосипа Кобзона призвали в армію. До 1959 року він значився в ансамблі пісні і танцю Закавказького військового округу. Після звільнення його вчителем співу став Леонід Терещенко, який керує хором Дніпропетровського палацу студентів. Він готував Кобзона до іспитів в Одеську консерваторію.

«Ми займалися індивідуальною програмою ми займалися після хорових. Я входжу, а учень стоїть біля мого друга Віктора Фальківського на сцені, співає пісню, причому страшенно напружує горло! Він намагається належним чином звучати на тлі естрадної «міді»! Кажу: «Голос посадиш, горлань на здоров’я». Не можна ж надриватися, поки остаточно не поставить вокал, а він звучав краще з кожним днем. Тоді він перестав співати естраду», — згадував Терещенко.

Робочий процес

Терещенко влаштував свого учня протирати спиртом протигази з бомбосховище хіміко-технологічного інституту на оклад в 50 рублів. Там майбутній артист працював до від’їзду в Москву.

З 1959 року і до 1962 Йосип Давидович був солістом Всесоюзного радіо, а далі і до 1989 року – соліст Москонцерту.

У радянський час Кобзон співав патріотичні та ліричні пісні. Популярність прийшла після виходу в ефір пісні «А у нас у дворі» Аркадія Островського.

У 60 — роках у Кобзона вже сформувалася виконавська манера – це поєднання техніки бельканто і невимушеності, увагу до слова і поетичної інтонації. У 1964 році Йосип стає лауреатом Всеросійського конкурсу артистів естради, а так само лауреатом конкурсу в польському Сопоті. У тому ж році співак став «Заслуженим артистом Чечено-Інгушської АРСР»

В наступному році Йосип брав участь у міжнародному конкурсі «Дружба». Він проходив у шести соцкраїнах. Кобзон завоював перше місце в Будапешті, Берліні та Варшаві.

З 1971 року артист почав виходить щорічно у фінал «Пісні року», з 1973 року він став членом КПРС, а в 1986 йому дали звання «Народного артиста СРСР».

Йосип Кобзон на відео В 1984 році Йосип Кобзон став викладати естрадний вокал в інституті імені Гнесіних. Його випускники – Валерія, Валентина Легкоступова, Ірина Отієва.

Голос

Ліричний баритон ясною забарвлення – це голос Кобзона. Специфічний і благородний тембр впізнати з перших звуків. До того ж Йосипа відрізняє прекрасна дикція. Голос співака остаточно сформувався до 70-х років. На самому початку кар’єри артист співав іншим звуком, тижня, наприклад, у 70-е. до Речі, починав кар’єру Йосип Кобзон разом з Віктором Кохно, дует співав громадянські і ліричні пісні Аркадія Островського. Композитор, часто сам акомпанував артистам на акордеоні. Після смерті Островського 1968 року Кобзон почав сольну кар’єру. Самий перший фестиваль «Пісня року» в 1971 році як раз відкрився піснею Йосипа Кобзона «Балада про фарби».

У 60-70-ті роки артист відвідав з концертами ударні комсомольські будови, боровся за мир у всьому світі, входив до складу делегацій, які відвідували різні країни з дружніми візитами. У 80-ті він виступав для радянських військ в Афганістані.

У 80-ті Йосип Кобзон так само записав ліричні та жартівливі пісні 30-х років з репертуару Ст. Козина, К. Сокальського, А. Погодіна, К. Шульженко, В. Юр’євої, Р. Виноградів, не давши загубитися цінною і оригінальною пісенної культури. Артист виконує класичні романси, оперні і опереткові арії, аріозо. Є в репертуарі російські, єврейські та українські народні пісні. Не обійшов стороною співак та бардівську пісню, виконавши композиції «Окуджави» Молитва Франсуа Війона», «Пісенька про Арбаті», «Про синьому тролейбусі», Висоцького «Він не повернувся з бою» і Дольского. Всього в скарбничці Йосипа Кобзона більше 3-х тисяч пісень.

Політика

Кобзон ще відомий як політичний діяч. Кар’єру він починав в 1990 році як депутат Верховної Ради СРСР. Він займався миротворчою діяльністю в 90-е під час придушення чеченського сепаратизму. Після він вів переговори з бандою Бараева, а в 2002 році з загарбниками Театрального центру на Дубровці.

Йосип Кобзон. Остання любов 1995 року і по сьогоднішній день Кобзону заборонений в’їзд в США. Багаторазову візу Держдеп анулював, аргументуючи можливою причетністю до операцій з підконтрольними препаратами.

Кобзон є депутатом Держдуми Росії від партії «Єдина Росія», він же член правління Федерації єврейський громад країни, а так само член президії загальноросійської громадської організації «Ліга здоров’я нації». Співак – близький друг колишнього мера Москви Юрія Лужкова.

Хвороба

У 2005 році Йосип Кобзон пережив складну операцію з видалення пухлини. Її проводили в одній з клінік Німеччини. Втім, втручання хірургів різко послабило імунітет артиста, в результаті чого утворився тромб у легеневих судинах, з’явилося запалення легенів і тканин у нирках.

Тяга до життя допомогла впоратися з недугою. Вже через п’ять днів після операції Кобзон приїхав в Юрмалу і заспівав на сцені в «живу».

В кінці 2010 року, виступаючи в Астані, Йосип Кобзон відчув себе погано і впав прямо на сцені двічі в непритомність. Лікарі на сцені надали невідкладну допомогу. Пізніше з’ясувалося, що рак призвів до анемії, що і послужило причиною втрати свідомості.

Родина

З 1965 по 1967 рік Йосип Кобзон був одружений на співачці Вероніці Круглової. У 1967 році артист одружився на актрисі Людмилі Гурченко. Шлюб проіснував чотири роки.

Вся сім'я в зборі

третьою дружиною співака стала Нінель Дризина. У Кобзона двоє дітей – Андрій Кобзон і Наталія Раппопорт, а так само п’ять онучок і двоє онуків.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: