Ім’я: Іван Павло I

Дата народження: 17 жовтня 1912 р.

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: р. Форно-де-Каналі, Італія

Дата смерті: 28 вересня 1978 р. (65 років)

Діяльність: служитель церкви

Біографія Івана Павла I

Дитинство Івана Павла I

При народженні хлопчика звали Альбіно Лучані. На світ він з’явився в родині простого будівельника-соціаліста в маленькому селі на півночі Італії. Батько працював на заводі, і сім’я була бідною. У цих умовах і почав вчитися Альбіно.

Першим місцем навчання для молодого Лучани була духовна семінарія Фельтре. Пізніше він навчався у семінарії Беллуно.

Альбіно став священиком у 1935-му. На цьому своє навчання він не припинив. Лучано продовжив навчання у папському університеті і став доктором теології. Його докторська була про католицького богослова Антоніо Росмини.

Початок духовної кар’єри майбутнього понтифіка Іоанна Павла I

Своїм покликанням Лучани завжди вважав саме пастирську діяльність. Після отримання освіти, він повернувся в єпархію Беллуно і став допомагати священику. Викладання дітям з простих шахтарських сімей закону божого було однією з його обов’язків.

Іван Павло I в дитинстві жив в Італії

Починаючи з 1937-го року, він з парафіяльного священика за десять років став заступником вікарія у своїй єпархії.

У 1958-му, після того як Лучани був зведений в єпископи, він отримав своє нове призначення і вирушив туди з великим задоволенням. Це призначення подобалося Альбіно, так там була його стихія», адже єпископство Вітторіо Венето було бідним і зовсім невеликим. Лучани з кожним з віруючих зміг познайомитися особисто.

У 1969-му Лучани був призначений патріархом Венеції, а ще через чотири роки проведений в кардинали. Ставши вищим священнослужителем, він так і залишився життєрадісним, простим і дуже привітною людиною. У Венеції Лучани відчував себе чужим. Ще за рік до того, як був проведений в кардинали, він замислювався про відставку. Причина була в протиріччі, який виник у нього з духовенством єпархії щодо ставлення до руху священиків-робітників. Поведінка, продемонстроване ним, можна назвати консервативним. Так, успіхи Компартії на виборах, на його думку, становили чималу небезпеку для церкви.

Іван Павло I на троні Папи римського

Після смерті Павла VI конклав повинен був вирішити шляхом голосування, хто буде наступним папою. Всі очікували, що вибори будуть тривати кілька днів, але все виявилося навпаки. За короткий час папою обрали Лучани.

Не тільки для нього це стало несподіванкою, але й для багатьох інших. Вперше в історії сталося те, що папа вибрав собі подвійне ім’я, що складається з імен тих, хто був на папському троні до нього – Івана і Павла. Він став називатися Іван Павло I. Швидше за все, Лучани хотів цим показати, що буде продовжувати їхню справу.

Іван Павло I був Папою римським всього 33 дні

Його понтифікат тривав лише тридцять три дні. Лучано створив образ «сміється папи», так як часто посміхався, а іноді навіть розкуто сміявся. Це було дуже незвично, адже його попередник часто хворів, був серйозним і похмурим людиною. Крім того висловлювався Лучани дуже просто, мовою, який був зрозумілий народу. Це стосувалося і урочистих моментів.

Інтронізація відбулася просто і задушевно. Відчувалося, що новий папа римський прийшов справді служити, і не має наміру вести себе, як владиці. Встановлений раніше порядок цій церемонії був скасований, крім того, він відмовився від тіари. До вівтаря новий тато йшов пішки, в честаторию сідати не став. Корона була замінена на палій, а гуркіт гармат на мелодійні звуки хору. Під час меси папа не викладав свою програму. Їм була виголошена гомилия, до якої він додав кілька власних думок і висновків. Так він хотів дати зрозуміти, що на престол зійшов духовний пастир. Його планам не дано було здійснитися. Особисте життя

Складно судити про те, як Альбіно Лучані представляв своє папство. Він встиг з цього приводу висловитися лише кілька разів. Однозначно можна сказати, що Іван Павло I планував продовжувати ту справу, яку було розпочато попередниками Іваном та Павлом. Він з простодушністю визнавав, що на відміну від них не володіє ні освіченістю одного, ні глибокою мудрістю іншого.

Іван Павло I отримав прізвисько Веселий тато

Курія і протокольний етикет для Лучани стали непосильним тягарем. Він звик жити серед цих людей, простих парафіян.

Часто вечорами тато дзвонив родичам і вів з ними тривалі бесіди. У нього був друг — беллунойский єпископ, з яким той спілкувався і підтримував дружні стосунки, де б він не служив.

Його улюблені автори: Марк Твен, Чарльз Діккенс, Вальтер Скотт, Франческо Петрарка та ін.

Смерть Іоанна Павла I

«Сміється папи» не стало вночі 29 вересня, через 33 дні після інтронізації. Особистий секретар знайшов його мертвим вранці, коли ввійшов до нього в кімнату. Він виявив загоряння нічну лампу і розкриту книгу. Найімовірніше, смерть наступила раптово.

Згідно зі свідченнями лікарів, священнослужитель помер від інфаркту міокарда, досить поширеної хвороби. Вони ж сказали, що можна стверджувати, що смерть настала ближче до ночі 28 вересня.

Родичі Альбіно Лучані пізніше розповіли, що одразу після обрання папою, він під час розмови був дуже веселий, зовсім інший настрій був у нього незадовго до смерті.

У 2003-му році єпархією Беллуно було ініційовано початок процесу беатифікації Івана Павла I. Парафіяни цієї єпархії стверджують, що при молитвах йому зцілення.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: