Ім’я: Іван Охлобистін

Дата народження: 22 липня 1966 р. (50 років)

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: Будинок відпочинку «Поленово», Тульська обл.

Діяльність: актор, режисер і сценарист

Вага: 80 кг

Зріст: 180 см

Біографія Івана Охлобистіна

Іван Іванович Охлобистін – російський актор, сценарист і режисер. В минулому – байкер і хуліган, зараз – багатодітний батько і переконаний консерватор. Має сан священика, є автором фантастичного роману і кількох книг на релігійну тематику.

Іван Іванович Охлобистін власною персоною

Дитинство Івана Охлобистіна

Іван Іванович Охлобистін з’явився на світло в будинку відпочинку «Поленово» Тульської області, де його батько обіймав посаду головного лікаря. Союз його батьків багато називали неможливим через колосальної різниці у віці. Їх розділяло 43 роки: Іван Охлобистін-старший, військовий хірург, пройшов Другу світову і до моменту зустрічі з майбутньою дружиною розміняв сьомий десяток, і юна Альбіна Біляєва, ледве досягла повноліття студентка МФТІ.

Дитяче фото Івана Охлобистіна з бабусею

Батько Вані переніс власні прагнення на сина і бачив свого нащадка геніальним хірургом. У молодшого Охлобистіна на цей рахунок були свої міркування. У восьмому класі юнак побачив фільм Марка Захарова «Звичайне диво» і твердо вирішив стати чарівником, або, принаймні, допомагати людям, нести їм «добре, розумне, вічне». У 1982 році це бажання привело закінчив школу Івана в приймальну комісію Вдіку.

Іван Охлобистін в юності

Коли приймав іспит Ігор Таланкін попросив абітурієнта здивувати її чимось отаким, той розлютився: «Я сюди прийшов сказати нове слово в російському кінематографі, а не вас дивувати!». Режисер обурився: «Геть звідси, хамло!», але в коридорі Охлобистіна наздогнали і повернули – здивований витівкою юнаки маестро заливався від сміху і обома руками схвалив його кандидатуру.

Чарівність студента Охлобистіна полонила всіх викладачів Вдіку

Провчившись рік, Охлобистін був покликаний на військову службу: потрапив в Ростов-на-Дону, в ракетні війська. В армії його неабиякий розум теж оцінили, але, на жаль, зі знаком «мінус»; в результаті за два роки виконання військових обов’язків Іван провів три місяці на гауптвахті. Сам актор ставився до цього факту з неабиякою часткою іронії, відзначаючи, що самотність дозволяло всмак поміркувати про життя і довелося йому до душі значно більше, ніж перебування в казармі.

Початок кар’єри Івана Охлобистіна

Після демобілізації Охлобистін відновився на режисерський курс Ігоря Таланкін і швидко досяг успіхів як у навчанні, так і в громадській діяльності. Його перші студентські роботи (короткометражні фільми «Нісенітниця. Розповідь ні про що», «Руйнівник хвиль») здобули перемогу на Міжнародному кінофестивалі в США, а також були удостоєні призу глядацьких симпатій на Потсдамському фестивалі молодіжного кіно.

Охлобистін (ліворуч) зіграв міліціонера у своїй короткометражці

Перший написаний Охлобистіним сценарій став першим досвідом співпраці з режисером Романом Качановим. У 1991 році вийшов результат їх тандему – абсурдна комедія «Виродок»; головний герой стрічки народжується на світ оформившимся тридцятирічним чоловіком і отримує здатність перетворюватися в будь-якого побаченого раніше людини. Фільм був номінований на престижну премію «Золоте яблуко, золотий листок».

Слідом відбувся акторський дебют Охлобистіна в драмі «Нога». Разом з Петром Мамоновим вони зіграли потрапили в Афганістан новобранців. Веселий хлопчина Валера втрачає на війні ногу і повертається додому, щоб усвідомити: все найстрашніше тільки починається. Психологічно важкий фільм приніс Охлобистіну перемогу в номінації «Краща роль» на фестивалі «Молодість–1991». З-за особистих мотивів забобонний Іван знімався під Чужим прізвищем.

Іван Охлобистін у фільмі «Нога», 1991 рік В 1992 році Охлобистін представив перший повнометражний фільм «Арбітр», при створенні якого Іван виступив у трьох іпостасях: режисера, сценариста і виконавця однієї з головних ролей. Прониклива екзистенціальна драма з Роланом Быковом буквально розірвала пост-радянський кинозастой. Фільм здобув перемогу в одній з номінацій фестивалю «Кінотавр» (конкурс «Фільми для обраних», номінація «Краща режисерська робота»). У тому ж році Охлобистін отримав диплом Вдіку.

Іван Охлобистін у фільмі «Арбітр», 1991 рік

Протягом наступних десяти років актору довелося грати патологоанатома у фільмі «Хто, якщо не ми» (акторський дебют Артура Смольянинова) і лікаря в картині «Три історії», що зібрала багатьох легендарних знаменитостей, таких так Олег Табаков і Сергій Маковецький. До речі, сценаристом новели була знайома Охлобистіну по Вдіку Рената Литвинова. У проекті «Манія Жизелі» Олексія Учителя Охлобистін зіграв знаменитого балетмейстера Сержа Лифаря.

Галина Тюніна і імпозантний балетмейстер Охлобистін

У 1997 році виходять два знакових фільму з участю Охлобистіна: молодецька комедія «Мама не горюй» з Гошею Куценко та Євгеном Сидихиным і лірична драма «Криза середнього віку», режисерський дебют Гаріка Сукачова, де напарниками Охлобистіна стали Дмитро Харатьян і Михайло Єфремов. Фільм показав, що Охлобистіну чудово вдаються глибокі, наштовхують на роздуми персонажі.

Персонаж Охлобистіна у фільмі «Криза середнього віку»

У 2000 році вийшов перший фільм Романа Качанова з серії «ДМБ». Сценарій проекту був повністю побудований на армійських оповіданнях Охлобистіна, він же виконав епізодичну роль особиста-контррозвідника.

«ДМБ», Іван Охлобистін в ролі особиста-контррозвідника Фільм з участю Станіслава Дужникова та Олексія Паніна критикували за не надто вдалу гру акторів і операторську роботу, але діалоги персонажів миттєво були рознесені на цитати.

Істинно народний «ДМБ» став законодавцем моди на армійські комедії: фільм отримав численні продовження і, можна сказати, породив серіал «Солдати», познайомив глядачів з чарівним прапорщиком Шматко в особі Олексія Маклакова.

– Бачиш ховраха? – Ні. – І я ні. А він є 2001 рік був ознаменований виходом експериментальної стрічки «Даун Хаус», своєрідною ігровий інтерпретації роману «Ідіот». Роман Качанов переніс основну сюжетну лінію твору в 90-ті роки XX століття, замінивши аристократів і купців більш актуальним характерами: наркоманами, «новими росіянами» і столичної богеми. Охлобистін виконав роль Парфена Рогожина, антагоніста князя Мишкіна (герой Федора Бондарчука). Персонаж вийшов пристрасним, «легкозаймистих», з фірмовими «охлобыстинскими» гумором і харизмою. Втім, вражав весь акторський склад картини: Анна Букловская в ролі Настасії Пилипівни, генеральша Єпанчіна у виконанні Барбари Брильської і Олександра, майстерно зіграна Оленою Кондулайнен.

Сучасний Парфен Рогожин у виконанні Охлобистіна

Наступні роки Охлобистін присвятив служінню в церкві, відхиляючи надходили запрошення на проби, але письменницька майстерність не закинув. У 2005 році на прилавках книжкових магазинів з’явився фентезійний роман Охлобистіна в стилі «біотронік». Твір, у якому розповідається про пригоди молодої людини у віртуальній реальності, називалося «XIV принцип».

Роботу священика Охлобистін поєднував з літературною діяльністю

У 2007 році відбулася перша після довгої перерви роль в серіалі «Распутін», де затверджений на головну роль Охлобистін постав в загадковому образі фаворита царської сім’ї. Поки глядачі стежили за розвитком конфлікту Распутіна і генерала Хвостова у виконанні Андрія Федорцова, Охлобистін був зайнятий у зйомках серіалу «Шалений янгол», де зіграв Кешу, помічника героїні Любові Толкалиной.

Роль Григорія Распутіна немов була створена для Охлобистіна

Вийшов у 2009 році «Будинок сонця» був для Охлобистіна швидше сценаристским досвідом, ніж акторським, однак Іван все ж виявився задіяний в акторському складі і майстерно виконав роль лектора. Головна роль дісталася молодій актрисі Світланою Івановою.

Іван Охлобистін про фільм «Будинок сонця» Довгий час Іван був зайнятий акторською діяльністю і створенням сценаріїв до фільмів, залишивши режисерське амплуа на задньому плані. Лише у 2009 році він став одним з режисерів картини «Москва, я люблю тебе!», складається з циклу романтичних новел про життя у столиці. Також над фільмом працювали 16 інших постановників, в тому числі Єгор Кончаловський, син легендарного Андрія Кончаловського.

У листопаді 2009 року в прокат вийшов фільм «Цар» – філософська драма Павла Лунгіна. Загальна атмосфера картини, обумовлена духом часу асоціювалася у більшої частини публіки з одним словом – «жорстокість». Двогодинний конфлікт персонажів Олега Янковського і Петра Мамонова супроводжувався безліччю льодових душу сцен: страта племінника ігумена Філіпа і холоднокровне вбивство самого священика персонажем Юрія Кузнєцова, «тортурний містечко» героя Вілле Хаапасало, публічне спалення царського блазня Вассіана, якого грав Охлобистін. Багато критики відзначили, що саме акторська майстерність Івана відволікало глядачів від надмірного насильства на протязі фільму.

У фільмі «Цар» Охлобистін зіграв придворного блазня

Іван Охлобистін та «Інтерни». Розквіт кар’єри

До 2010 року Охлобистіна можна було вважати досить популярним актором: його впізнавали на вулицях, а тандем «Качанове – Охлобистін» став символом якісного комедійного гумору, якого відчайдушно не вистачало російському кінематографу.

В той час режисер Максим Пежемський задумав зняти ситком про будні початківців лікарів. Він вже співпрацював з Охлобистіним (комедія «Мама не горюй» у 1997 році) і, не роздумуючи, відправив акторові запропонований В’ячеславом Дусмухаметовым сценарій. Спочатку Іван сумнівався – все-таки участь в комедійних серіалах було для нього в новинку, однак, прочитавши сценарій перших чотирьох епізодів, переконався, що «Інтерни» обіцяють стати чимось радикально новим і можуть вивести поняття «російський серіал» на новий рівень.

Доктор Биков і його інтерни

Охлобистін ідеально вписався в образ і навіть доповнив його, згадавши випадки з лікарської практики батька. Так з’явився на світ уїдливий, саркастичні доктор Андрій Биков, отримував у своєму житті задоволення від трьох речей: лікарської діяльності, знущань над інтернами та подтрунивания над кращим другом венерологом Купитманом (Вадим Демчог).

В житті Охлобистін і Демчог теж дружать

1 квітня 2010 року Охлобистін прокинувся знаменитим. Після відбулася напередодні прем’єри «Інтернів» з комедійним талантом Івана познайомилася вся країна.

Оглушливі успіх лише збільшувався з кожним наступним сезоном; інтерес до серіалу підігрівав той факт, що персонажі новачків-інтернів росли і розвивалися по ходу дії. Пихатий, зарозумілий «ботанік» Левін у виконанні Дмитра Шаракоиса, жаліслива красуня Христина Асмус, яка зіграла єдину дівчину-інтерн у лікарні, типовий «мажор» – свавільний син головлікаря Гліб Романенко (Ілля Глинников, недалекий Лобанов (Олександр Ільїн-молодший) – всі вони навчаються бути єдиною командою професійних лікарів, і, завдяки доктору Бикову, роблять це досить успішно.

Охлобистін і компанія: Демчог, Каминіна, Гур'янова, Байрон, Глинников, Ільїн

Нескінченну любов глядачів отримали рішуча героїня Світлана Каминіна – головний лікар лікарні Анастасія Кісегач, і досвідчена старша медсестра Люба Скрябіна, яку зіграла Світлана Пермякова. Однією з «фішок» серіалу став запрошений американський актор Один Байрон – його герой Філ Річардс з кумедним акцентом і постійною участю в безглуздих ситуаціях привніс в «лікарню» своєрідний колорит.

Несамовитий Биків Зйомки в серіалі посіли головне місце в графіку актора на наступні п’ять років. У лютому 2016 року відбувся показ заключного, п’ятого сезону «Інтернів», який завершився відставкою Бикова з лікарні.

Незабаром після прем’єри улюбленого мільйонами серіалу про інтернів заробив нечувану популярність Охлобистін був призначений креативним директором «Евросети». Не встигла публіка забути скандально відому рекламу, придуману Євгеном Чичваркиным («Евросеть – ціни просто ох*еть»), як особою компанії став не хто інший, як ексцентричний доктор Биков, розписує гідності чергового мобільного гаджета. Справедливості заради, Охлобистін намагався абстрагуватися від іміджу Чичваркіна і писав сценарії для «цікавою, але позбавленої непотребства» реклами.

Іван Охлобистін в рекламі «Евросети» Незважаючи на серйозну посаду, яка була для Івана в новинку, у нього залишався час для участі в інших проектах і відточування письменницької майстерності. У 2010 році за його сценарієм були випущені серіал «Партизани» і фільм «Страшна помста».

У 2011 році актор взяв участь в екранізації культового роману Віктора Пелевіна «Generation П». У стрічці була зайнята ціла плеяда російських знаменитостей, від Сергія Шнурова до Романа Трахтенберга. Охлобистіну дісталася роль ексцентричного «криейтора» Малюти; актор пригадав байкерський минуле, оголив вкриті татуюваннями руки і пустився читати рекламний дискурс новачкові Вавилену Татарському, персонажу Володимира Єпіфанцева.

В екранізації Пелевіна Охлобистін грав «криейтора» Малюту

На початку 2012 року Охлобистін заявив про намір балотуватися в президенти. Передвиборна кампанія складалася з єдиного шоу «Доктрина-77». Майже дві години Охлобистін озвучував план передвиборчої програми зі сцени стадіону в Лужниках перед аудиторією у кілька тисяч чоловік. Знаменитості відреагували на заяву Охлобистіна по-різному, наприклад, підтримала актора Тіна Канделакі: «Ну нарешті!».

Уривок з виступу «Доктрина-77» Навіть досвідчені політтехнологи були вражені результатом акції: Охлобистін вознісся на перші рядки передвиборних громадських опитувань, блогосфера розбирала по частинах кожне нове заяву актора, однак все це виявилося лише вмілою рекламою. Хтось з абонентів «Білайну» підмітив, що одночасно з анонсом передвиборного шоу Охлобистіна на сайті оператора мобільного зв’язку з’явився однойменний тариф «Доктрина-77».

«Евросеть» іронізує

Коли політичні пристрасті навколо президентських виборів вляглися, в прокат вийшов фільм «Соловей-Розбійник»; Іван Охлобистін значився в титрах як головної дійової особи, сценариста і одного з продюсерів. Він виконав роль ватажка злочинної банди Соловйова Севастьяна, своєрідного сучасного Робін-Гуда, втомленого від сваволі місцевої влади і свавілля ОЗУ.

Бойовик Охлобистіна отримав безліч позитивних відгуків

Союз Охлобистіна з Євгеном Стичкіним і Оксаною Фандерою вилився в масштабний за вітчизняними мірками бойовик з інтригуючим гаслом «Тут грабую тільки я». У предпрокатный період в якості маркетингового ходу Охлобистін став провідним інтернет-шоу «+100500», на один випуск замінивши Максима Голополосова.

Іван Охлобистін – ведучий шоу +100500 Також Іван Охлобистін озвучив ряд повнометражних мультфільмів (цар у трилогії «Іван Царевич і Сірий вовк», троль Орм у мультфільмі «Снігова королева 2»).

Іван Охлобистін за озвучкою

У листопаді 2015 року глядачі побачили бойовик «Ієрей-сан. Сповідь самурая». Сценарій пригод православного священика родом з Японії написав сам Охлобистін, він же зазвичай зіграв роль «лиходія» – підприємця Нелюбіна, що поклав око на землі навколо церкви села Глибоке.

Охлобистін на прем'єрі фільму «Ієрей-сан. Сповідь самурая»

Політичні та релігійні погляди Івана Охлобистіна

До віри Іван прийшов ще будучи школярем. Актор не раз згадував, як у восьмому класі став володарем псалтиря, вимінявши його у однокласниці на фотоапарат. Книгу довелося повернути, так і не дочитавши до кінця – батько наполіг. Через тиждень майбутній актор прийняв хрещення в православну церкву і наступні роки суворо дотримувався філософії християнства у властивому йому суперечливому ключі: знаходився час і для алкоголю, розваг і гонках на мотоциклах.

Священиком Охлобистін став в 34 роки

У 1998 році він вів на телебаченні церковну передачу «Канон», а в 1999 балотувався в Думу від екологічної партії «Кедр», попередньо запитавши благословення у патріарха. Практично відразу після виходу «Даун Хаус» 34-річний Охлобистін був висвячений в сан священика Ташкентської єпархії. Багато хто визнав цей акт піаром і дивацтвом, однак для актора цей крок мав величезне значення.

Перший в історії священик-артист

Наступні 7 місяців Іван старанно вів служби в Ташкенті, проте все ж повернувся в Москву. Натхненний новим досвідом, він почав знімати цикл короткометражних фільмів «Житія святих»: їх героями стали князь Данило, Василь Блаженний, Данило Московський, Дмитро Ушаков. У задумах Охлобистін значився випуск 477 серій, але проект не знайшов спонсорів і був заморожений.

«Житія святих» – не знайшов підтримки проект Охлобистіна Після приїзду Охлобистін під ім’ям отець Іван проводив служби в храмі святителя Миколая в Заяицком і храмі Софії Премудрості Божої, але в 2005 році був змушений повернутися до акторського ремесла. Велика родина (дружина і шестеро дітей) вимагала значних витрат, а сан батюшки не міг забезпечити близьких людей всім необхідним. Вісім осіб тіснилися в квартирі загальною площею 48 квадратних метрів, і навіть особисте звернення Охлобистіна до Юрію Лужкову не поліпшило житлову ситуацію. У 2007, запитавши благословення у патріарха Олексія, актор повернувся на знімальний майданчик.

Отець Іоанн Охлобистін

Хоча актор багато разів підкреслював, що якщо людина чесно ставиться до справи, не важливо, яка в нього професія, поєднувати церковне служіння і зйомки з приходом популярності стало складно. У 2010 Іоанн Охлобистін власноруч подав прохання про відлучення від церковного сану. Проте Іван раніше сприймав участь у фільмах не інакше як місіонерство, просування православ’я в маси через призму власних персонажів: «Я, скажімо так, посол. Посол в несвідоме мас-медіа», – пояснював він в інтерв’ю.

Охлобистіну багато разів погрожували позбавленням сану. У підсумку він зняв його сам...

Свої політичні погляди Охлобистін без коливань характеризував як «монархічні». У 2012 році актор очолював раду партії «Правое дело», керівником якої на той момент був Михайло Прохоров, проте покинув організацію з-за розбіжностей зі Священним синодом, заборонив священику бути в політичній партії.

...але значитися в політичній партії йому все одно заборонили

Під час конфлікту Росії і України актор неодноразово висловлював схвалення політики ДНР і ЛНР, за що СБУ внесла його до «чорного списку» осіб, не допущених до в’їзду в країну. Це спричинило заборону на показ 71 фільму з участю Охлобистіна на території України. У тому ж році акторові заборонили перетинати кордон з Латвією та Естонією, однак на цей раз причиною персональних санкцій стали його вислови на адресу осіб нетрадиційної орієнтації (раніше Охлобистін заявляв, що «геїв треба спалювати в печах»).

Охлобистін і церковні реліквії

Неодноразово Івана і його однозначно негативну думку про гомосексуалістів і одностатеві шлюби критикували і на батьківщині. Особливо обурило громадськість лист Охлобистіна Володимиру Путіну, в якому актор просив повернути в КК статтю про мужолозтво.

Особисте життя Івана Охлобистіна

У 1995 році Іван Охлобистін одружився з Оксаною Арбузової, колегою по акторському ремеслу, зіркою картини «Аварія – дочка мента». Зустріч майбутнього подружжя часто порівнюють з історією знайомства Майстра і Маргарити: настільки ж доленосна і раптова.

Іван Охлобистін і Оксана Арбузова в молодості

Майбутнє подружжя познайомилося на сходинках Будинку кіно під час Московського кінофестивалю. Дівчина піднімалася по сходах, а Іван ішов до виходу. Їх погляди зустрілися, Охлобистін задивився на дівчину і врізався у двері, але лише розсміявся: «Ти будеш моєю!». «Увечері ми з Іваном зустрілися знову. Він взяв мене за руку і більше не відпустив», – згадувала Оксана.

Як і раніше щасливі подружжя десять років потому

У ті роки імідж Івана Охлобистіна був, м’яко кажучи, далекий від образу поважного глави сімейства. Знайомитися з батьками коханої він з’явився вже після опівночі, вбраний у брудні кеди, з затиснутою в зубах ромашкою. Вид нареченого шокував батьків Оксани, але в підсумку привабливий і ерудований Іван справив хороше враження.

Метаморфози Охлобистіна: від хулігана до примірного сім'янинові

Підготовка до весільних урочистостей теж пройшла аж ніяк не безхмарне. Спочатку пара не могла оформити відносини з-за того, що незадовго до зустрічі з Оксаною у хулігана Охлобистіна в міліції відібрали документи – довелося почекати з весіллям. До того ж у молодих людей не було грошей навіть на подачу заяви, а тим більше на допомогу прийшов старий знайомий нареченого Дмитро Харатьян, який домовився з працівниками Загсу. Весільна церемонія відбулася 4 жовтня 1995 року. Молодих не збентежили найдешевші кільця і наряди, а також значна сума боргу, витрачена на визволення документів Івана з міліцейського полону.

Найголовніше амплуа Охлобистіна – роль батька

Відразу після церемонії новоспечена сім’я прийняла рішення неодмінно звити окреме гніздечко. Подружжя зняли невелику двокімнатну квартиру на «Першотравневій» і купили три найбільш необхідні в господарстві речі: більярдний стіл, декоративний фонтан і породисту гончу.

Дружина повністю підтримує всі починання Івана

За час шлюбу у подружжя народилося шестеро дітей: два сини і чотири дочки. Кожна дитина в родині Охлобистіних отримав гарне традиційне російське ім’я: Сава, Василь, Євдокія, Варвара, Анфіса та Іоанна.

Іван Охлобистін з дружиною і дітьми

Іван Охлобистін зараз

Після завершення «Інтернів» актор продовжив роботу над новими проектами. У 2016 році він написав сценарій до фільму «Метелик» і взяв участь у зйомках драми «Птах» режисера Ксенії Баскаковій, де Охлобистін зіграв рок-музиканта Олега Птіцина.

Іван Охлобистін з родиною

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: