Ім’я: Іван Краско

Дата народження: 23 вересня 1930 р. (86 років)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: д. Вартемяги, Ленінградська обл.

Діяльність: актор театру і кіно

Вага: 72 кг

Зріст: 170 см

Біографія Івана Краско

У віці 19 років Іван Іванович Краско вступив у Перше Балтійське вище військово-морське училище, яке закінчив у 1953 році у званні офіцера-артилериста. Протягом декількох років він був командиром корабля Дунайської флотилії, заслуживши звання лейтенанта, але, по досягненню 27 річного віку, Іван прийняв рішення залишити флот і зайнятися акторською майстерністю.

Іван Іванович розумів, що без підготовки вступити в театральний вуз навряд чи вийде. Тому він записався в театральну студію, де цілих три роки присвятив творчому розвитку. З ним в одній групі вчилися Горбачов Ігор і Сергій Юрський, які стали в подальшому блискучими акторами.

У 1957 році Іван Краско став студентом першого курсу театрального інституту імені Островського. В цей же час молодий чоловік обзавівся сім’єю. Його дружина працювала в школі вчителем російської мови та літератури. Через деякий час у подружжя народився син Андрій. Але сімейне життя у Краско не склалася і він розлучився. Син Андрій залишився жити з мамою, але ніколи не втрачав зв’язок з батьком.

Театр

Після закінчення театрального інституту Іван Краско влаштувався на роботу у Великий драматичний театр імені Горького.

Іван Краско - талановитий актор

Це працевлаштування запам’яталося Івану Івановичу на все життя. Практично всі випускники інституту подали список прізвищ на перегляд в драматичний театр, але Івана Краско не було у цьому списку. Однокурсники лише попросили підіграти їм, однак «підігравати» Краско потрібно було зовсім не другорядні ролі. Блискуче впоравшись із завданням, Іван сподобався приймальної комісії та головному режисерові театру Георгію Товстоногову. У підсумку, починаючий актор Іван Краско був прийнятий в трупу драматичного театру. Для молодої людини це було величезним щастям.

В драматичному театрі актор пропрацював чотири роки.

Свій відхід з театру Іван Краско пояснив так: «Там було складно пробитися. Грав я багато, але практично — одну масовку, епізодичні ролі».

Іван Краско з родиною

У 1965 році Іван Іванович Краско і його друг Євген Шифферс влаштувалися в театр на Ливарному. Пізніше актор розповів: «Зіграв в одній виставі — Колю Леонтьєва «Кандидата партії» Крона. Була хороша оцінка. Поїхали по області. В одному ДК — 20 осіб глядачів, в іншому — 15. І коли дійшло до тринадцяти, я сказав: «Женю, а чи є сенс працювати в цьому театрі?». Працювали вони в цьому театрі три місяці.

Після Краско влаштувався в драматичний театр імені Комиссаржевой і ось вже сорок п’ять років Іван Іванович грає на сцені цього театру.

Іван Краско на відео В даний час Іван Краско є одним з провідних акторів театру імені Комиссаржевой. Тут він грав у виставах: «Утамуй моя печалі», «Дама з камеліями», «Блазень Балакірєв», «Кін IV», «Принц і жебрак».

Кіно

Перший фільм, в якому дебютував Іван Іванович Краско, називався «Аварія». У актора була епізодична роль. Надалі акторові не пропонували головні ролі в кіно. Протягом тривалого часу грав Краско лише в епізодах. Пізніше був знятий телесеріал за участю Івана Краско «Сержант міліції».

Удача посміхнулася акторові, він зіграв свою найвідомішу роль – Івана Соловйова у фільмі «Кінець імператора тайги».

Такими картинами, де знявся Іван Іванович, були: «Загибель 31 відділу», «Тим, хто залишається жити», «Пан оформлювач», «Колесо кохання», «Росія молода», «Квіти календули».

Іван Краско знімався так само і в серіалах: «Вулиці розбитих ліхтарів», «Убойная сила», «Агент національної безпеки». В останньому Іван Іванович знімався зі своїм сином Андрієм Краско.

Незважаючи на свій немолодий вік, Іван Краско активно працює. Перед своїм семидесятилетием актор знявся у фільмі «Привіт, малюк!». Актор говорить: «Що для мене головне в кіно – не стільки ролі, скільки сама атмосфера зйомок, коли спочатку знімають останню сцену, а вже потім – початок. Це відважний входження в роль, пам’ять, яка тримає тебе (стоп, який я тоді був?)… І ще. Там я можу зустрітися з хорошими хлопцями з інших театрів, знайомими і незнайомими, новими партнерами. Мені це дуже приємно. У рідному ж театрі з вистави у виставу твою дружину грає одна і та ж актриса. Це приїдається…»

Іван Краско. Інтерв’ю Іван Іванович Краско брав участь в озвучуванні мультфільмів. Його голосом говорять: король в «Карлик Ніс», Святогор «Альоші Поповичу і Тугарином Змії», оповідач в «Геркулесі».

Особисте життя

Поки в життя актора Івана Івановича Краско було чотири шлюбу. Іванова Катерина була першою дружиною артиста. Вона народила йому дочку Галину. Шлюб тривав 4 роки.

Другою дружиною Краско стала Петрова Кіра. Вони одружилися в 1956 році, коли Іван був ще студентом Ленінградського театрального інституту. Через рік народився син Андрій, який був дуже хворобливою дитиною. Кіра Василівна на той момент працювала вчителькою, тому їй довелося звільнитися і заради сина піти працювати в дитячий садок.

У 1996 році на світ з’явилася їхня донька Юлія, а через рік друга дружина Івана Івановича померла. Актор довго не міг відійти від цієї втрати.

Син артиста Андрій пішов по стопах батька, ставши актором. Але в 2006 році він раптово помер на зйомках фільму «Ліквідація» від серцевої недостатності. Старший син Андрія Ян зараз живе в Польщі разом з дружиною, у них є син Модест, правнук Івана Івановича. Вони часто приїжджають на могилу Андрія Краско і побачитися з дідусем. Так само у Івана від сина Андрія залишився онук Кирило, який народився 17 травня 1997 року, і внучка Аліса 2003 року народження.

Передостанній дружиною Івана Івановича Краско стала молода дівчина Наталя Вяль. Вона молодша за свого чоловіка майже на п’ятдесят років. Наталя працювала реквізитором в театрі Коміссаржевської, де Іван Іванович з нею і познайомився.

Пара одружилася в 2001 році, тоді йому було 70 років. У подружжя народилося двоє синів: Іван та Федір. Правда шлюб тривав всього 10 років. За чутками Наталя залишила актора заради більш молодого чоловіка на ім’я Андрій.

У вересні 2015 року Іван Краско вчетверте одружився. Цього разу обраницею стала його студентка Наталя Шевель, яка молодша актора на 60 років.Весілля, що відбулася 9 вересня в Санкт-Петербурзі, для багатьох стала несподіваною.

Нагороди

Іван Іванович Краско є народним артистом Російської Федерації. Він лауреат різних премій: «Золотий пелікан», «Велика ведмедиця», «Царськосельській премії», «Петрополь». Актор Краско — старший удостоєний Ордена Пошани» і «Ордена Святої Тетяни».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: