Ім’я: Іван Диховічний

Дата народження: 16 жовтня 1947 р.

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: р. Москва

Дата смерті: 27 вересня 2009 р. (61 рік)

Діяльність: режисер, сценарист, телеведучий

Біографія Івана Дыховичного

Іван Диховічний – це талановита людина, відомий як видатний режисер, актор, сценарист і телеведучий. Така багатогранність робить його життєвий шлях неймовірно цікавим предметом для вивчення. Адже ця людина завжди вмів дивувати своїх глядачів.

Дитинство і родина Івана Дыховичного

Іван Диховічний з’явився на світ 16 жовтня 1947 року в місті Москва. Його батьки належали до числа видних представників радянської інтелігенції. Батько – Володимир Абрамович – був успішним поетом-піснярем і драматургом. Не менш відомою особистістю була і мама нашого сьогоднішнього героя – балерина Олександра Сінані (згодом – Дыховичная).

Іван Диховічний не тільки режисер, але і актор, сценарист, продюсер, телеведучий

Слідуючи по стопах своїх батьків, Іван вже в ранньому дитинстві став виявляти неабиякий інтерес до мистецтва. Він мріяв стати відомим актором, а тому після закінчення школи, не роздумуючи довго, поступив в Театральне училище імені Бориса Щукіна.

У цьому місці наш сьогоднішній герой займався в майстерні Леоніда Шихматова і Віри Львовою. Саме вони і заклали необхідний базис всієї подальшої кар’єри Івана Дыховичного. Саме тому про своїх педагогів актор завжди відгукувався з великою теплотою.

Зоряний шлях Івана Дыховичного: перші ролі

У 1970-му році, закінчивши акторський факультет, Іван поступив на роботу в Театр драми на Таганці. Згодом у цьому місці Диховічний пропрацював без малого десять років. За ці роки він зіграв безліч чудових ролей, кожна з яких була по-своєму примітною. Він був Керенським у виставі «Десять днів, які потрясли світ», Розенкранцем в «Гамлеті», Пушкіним і постановці «Товариш, вір…». І цей список ролей аж ніяк не є вичерпним.

Кінотавр-2009. Іван Диховічний та Сергій Шнуров (частина 2) Паралельно з театральними виступами, наш сьогоднішній герой також час від часу знімався в кіно. У 1976-му році він зіграв в радянсько-японської стрічці «Москва, любов моя», а два роки потому відзначився у кінострічці «Доктор філософії».

Згодом Іван продовжував періодично зніматися в кіно, однак, справедливості заради варто відзначити, що фільми з його участю виходили на екрани досить-таки рідко. За всю свою кар’єру Іван Диховічний виконав лише шість кінематографічних ролей, серед яких багато були лише епізодичними.

Іван Диховічний — режисер

Значно більшого успіху наш сьогоднішній герой домігся в якості режисера, сценариста і продюсера. У 1982-му році Іван Диховічний успішно закінчив Вищі курси режисерів і сценаристів, де його вчителем і наставником був Ельдар Рязанов. Багато в чому саме завдяки йому почалася режисерська кар’єра Івана Дыховичного.

Іван Диховічний про Михалкову Торкаючись теми режисерських робіт нашого героя, відзначимо, що спочатку він знімав переважно невеликі короткометражні фільми. Три з них — «Особа», «Звідки в траві риба», і «Ілля Ісакович і Маргарита Прокопівна» — були представлені ще під час навчання на Вищих режисерських курсах. Однак саме невеликі режисерські стрічки принесли Дыховичному перший успіх. У 1986-му році він зняв одну з частин кіноальманаху «Недільні прогулянки», яка згодом отримала дуже високі оцінки критиків. Більш того, в тому ж році молодий режисер отримав за цю роботу «Золотого дракона» Краківського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів.

Кращі фільми Івана Дыховичного

Знімати повномасштабні стрічки Іван Володимирович почав тільки в 1988-му році. В цей період він представив публіці картину «Чорний монах», над створенням якої він працював також як співавтор сценарію. Даний фільм був відзначений премією Фонду культури Франції.

Згодом наш сьогоднішній герой ще неодноразово отримував різного роду нагороди кінематографічного спрямування. У 1992-му він отримав премію «Ніка» за фільм «Прорва», який також був відзначений призом кінопреси. У 1998-му став лауреатом фестивалю «Любити кіно», у рамках якого їм була представлена кінострічка «Незнайоме зброю, або Хрестоносець 2». Увагою критиків була відзначена також і картина «Копійка. Ваз-2101», що принесла своєму авторові приз журі фестивалю у Виборзі.

Іван Диховічний з дружиною актрисою Ольгою Дыховичной

Таким чином, із десяти повнометражних фільмів автора чотири були відзначені тими чи іншими нагородами.

Паралельно з роботою режисера і сценариста Іван Диховічний також методично вибудовував кар’єру на телебаченні. В період з 1995-го по 1996-й він вів в якості ведучого програми «Виверт 22». Згодом протягом двох років наш сьогоднішній герой працював у ролі головного режисера каналу «Росія», а також вів програму «Неймовірні історії» на каналі РЕН-ТВ.

Іван Диховічний в останні роки, причина смерті

У 2000-ті роки Іван Володимирович поставив три фільми – картини «Вдих-видих», «Європа-Азія» (у ньому знімалися Ольга Медынич, Сергій Шнуров, Іван Ургант та інші), а також телесеріал «Гроші», над яким працював в якості режисера і продюсера. Дані стрічки стали останніми роботами майстра. Двадцять сьомого вересня 2009-го року в п’ять годин ранку за московським часом Іван Диховічний несподівано для всіх помер від лімфоми. Останнім притулком відомого режисера, телеведучого і актора стало московське Новодівоче кладовище.

Особисте життя Івана Дыховичного

В житті нашого сьогоднішнього героя було три шлюбу. Першою його дружиною була Ольга Полянська, дочка одного з членів Політбюро КПРС. В результаті цього союзу на світ з’явився син режисера актор Дмитро Диховічний, нині проживає в Німеччині.

Другою дружиною Івана Володимировича стала Ольга Черепанова, яка народила режисерові сина Володимира. Сьогодні вони удвох проживають у США в штаті Коннектикут.

Третьою дружиною Івана Володимировича Дыховичного стала білоруська актриса і режисер Ольга Дыховичная (у дівоцтві – Голяк). З нею Іван Володимирович прожив останні роки свого життя.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: