Ім’я: Ірина Родніна

Дата народження: 12 вересня 1949 р. (67 років)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: р. Москва

Діяльність: фігуристка, тренер, політик

Вага: 57 кг

Зріст: 152 см

Біографія Ірини Родніної

Родніна ірина Костянтинівна – видатна радянська спортсменка, яка прославилася тривалої серією тріумфальних перемог на європейських і світових змаганнях з фігурного катання, що підняла спорт рідної країни на небувалу висоту. Вона стала триразовою олімпійською чемпіонкою, завоювала 24 міжнародні золоті медалі, не програвши з 1969 по 1980 роки жодного змагання.

Родніна Ірина Костянтинівна

По закінченні запаморочливої спортивної кар’єри Ірина працювала в ЦК комсомолу, тренером, викладачем, що веде на радіо, займалася громадською і державною діяльністю.

На святкуванні 60-річного ювілею зірки спорту, гості намагалися дізнатися у неї таємничий секрет вічної молодості «Макрополуса», який Ірині напевно відомий, тому що вона як і раніше залишається юною душею, що володіє активною життєвою позицією, сповнена сил, позитиву і душевності. Сама вона сприйняла серйозну дату, як звичну для неї вищу оцінку 6:0.

Дитинство Ірини Родніної

З’явилася на світ майбутня легендарна фігуристка в Москві 12 вересня 1949 року в родині військовослужбовця та медсестри. Батько був родом із вологодської села Янино, мама – з України. Для зміцнення здоров’я дочки, яка до п’яти років 11 разів встигла перехворіти пневмонією, рідні вибрали катання на льоду.

Ірина Родніна в дитинстві

Спочатку вони водили своєї дитини на каток в дитячий таганський парк ім. Н.Н.Прямикова, потім – в сад ім. Жданова в Сормово. Першим вчителем Ірини був Яків Смушкін, в той період сам виступав у фігурному катанні. Під його керівництвом вона освоювала техніку ковзання, перші спіралі, стрибки, обертання та інші обов’язкові елементи на льоду.

Зростання Ірини Родніної - 152 см

Дівчинка фізично зміцніла і полюбила ковзани. Успішно пройшовши попередній перегляд, старанна і здібна учениця надійшла в ЦСКА. Спочатку вона була одиночок, пізніше – каталася з Олегом Власовим.

Початок кар’єри Ірини Родніної

У 1964 році наставником 15-річної спортсменки став Станіслав Жук, а партнером – Олексій Уланов. Через 2 роки вони вже успішно виступали на міжнародних змаганнях. У 1969 році на чемпіонаті Європи у ФРН фігуристи стали переможцями, незважаючи на те, що прибули на турнір без свого тренера, тому що його поїздку за кордон заборонили.

Ірина Родніна і Олексій Уланов успішно виступали

На Чемпіонаті світу через 5 років вони знову стали першими, заслуживши схвалення, у вигляді максимальної оцінки, від усіх суддів. Наступний рік виявився для спортсменів менш вдалим – були допущені помилки на чемпіонаті країни. Але, завдяки блискучому виконання довільної програми, вони зберегли лідерство.

У наступні роки пара продовжувала бути беззмінним лідером, в 1972 році вона завоювала золото Олімпіади в Саппоро.

Фігуристка Ірина Родніна

Напередодні ЧС-1972 в Канаді під час тренування відбулося падіння Ірини з високою підтримки. Вона отримала серйозну травму голови, але проявила справжню мужність, виступивши, незважаючи на нездужання, і отримавши перше місце.

Однак після інциденту пара розпалася – за чутками Уланов, нібито, навмисно впустив партнерку, так як був одружений на Людмилі Смирнової і хотів виступати разом з нею, що і зробив надалі.

Спортивна кар’єра Ірини Родніної після травми

Відновившись після травми, Ірина почала виступати з новим партнером, ленінградцем Олександром Зайцевим. Фігуристка відзначала приголомшливе відчуття надійності партнера, а судді – єдність їх дій і дивовижну узгодженість. На європейському чемпіонаті у 1973 році вони перемогли, обігравши, до речі, пару Смирнова-Уланов.

Ірина Родніна і Олександр Зайцев — Калинка-Малинка На Чемпіонаті Ммира того ж року пара Родніна-Зайцев знову були в лідерах. Причому вони відкатали в екстремальних умовах – на середині виступу було відключено музичний супровід з технічних причин.

Ірина Родніна і Тетяна Тарасова

У 1974 році фігуристка закінчила Державний центральний інститут фізкультури. У жовтні у зіркової пари відбулася зміна тренера. Існувало кілька версій події – від зростання самостійності спортсменки до небажання терпіти поведінку Станіслава Жука.

Ірина Родніна, Олександр Зайцев і Тетяна Тарасова

Разом з новим наставником Тетяною Тарасовою, привнесшим у виступ майстрів більше творчої фантазії, Родніна і Зайців перемогли на ЧС-1975.

На Олімпіаді через рік вони знову стали володарями золотих нагород. Сезон 1978-79гг. фігуристи пропустили, за сімейними обставинами: у лютому 1979 року у них народився син.

Сльози Ірини Родніної на Олімпіаді 1980 року Але незабаром пара знову почала тренування. Третя олімпійська перемога Ірини в 1980 році особливо запам’яталася і зворушила глядачів, із-за сліз, які вона не змогла стримати під час виконання гімну СРСР на церемонії вручення медалей.

Кар’єра тренера Ірини Родніної

Закінчивши виступи, спортсменка деякий час була співробітником апарату ЦК ВЛКСМ, була зайнята тренерської та викладацькою діяльністю.

Тренер Ірина Родніна

У період з 1990 по 2002 рік на запрошення Міжнародного центру з фігурного катання Ірина працювала в США. Там вона, незважаючи на особисті проблеми, пов’язані з розлученням з другим чоловіком, зуміла завоювати репутацію блискучого фахівця. Ця обставина особливо стало очевидним, коли її вихованці – Коваржикова-Навотны – стали чемпіонами світу.

Депутат Ірина Родніна

Повернувшись до Москви, фігуристка взяла участь в різних телепрограмах, вела активну громадську діяльність – була членом президії Ліги здоров’я нації», главою «Всеросійського добровільного товариства Спортивна Росія».

Депутат Ірина Родніна

В 2003 році і через рік Ірина намагалася стати депутатом Державної Думи, але на виборах терпіла поразку. Ще через два роки вона зайняла місце в Громадській палаті Російської Федерації.

У 2007-му році Ірина стала депутатом Держдуми v скликання від «Єдиної Росії», зайнявши посаду заступника голови комітету з освіти. Ще через 4 роки вона знову ввійшла до складу ГД, ставши членом Комітету у справах СНД.

Особисте життя Ірини Родніної

У перший раз Ірина Родніна вийшла заміж за свого партнера по фігурному катанню Олександра Зайцева. З 1972 року вони почали тренуватися разом, а після перемоги на Чемпіонаті світу 1975 року молоді люди одружилися. Причому на грандіозне весілля спортсменів приїхало навіть телебачення США.

Ірина Родніна з чоловіком Олександром Зайцевим і сином

У шлюбі у них 23 лютого 1979 року з’явився на світ Олександр молодший. Він — художник. До 1997 року він жив і працював у США, а після повернувся в Москву. У 2008-му році він своїм знаменитим батькам онучку Софійку.

Разом Ірина та Олександр прожили 8 років і зберегли дружні стосунки. Але пара розлучилася після закінчення своєї спортивної кар’єри. У кожного були свої плани на подальше майбутнє.

Другим чоловіком Ірини став Леонід Міньковському, підприємець з Дніпропетровська, кінопродюсер. У них в 1986 році з’явилася дочка Олена. Вона не заміжня. Проживає у Вашингтоні, працює кореспондентом.

Ірина Родніна з другим чоловіком та донькою

Вони переїхали в США, тому що в Росії для роботи Ірини не знайшлося після декрету, а в Америці вона змогла тренувати нових «чемпіонів».

Ірина згадувала в інтерв’ю, що, проживаючи в Америці з чоловіком і двома дітьми, постійно відчувала брак спілкування, мови і культури. Через кілька років після переїзду подружжя розлучилося. Як повідомлялося у деяких ЗМІ, чоловік пішов до її подруги.

Спортсменка внесена в Книгу рекордів Гіннеса як фігуристка, жодного разу не поступившись у міжнародних змаганнях. Родніна має безліч нагород, включаючи орден Леніна, Трудового Червоного Прапора, «За заслуги перед Вітчизною».

Раніше Родніна зазначала, що знову вступати в шлюб вона не планує. Однак не так давно її дружба з лікарем Павлом Нидерманом переросла в сильне почуття.

Ірина Родніна сьогодні

У 2010 році прославлена і сама знаменита фігуристка в світі за опитуванням ВЦВГД увійшла в Топ-10 кумирів ХХ століття в РФ – одночасно з такими видатними особистостями, як Гагарін, Солженіцин, Висоцький.

Твіттер Ірини Родніної зі скандальним постом

Вона займає посаду члена Ради з фізкультури і спорту при главі держави, що займається ряд проектів спортивної спрямованості.

Працюючи в Держдумі, вона займається дитячим та юнацьким спортом, веде безліч профільних проектів, здійснюючи поїздки в усі куточки Росії. У 2013 році вона відкрила сезон в Омському Льодовому палаці її імені, де тренуються омичи від трьох років.

Вона часто з’являється на телеекрані, зокрема, в програмах «Мій герой», фільмі «Ірина Родніна. Непереможна», створеному з використанням кінохроніки з її особистих архівів, в якості капітана спільно з Левом Лещенко команди «Зроблено в СРСР» в «Битві континентів» спортивно-розважального шоу «Великі перегони».

На Олімпіаді в Сочі Ірина Родніна була факелоносцем

На церемонії відкриття Олімпіади в Сочі Ірина Родніна разом з Владиславом Третяком запалили вогонь заходи в 2014 році.

Жириновський образив Ірину Родніну 16 вересня 2015 року на засіданні Держдуми лідер фракції ЛДПР Володимир Жириновський під час виступу образив Родніна та, замість вибачення, покинув (разом з членами своєї партії) зал. Причиною такої поведінки його соратники вважають неприпустимі репліки спортсменки, які вона, нібито, дозволяє відпускати на адресу промовців на парламентській трибуні депутатів, сидячи в першому ряду. Ірина Костянтинівна відповіла, що «хамство» має бути покараний, тому звернулася зі скаргою в Комісію Держдуми з етики.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: