Ім’я: Ірина Купченко

Дата народження: 29 лютого 1948 р. (68 років)

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: Відень, Австрія

Діяльність: актриса

Вага: 68 кг

Зріст: 175 см

Біографія Ірини Купченко

Актриса з’явилася на світ у Відні, де наприкінці 40-х служив її батько. Незвичайність Ірини задана з дитинства — народилася вона 29 лютого. Звичаї в той час за кордоном були простіше, тому у свідоцтві дівчинці записали «нормальну» дату народження — 1 березня.

Дитинство Ірини пройшло в переїздах, але рідним містом сама актриса називає Київ, де в результаті влаштувалася сім’я. Там же Купченко пішла в театральний гурток. У місцевому Будинку піонерів вона паралельно займалася в гуртку кінооператорів, а так само навчалась танцям. Майбутня актриса мріяла про кар’єру балерини. Однак, втілити мрії у життя донька батьків строгих вдач не вирішувалася. Тому й вступила в 1965 році в Київський університет імені тараса Шевченка на романо-германське відділення ін’язу. Через рік дівчина зрозуміла, що система Станіславського їй ближче іноземних слів. Тому Купченко залишила університет.

Зовсім інше життя в Ірини Купченко почалася з втрат. Дівчина спочатку втратила батька, потім бабусю з дідусем. Разом з мамою майбутня актриса переїхала в Москву до родичів. У столиці Ірина вступила до Театрального училища імені Щукіна.

Дивні жінки

Перша роль у кіно, як з’ясувалося, доленосна, була зіграна ще в училищі. З подругами Ірина прийшла на «Мосфільм» в пошуках роботи в масовці. Тут її помітив Андрій Кончаловський і дав їй одну з головних ролей в картині «Дворянське гніздо».

Ірина Купченко. Красива жінка і талановита актриса

Починаючу актрису він вибрав тому, що потрібно було зіграти не просто любов, а цей сильний і неабиякий жіночий характер. Тому починаючої Ірині роль Лізи далася з легкістю.

Ще впевненіше Купченко зіграла Соню в «Дяді Вані» того ж Кончаловського в 1970 році. І критики, після виходу картини, в один голос почали стверджувати: «Яка чудова чеховська актриса! Як багато в ній душевного мужності, яка серцева біль ховається за кожним поглядом, жестом і психологічним станом!». У підсумку, юну актрису і глядач прийняв захоплено.

Співпраця з Андрієм Кончаловським продовжилося в 1974 році у фільмі «Романс про закоханих». Ірина Купченко зіграла не головну роль, вона зіграла дружину головного героя.

До речі, про роботу з Кончаловським Ірина зберегла лише теплі спогади. За її словами, він чудовий режисер, який вміє працювати з артистом. Він може зрозуміти і допомогти кожному — а це особливий талант.

Наступна картина Ірина Купченко — це драма «Чужі листи» Авербаха. І це була перша головна роль. Роль слабкої вчительки Віри Іванівни.

За словами самої Ірини, вона прийшла в кіно, щоб показати, що насправді представляє з себе жінка. Купченко змінювалася разом з обставинами, вона була некрасива й прекрасна, наївна й смішна, скромна і непоступливі, добра і непримиренна.

Особисте життя Ірини Купченко вдалася

Непростою була і героїня Купченко в картині «Зірка привабливого щастя». Княгиня Трубецька відправилася разом з чоловіком на каторгу. У цій ролі критики примітили не тільки стійкість і жіночність, але і аристократизм духу.

Фільм «Дивна жінка» вийшов на екрани в 1977 році. І сьогодні він сприймається не так, як у другій половині 20-го століття. Це зараз жінка легко може піти з сім’ї до іншого чоловіка, раніше такі ситуації були екзотикою. І з такою роллю Ірина Купченко впоралася на «відмінно».

Ще один етап в кар’єрі Ірини — це романтична комедія Марка Захарова «Звичайне диво». Картину представили в 1978 році. Тут Купченко з’явилася в комедійній невеликій ролі. За словами актриси, вона грала жінок з важкою долею і частково від цього втомилася. А комедії допомогли трохи відійти від звичного амплуа. До речі, Ірина зіграла так само в комедіях Рязанова «Старі шкапи» і «Забута мелодія для флейти».

Ірина Купченко на відео Знялася актриса і в екранізації п’єси Вампілова «Качине полювання». Фільм отримав назву «Відпустка у вересні» і вийшов в 1979 році. Ірині Петрівні довірили зіграти роль дружини головного героя. Роль невелика і невиграшних, порівняно з іншими.

Ну а далі в кар’єрі актриси було не багато яскравих ролей, як в першому десятилітті початку її роботи. Але вона зіграла Берил Степлтон в серії «Пригоди Шерлока Холмса і доктора Ватсона. Собака Баскервілів» разом з Олегом Янковським, Микитою Михалковим, Василем Лівановим. Була роль і в психологічній драмі Микити Михалкова «Без свідків». У 1985 році актриса з’явилася в кадрі стрічки «Берега в тумані».

Чергову жінку з непростою долею Ірина Купченко зіграла в 1986 році. У фільмі «Самотня жінка бажає познайомитися» її поглинула роль Клавдії Петрівни, успішною, але самотньою.

Ну а в 2000 році була зіграна Таня, самотня, але відважна у фільмі «Приходь на мене подивитися» Олега Янковського.

Ірина Купченко. Кадр з фільму Без свідків Глядачам так само запам’яталася робота Купченко в картинах «Ніч світла», «Підмосковна елегія» та серіалах «Любов імператора», «Московська сага», «Благословіть жінку». У 2004 році актриса з’явилася в документальному серіалі про історію РПЦ «Земне і небесне».

Театр

Рідний театр для Ірини Купчекно — це театр імені Вахтангова. В трупу актриса потрапила в 1970 році, одразу після училища. З тих пір йому не зраджує.

Вперше вийшла на сцену у виставі «Антоній і Клеопатра» разом з великими Ульяновим і Борисової. Втім, Ірина Петрівна зайнята в театрі не на повну силу, і це дозволяє брати участь у цікавих проектах «зі сторони». Так, вона співпрацювала з П. Штейном, Ю. Грымовым, А. Житинкін.

У 2001 році на сцені театру Вахтангова була поставлена комедія «Сірано де Бержерак». У трактуванні Мірзоєва п’єса стала майже античною трагедією. І в ролі Роксани режисер бачив виключно Купченко. Ірина погодилася на експеримент і не прогадала.

Особисте життя

До речі, все своє життя і особисту і творчу, актриса називає вдалою. Вона заміжня більше тридцяти років за Василем Лановим, теж актором театру Вахтангова. В сім’ї виросли два сини — Олександр і Сергій.

Ірина Купченко каже, що якби їй запропонували виконати три будь-яких бажання, то вона б не роздумуючи загадала, щоб були здорові її близькі, щоб була можливість завжди займатися улюбленою справою і ….хоч хвилинку вільного часу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: