Ім’я: Ірина Апексимова

Дата народження: 13 січня 1966 р. (51 рік)

Знак Зодіаку: Козеріг

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: р. Волгоград

Діяльність: актриса, директор театру

Вага: 55 кг

Зріст: 171 см

Біографія Ірини Апексімової

Ірина Апексимова у Волгограді. Батьки майбутньої актриси були музикантами: батько Апексимов Віктор Миколайович викладав у музичній школі, потім – у консерваторії гру на фортепіано; мати Світлана Яківна працювала на посаді хормейстера в театрі музичної комедії, а в подальшому – викладала в консерваторії на диригентсько-хоровому відділенні. Брат Ірини по матері, Валерій Світло, теж обрав долю музиканта – в 70-х він був засновником одного з перших вокально-інструментальних ансамблів Волгограда; зараз живе в США, Нью-Йорк, відомий як джазовий піаніст.

Дитинство Ірини Апексімової

Дівчинка росла в насиченою мистецтвом і творчістю атмосфері; була театральним дитиною, вирушали після школи, робити уроки не додому, а в театр, т. к. у матері тільки починався робочий день. Крім того, Ірина відвідувала клас гри на фортепіано в музичній школі та заняття танцями.

Ірина Апексимова в дитинстві була забіякою

У школі № 9 міста Волгограда була жвавим та хуліганським дитиною, дружила з компаніями хлопчаків, брала участь у бійках за школу, вважала негідним і ганебним отримувати п’ятірки. Коли батьки 13-річної Ірини розлучилися, вона переїхала жити разом з матір’ю Світланою Яківною в місто Одеса, де жили родичі майбутньої актриси. Там Апексимова закінчувала школу в спеціалізованому класі з театральним ухилом.

Вступ в театральну

Після школи Ірина пробувала поступити в школу-студію МХАТ в Москві, але її не прийняли на курс через виразного одеського говору. Після повернення до Одеси Ірина влаштувалася в кордебалет міського Театру оперети, де і танцювала весь наступний рік. Наступні вступні в школу-студію МХАТ Апексимова знову провалила, і знову-таки через одеського акценту.

За наполяганням матері дівчина вирушила в рідне Волгоград – позбуватися від говірки, там вона була прийнята на роботу в кордебалет Волгоградського театру музичної комедії. Проживши рік у іншій мовній середовищі і звільнившись від одеського догани, Апексимова здійснює в 1986 році третю (і останню) спробу вступити до театрального. І на цей раз — вдалу, — майбутню актрису зараховують на перший курс майстерні артиста Олега Табакова. На курсі, який став згодом, що називається,«зоряним», вчилися такі чудові актори, як Вл.Машков, Тобто Миронов (до речі, з Машковим та Мироновим у 1994 році Апексимова зіграла у фільмі «Ліміту» режисера Д. Евстегнеева). Також на курсі з Іриною вчився її майбутній чоловік – актор Валерій Ніколаєв.

Ірина Апексимова — Мурка

Ірина Апексимова в МХАТ ім. Чехова

У 1990-му, закінчивши школу-студію, актриса поступила в МХАТ ім. А. П. Чехова, де працювала до 2000-го року. На сцені Мхату Ірина грала в «Дяді Вані» (Олена Андріївна), «Борисі Годунові» (Марина Мнішек) і «Горі від розуму» (Софія) режисера Олега Єфремова. Серед улюблених ролей за цей період сама актриса зазначає Баронесу Штраль в «Маскараді».

Апексимова в кіно

Вперше на кіноекрані Апексимова з’явилася в 1987 році, в ролі Ксюші, у психологічній драмі Ст. Трегубовича «Вежа». Наступний фільм – «Дисидент» (1988) молдавського режисера Ст. Жерегі. На початку 90-х актриса знімається у першому російському телесеріалі «Дрібниці життя».

Особливо часто відзначають роль француженки Жюстіни в екранізації режисером Ю. Грымовым в 1997 році повісті «Му-Му» В. С. Тургенєва. За рік до цього актриса зіграла в » цього ж режисера у фільмі «Чоловічі одкровення» за новелою Ренати Литвинової.

Ірина Апексимова з першим чоловіком Валерієм Ніколаєвим і донькою

Довгий час Апексимова боролася з закріпленими за нею в кіно іміджем бізнес-жінки вамп. Цей стереотип ще більш підкріпився після зйомок у першому сезоні телесеріалу «День народження Буржуя» в 2000-му році, де актриса зіграла в парі зі своїм чоловіком Валерієм Ніколаєвим. Але участь у цьому проекті мало для Ірини і позитивний вплив – принесло їй всенародну любов і популярність. Від зйомок у другому сезоні Ірина Апексимова відмовилася, тому сценаристам довелося «вбити» її героїню. Крім того, у чому на відмову від участі в проекті вплинув розпад сім’ї Апексімової і Миколаєва.

У 2001 році Ірина Вікторівна грає в драмі психологічного характеру «Клітка», участь в якій для самої актриси, з її слів, було однією з найцікавіших робіт в кіно. У 2000-х актриса багато працює в кіно і серіалах, зокрема: «Імперія під ударом» (2000), «Північне сяйво» (2001), «Єсенін» (2005), «Книга майстрів» (2009) і мн. ін.

У 2008 році Ірина Апексимова спробувала себе в якості режисера спільного українсько-російського проекту — мелодрами «Сплячий і красуня».

Багатогранна Апексимова: антрепренер – продюсер – директор театру

Після розлучення з Ніколаєвим і відходу з МХАТ ім. Чехова, у 2000-му році актриса створює власну театральну компанію «Бал-Аст», яку згодом назвала своїм ім’ям. Компанія у співпраці з режисером Романом Віктюком випустила ряд антреприз, в яких Апексимова грала головні ролі. Особливо глядачам запам’ятався «Наш Декамерон XXI» за п’єсою Едварда Радзинського. У співпраці з Віктюком компанія Апексімової випустила постановку «Кармен», знову-таки – з Іриною в головній ролі.

Ірина Апексимова та її чоловіка.

Інша діяльність Ірини Апексімової

Крім театру і кіно, Ірина пробувала себе в якості телеведучої, співачки, брала участь у різноманітних телепроектах.

Співати почала в 2006-му, в проекті Першого каналу «Дві зірки», де вона брала участь у дуеті з А. Маршалом. І в 2009-м заспівала дуетом з Л. Долиною у новорічному випуску «Двох зірок».

З 2011-го року працює в сольному музичному проекті під керівництвом музиканта-мультиінструменталіста Тимура Ведерникова — «ODESSитка», в репертуарі якого представлені класичні одеські пісні.

У 2003 році була провідною ігрового шоу «Спокуса», канал ТВЗ. В період з 2006-го по 2009-й рік вела ранкове шоу «Доброго ранку» на Першому каналі.

Ірина Апексимова намагається приховувати своє особисте життя

Особисте життя Ірини Апексімової

Актриса була одружена з актором Валерієм Ніколаєвим. У шлюбі з ним у 1995 році народила доньку Дарину. Зараз Ірина Апексимова не заміжня.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: