Ім’я: Інна Макарова

Дата народження: 28 липня 1926 р. (90 років)

Знак Зодіаку: Лев

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: р. Тайга, Кемеровської обл.

Діяльність: актриса театру і кіно

Вага: 60 кг

Зріст: 166 см

Біографія Інни Макарової

В місто Тайга ще в кінці дев’ятнадцятого століття царські власті вислали групу поляків за участь у повстанні. Серед них був і чоловік на ім’я Йоганн (Іван) Михайлович. Він зустрів в Сибіру переселенку з-під Бронниц. Пара одружилася, і в них народилася донька Ганна Герман – це майбутня мама Інни.

Інна Макарова - легендарна радянська актриса

Ганна Іванівна стала дружиною Володимира Степановича Макарова. Майже відразу ж після народження дочки сім’я переїхала в Новосибірськ. Тут батьки працювали в місцевому Тюгу. Мама Інни завідувала литчастью, а тато був диктором.

Інна Макарова рано втратила батька – чоловіка не було і тридцяти п’яти. Ганна Іванівна перейшла працювати в сибірський театр під назвою «Червоний факел».

Дитинство

Інна Макарова з раннього дитинства почала показувати свої артистичні здібності. Перші виступи відбулися в шестирічному віці – на ґанку дідусевого будинку. Але усвідомлення того, що хоче стати актрисою прийшло до Інни в школі. У четвертому класі дівчинка записала у драматичний гурток. І старт кар’єрі був покладений безсловесної роллю поповны у казці Про попа і працівника його Балду».

Велика Вітчизняна війна почалася, коли Інні було п’ятнадцять років. Разом з драмкружком дівчинка їздила в госпіталі і виступала перед пораненими солдатами. Тоді Макарова вже точно знала, що стане артисткою.

Інна Макарова в молодості

Студентка

В 1943 році ВДІК, який був евакуйований в Алма-Ату, почав набирати студентів на свій факультет. Інна якраз закінчила десять класів і разом з подружкою вирішила спробувати удачу.

В Алма-Аті Інна була за місяць до іспитів. Приймальна комісія почала проводити попереднє прослуховування, оскільки бажаючих потрапити до вузу було чимало. Іспит у Інни Макарової брали Борис Володимирович Бібіков і Григорій Львович Рошаль, а так само Ольга Іванівна Пыжова. Дівчину взяли.

Після вступних випробувань Інна поїхала додому за речами, а ось поїхала вчитися вже в Москву. Тут юна актриса потрапила на курс Тамари Макарової та Сергія Герасимова.

Інна Макарова на відео Після першого курсу половина студентів відсіялися. З п’ятдесяти продовжила навчання тільки половина. А ось закінчили вуз всього тринадцять чоловік, серед них, Гліб Романов, Сергій Бондарчук, Клара Лучко, Євген Моргунов, Людмила Шагалова і, звичайно, Інна Макарова.

«Молода гвардія»

Фільм «Молода гвардія» почали створювати майже відразу ж після виходу роману Олександра Фадєєва. Режисер Сергій Герасимов до зйомок вирішив залучити молодих акторів Вдіку. Інна в той час була третьекурсницей і вже успішно виходила на сцену в ролі Настасії Пилипівни в «Ідіоті» і в головній ролі «Кармен». До того ж, Макарова була однією з найулюбленіших студентів Герасимова.

Дівчина була уважною, темпераментну і з акторської реакцією. В результаті молода актриса і була визначена на роль Любові Шевцової. Олександр Фадєєв вибір Герасимова підтримав. Насправді роль Шевцової виявилася дуже близька по духу Інні. Тому роль була зіграна природно. Вигляд Любки назавжди з’єднався з Інною у свідомості глядачів. У 1949 році Інну Макарову удостоїли за роботу Сталінською премією першого ступеня.

Сергій Бондарчук

Під час роботи над «Молодою гвардією» Інна Макарова зустріла свого майбутнього чоловіка. Сергій Бондарчук як раз тільки що повернувся з фронту і пішов вчитися на третій курс Вдіку. За словами Інни, Сергій здався тоді їй майже літнім, незважаючи на те, що різниця у віці у них було всього шість років.

Під час зйомок Бондарчук почав доглядати за Макарової. Вона відповідала йому взаємністю, але виходити заміж не погоджувалася. Просто не хотіла. Вона боялася розлучення і запропонувала просто пожити. До того ж, у дівчини тоді не було паспорта, його замінювало тимчасове посвідчення.

Бондарчук здався їй майже літнім

Весілля зіграли вже після того, як у пари народилася донька Наталія. Вона, до речі, пізніше стала відомою актрисою і режисером. Глядачам добре відомі її роботи «Соляріс», «Червоне і чорне» і «Зірка привабливого щастя».

Зліт популярності

ВДІК Інна Макарова закінчила в 1948 році. У театральному середовищі вона була нарозхват, але актриса вирішила театр-студію кіноактора. У цей час «Молода гвардія» та Любка Шевцова зробила з Інни всенародну улюбленицю.

У драмі «Сільський лікар» Інні дісталася роль випускниці медінституту Тетяни, яка приїхала за розподілом доводити свою профпридатність у село Гарячі Ключі. Далі послідували ролі в драмі «Повернення Василя Бортникова» Всеволода Пудовкіна та картині «Справа Румянцева» Йосипа Хейфіца.

Але справжньою зіркою Інна стала після мелодрами «Висота» режисера Олександра Зархі. У стрічці актриса зіграла головну роль. Макарівська Катя стала непересічною особистістю з яскравим характером. Героїня намагалася перемогти вульгарність, вирости з шибеника, відмовитися від пляшки і сигарети, тобто «перековаться». І їй належало зустріти свою любов в особі простого монтажника Миколая, якого зіграв Микола Рибников.

Інна Макарова читає листи Чехова і Кніппер Картину «Висота» взяли радянські глядачі з захопленням. А композиція «Не кочегари ми, не теслі» стала справжнім хітом 50-х років минулого сторіччя. Оцінили картину і за кордоном. На десятому Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах у 1957 році стрічка отримала премію «Кришталевий глобус».

Розставання

Після «Висоти» Макарова знову знялася у Иофифа Хейфіца. На цей раз послідувала роль геолога Вари у мелодрамі «дорога моя людина». Сценарій для картини писав Юрій Герман спеціально під Макарову і Баталова.

А перед від’їздом на знімальний майданчик Інна Макарова розлучилася з чоловіком. Разом вони були десять років. Причому ініціатива розійтися виходила від самої актриси. Вона постійно була в роз’їздах і вдома не бувала за кілька місяців. В цей час, зізнається Інна, дамочки навостряли вуха. Актрису навіть викликали в ЦК і цікавилися сімейним життям. Інна заявляла, що жити з чоловіком не збирається.

Подальше творчість

Талант міцнішав, а артистична майстерність зростала з роками. Інні по плечу були складні драматичні характери і мудрий гумор. У 60-ті роки минулого століття Макарова грала в комедії «Дівчата» Юрія Чулюкіна, стрічці «Одруження Бальзамінова» Костянтина Воїнова, мелодрамі «Жінки» Павла Любимова, драмі «Злочин і покарання» Лева Кулиджанова та інших картинах.

У 70-ті роки були роботи в «Руському полі» Миколи Москаленко, «Ще не вечір» Миколи Розанцева, кіноальманаху «Пошехонская старовина», а так само драмі «Нерозділене кохання» Андрія Малюкова. До речі, в останньому фільмі Інна Макарова стала ще і співавтором сценарію.

На концерті Паралельно з кінороботами актриса працювала в Театрі-студії кіноактора, а так само проводила багато зустрічей з радянськими та іноземними глядачами. У перебудовні роки актриса стала більше уваги приділяти концертної діяльності і відійшла від кіно.

Особисте життя актриси теж налагодилося. Другим чоловіком Макарової в 70-ті роки став професор, доктор медичних наук, директор Науково-дослідного інституту фтізіопульмонологіі ММА ім.Сеченова, дійсний член Російської Академії медичних наук Михайло Миколайович Перельман. Разом пара вже більше тридцяти років.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: