Ім’я: Інгмар Бергман

Дата народження: 14 липня 1918 р.

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: р. Упсала, Швеція

Дата смерті: 30 липня 2007 р. (89 років)

Діяльність: режисер, сценарист, письменник

Біографія Інгмара Бергмана

Інгмар Бергман – це великий шведський режисер, який за своє життя створив безліч видатних творів. Він працював як сценарист, письменник, художник, а також актор. Саме тому навіть після смерті великого автора його пам’ятають і шанують глядачі у всіх куточках планети.

Ранні роки, дитинство і родина Иргмара Бергмана

Інгмар Бергман з’явився на світ 14 липня 1918 р. у шведському місті Упсала. Його батько був священиком, а тому з дитячих років життя майбутнього режисера була тісним чином пов’язана з релігією. Однак жорсткі канони лютеранської церкви не тільки не вбили в Ингмаре його індивідуальність, але й підштовхнули його до творчості.

Вже в ранньому віці він почав писати свої власні невеликі літературні твори, а також мріяти про професію сценариста. Йому подобалося створювати історії, сюжетні лінії, персонажів, а тому вже з підліткового віку мистецтво було важливою частиною його навколишнього світу.

Інгмар Бергман - легендарний шведський режисер

Після закінчення загальноосвітньої школи, наш сьогоднішній герой поступив в Стокгольмський університет, де став вивчати літературу та історію мистецтв. В цей період він розривався між мрією про професії сценариста і письменника. Однак згодом зумів чудово реалізувати себе в обох галузях.

Зоряний шлях режисера Иргмара Бергмана

В 1941-му році двадцятирічний Інгмар Бергман написав п’єсу «Смерть Каспера», яка згодом була успішно поставлена в одному з театрів Швеції. Дана робота принесла хлопцеві перший успіх. Ним зацікавилися представники кінокомпанії «Шведська кіноіндустрія», моментально запропонували молодому хлопцеві роботу сценариста. Однак на перших порах Інгмар здебільшого працював в якості редактора. Він виправляв чужі сценарії — правил, доповнював, переробляв… Завдяки цьому він заробив чималий авторитет серед шведських кінематографістів, але це було лише початок.

У 1944-му році Інгмар Бергман написав свій перший самостійний кіносценарій. Декілька місяців тому за нього був поставлений фільм «Цькування», який згодом мав великий успіх серед глядачів і критиків. Даний проект відкрив ім’я молодого майстра широкої громадськості. Інгмару почали пропонувати інші роботи, а його сценарії стали користуватися великим попитом серед кінорежисерів Швеції.

Інгмар Бергман. Сьома печатка Однак у самого Бергмана був свій погляд на неочікуваний успіх. Користуючись нагодою, наш сьогоднішній герой вирішив спробувати себе в якості режисера і самостійно реалізувати свої власні сценарії. Так, у 1946-му році за підтримки Лека Фішера, який виступив в якості другого режисера, був поставлений і випущений перший фільм автора — «Криза». Дебютна робота Інгмара Бергмана не стала справжнім хітом, проте була досить тепло прийнята глядачами і критиками. У підсумку компанія «Шведська кіноіндустрія» запропонувала молодому режисерові новий контракт, і він знову взявся за роботу.

Друга режисерська робота Бергмана – «Дощ над нашою любов’ю» — була прийнята значно краще, ніж перша. Картина стала дуже популярна серед скандинавських глядачів, а згодом стала справжньою класикою шведського кіно.

Трейлер 2 до фільму Інгмара Бергмана «Сором» (1968) Після цього Інгмар Бергман працював в якості режисера і сценариста, практично не перестаючи. Протягом більшої частини своєї кар’єри великий майстер видавав по 1-2 роботи на рік, зменшивши оберти лише тільки в старості. Безліч чудових картин вже до сорока років зробило режисера справжнім класиком скандинавського і світового кінематографа. Залишається таким він і сьогодні.

Кращі фільми Інгмара Бергмана

Серед кращих робіт режисера варто виділити такі картини як «Сьома печатка», «Літо з Монікою», «Усмішки літньої ночі», «Особа», «Сунична поляна», «Причастя», «Мовчання», «Сцени з подружнього життя», «Фанні і Олександр» та ін Багато роботи режисера увійшли в золотий фонд світового кіно, а також принесли своєму творцеві незліченну безліч нагород. У своїх фільмах вони знімав таких зірок, як Харієт Андерссон, Джон Харрісон, Лів Ульман, Ерланд Юзефсон. Протягом свого життя Інгмар Бергман зумів отримати три «Оскара», сім премій Каннського кінофестивалю, премію Сезар, приз Британської кіноакадемії BAFTA, три премії Національної ради кінокритиків США, чотири нагороди Венеціанського кінофестивалю, а також величезна кількість інших нагород.

Фільми Інгмара Бергмана популярні і в даний час

Все своє життя Інгмар Бергман віддано служив шведському і світового кінематографу, зважившись зменшити обороти тільки в старості. Останні роки свого життя режисер провів на невеликому острові Форі, розташованому в Балтійському морі. У цьому місці він писав сценарії, книги, театральні п’єси, а також готувався до зйомок своїх останніх картин.

Свій останній фільм – «Соната привидів» — Інгмар Бергман поставив у 2007-му році. Дана картина стала останнім акордом блискучої кар’єри режисера. За своє життя він поставив шістдесят сім фільмів і написав шістдесят вісім сценаріїв. Крім того, наш сьогоднішній герой також став автором чотирьох популярних книг. Величезна кількість чудових робіт автора, вже за життя зробило його одним з найвидатніших класиків свого часу.

Особисте життя Інгмара Бергмана і останні роки життя

За своє життя Інгмар Бергман був одружений п’ять разів. Його дружинами були актриса Елс Фішер, сценаристка Ганн Грут, естонський композитор Кэби Ларетеи, а також прості дівчата Елен та Інгрід Бергман фон Розен. Від них у режисера було семеро дітей. Крім того дві дитини Інгмара Бергмана були народжені поза шлюбом. Зокрема, особливо відомим став його роман з актрисою Лів Ульман. Згодом багато хто з дітей режисера також, як і він сам, стали працювати у світі мистецтва.

Останні роки свого життя наш сьогоднішній герой провів на малонаселеному острові Форі, де поруч з ним були його рідні та близькі. Режисер помер 30 липня 2007 року у віці 89 років.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: