Ім’я: Інгеборга Дапкунайте

Дата народження: 20 січня 1963 р. (53 роки)

Знак Зодіаку: Водолій

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: р. Вільнюс, Литва

Діяльність: актриса

Вага: 45 кг

Зріст: 165 см

Біографія Інгеборги Дапкунайте

Інгеборга Дапкунайте Едмундовна – відома литовська актриса, яка знялася в 64 фільмах. В даний час проживає в Лондоні. Одна з небагатьох актрис пострадянського простору, що здобули популярність в Голлівуді.

Дитинство Інгеборги Дапкунайте

Дитинство дівчинки пройшло в оточенні любові: вона росла першою дитиною в сім’ї. Батько її був дипломатом, і батьки довгий час жили за кордоном, залишивши дівчинку під опікою бабусі з дідусем. І бабуся, і тітка, і дядько дівчинки працювали у Вільнюському оперному театрі. Це зробило величезний вплив на виховання дівчинки, яка постійно співала арії з опер.

Біографія Інгеборги Дапкунайте сповнена інтриг

У чотири роки, за протекцією бабусі – адміністратора оперного театру, Інгеборга вийшла на сцену. Перша її роль була в опері Пуччіні «Чіо-Чіо-Сан». Після вдалого дебюту її стали запрошувати на інші дитячі ролі: чортеня в «Фаусті», янголятка в «Демоні». Крім захоплення театром дівчинка успішно займалася баскетболом і фігурним катанням, але, тим не менш, своє майбутнє вона пов’язувала тільки з мистецтвом. Інга закінчила середню школу імені Соломії Неріс, де її пам’ятають тихою і сором’язливою дівчинкою.

Робота Інгеборги Дапкунайте в театрі

Все життя Інгеборга хотіла стати балериною, а готувалася поступати в інститут іноземних мов. Але доля розпорядилася інакше. Дапкунайте стала студенткою факультету театрального мистецтва державної консерваторії (курс Йонаса Вайткуса). Причина такого вибору виявилася досить банальною: іспити тут проводилися набагато раніше, ніж в інших вузах.

У 1985 році Інга починає свою акторську кар’єру з роботи в Каунаському драматичному театрі. За короткий час роботи у театрі, Інга встигає зіграти головні ролі у семи виставах режисера Йонаса Вайткуса, свого викладача. Тут вона виходить заміж за актора Арунаса Сакалаускаса. Трохи пізніше Эймунтас Някрошюс запрошує її в Вільнюський Молодіжний театр, де вона грає головні ролі в «Чайці», «Кармен», «Королі Лірі».

Під час роботи у театрі вона подружилася з Джоном Малковичем, який її покликав на проби в Лондон, на виставу «Помилка мови». Поїздка в Лондон виявилася поворотним подією у долі Інги. Її претензії на головну роль, вона залишається в Лондоні і виходить заміж за Саймона Стоукс, режисера спектаклю, який стає її другим чоловіком. Пізніше її запрошують в Чикаго театр на «Либру» і скандально відомі «Монологи Вагіни», де актриса вимовляє психологічно складні монологи, — про оргазм, згвалтування і пологи. Вистави, завдяки різнобічному таланту актриси, стають дуже успішними і, незважаючи на шокуючий сюжет, не несуть в собі ознаки вульгарності.

Робота Інгеборги Дапкунайте в кіно

Першу роль в кіно актриса зіграла ще будучи студенткою, у фільмі Баніоніса «Моя маленька дружина», який був знятий в 1984 році. У цьому фільмі Вітаутас Жалакявичус, керівник Литовської кіностудії, запропонував їй роль спритною і безтурботної дівчини, яка надовго запам’яталася глядачам.

Популярність Дапкунайте принесла зйомка в культовому фільмі Тодоровського «Інтердівчинка», де вона зіграла повію Кисулю. У 1991 році її запрошують на знакову для неї роль декадентки в картині Месхієва «Циніки». За роль Ольги в цьому фільмі Дапкунайте отримує свою першу нагороду за акторську майстерність – премію «Золотий овен» (1993). Після цього успіху актриса знімається в ролі Каті Ізмайлової у кінострічці Тодоровського «Підмосковні вечори» і нагороджується за кращу жіночу роль премією Російської кіноакадемії «Ніка».

У 1995 році Дапкунайте отримує світове визнання завдяки Марусі з картини Микити Михалкова «Стомлені сонцем». Кінострічка нагороджується «Оскаром» за кращий іноземний фільм. Бездоганна робота і величезне дарування актриси в цьому фільмі привертає увагу голлівудських режисерів, які запрошують її на зйомки. У картині «Місія Нездійсненна» партнером Інгеборги стає Том Круз, а у фільмі «Сім років у Тибеті» чоловіком головної героїні, яку вона грає, є Бред Пітт.

Антропологія — Інгеборга Допкунайте Образи жінок, яких грає актриса, поєднують в собі трагічність і загадковість, ніжність і силу, красу і розум. Талант актриси дозволяє втілити на екранах різнопланові ролі, які вражають своєю глибиною характеру та внутрішнім потенціалом. Інтелектуальна манера виконання і невловимий литовський акцент ставлять актрису у привілейоване становище при твердженнях на ролі у фільмах.

Особисте життя Інгеборги Дапкунайте

Перший чоловік актриси Арунас Сакалаукас знаходиться зі своєю колишньою дружиною в чудових дружніх відносинах. З другим чоловіком Саймоном Стоукс, з яким прожила більше десяти років, вона розлучилася без скандалів, і підтримує хороші стосунки. Найщасливішими для актриси були її стосунки з всесвітньо відомим режисером Сербії Еміром Кустуріцею, з яким вона познайомилася на одному з кінофестивалів. Вони полюбили один одного і зустрічалися тривалий час. Майя, дружина Еміра, дізнавшись про зв’язок чоловіка, відразу ж подала на розлучення. У Кустуріци є син і дочка від попереднього шлюбу, але, ні діти, ні значна різниця у віці не заважає їм любити один одного.

Інгеборга Дапкунайте мала роман з Еміром Кустуріцею

Дапкунайте сьогодні

В даний час Дапкунайте продовжує активно зніматися в російських фільмах. Крім цього, акторка полягає в опікунській раді московського фонду допомоги хоспісу «Віра».

Останнім проектом Інгеборги стала акторська школа в Москві, яку вона вирішила відкрити після серії майстер-класів в Росії і за кордоном. Головну мету цього проекту актриса бачить у можливості дати російської молоді вчитися акторській професії. Керівником школи Дапкунайте бачить себе, а в опікунську раду будуть входити знаменитий Джон Малкович, один з кращих голлівудських сценаристів Роберт Маккі та інші відомі особистості в світі кіно. В якості викладачів Дапкунайте планує запрошувати діючих акторів і режисерів. У перспективі актриса планує допомагати талановитим студентам в пошуках роботи. Для цього будуть організовані кастинги за участю директорів та продюсерів картин. В даний час актриса також бере участь у зйомках різних телешоу і телепередач.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: