Ім’я: Ілля Рєзнік

Дата народження: 4 квітня 1938 р. (78 років)

Знак Зодіаку: Овен

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: Ленінград

Діяльність: поет — пісняр

Вага: 78 кг

Зріст: 187 см

Біографія Іллі Рєзніка

Російський поет-пісняр, народний артист Росії Ілля Рєзнік народився 4 квітня 1938 року в Ленінграді в родині політичних емігрантів з Данії, які приїхали в Радянський союз будувати щасливе майбутнє на початку тридцятих років. Дитинство поета припало на важкі роки: він пережив голод в блокадному Ленінграді, евакуацію на Урал по Дорозі життя, смерть батька, який, отримавши важке поранення на фронті, помер від ран у госпіталі. Іллі тоді було 6 років.

Ілля Рєзнік - поет-пісняр, народний артист Росії

Мати швидко вийшла заміж і виїхала в Ригу, залишивши сина прийомним батькам — бабусі і дідусю по батьківській лінії — Rive Гиршевне і Рахмиэлю Самуїлович Резнік.

Хлопчики повоєнних років зростали романтиками, вони об’єднувалися у таємні мушкетерські суспільства, любили грати в «козаки-розбійники». Ілля Рєзнік займався бальними танцями, гімнастикою, ходив в клуб юних витівників у Палац піонерів, відвідував гурток «Умілі руки».

Ілля Рєзнік в юності

У четвертому класі Ілля Рєзнік мріяв вступити в Нахімовське училище, щоб в майбутньому стати адміралом, а після 10 класу подав документи в Ленінградський державний інститут театру, музики і кіно. Йому не вдалося вступити ні з першої спроби, ні з другого, ні з третього. Щасливим виявився 1958 рік – з четвертої спроби Ілля Рєзнік нарешті став студентом акторського факультету.

На частку Іллі Рєзніка випало блокадне дитинство і сувора юність післявоєнна

За рік до вступу у вуз, в 1957 році помер основний годувальник сім’ї — дідусь Іллі, Рахмиэль Самуїлович Резнік. Щоб прогодувати сім’ю, Ілля брався за будь-яку роботу: був електриком на металевому заводі лаборантом в медичному інституті, робітником сцени в театрі, стираючи в кров руки, гріб на човні за 2 рублі 50 копійок в ленінградському Парку культури.

Театральний шлях Іллі Рєзніка

Після закінчення вузу в 1965 році Ілля Рєзнік вступив в трупу Театру імені В. Ф. Коміссаржевської. Там йому пощастило грати різнопланові ролі. В цей час Резник перебував у постійному творчому пошуку: працював над словом, писав пісні до студентським і театральних вистав, репризи, брав участь у театральних капусниках.

Ілля Рєзнік . «Пригоди принца Флорізеля»

У 1969 році Резник написав свою першу пісню «Попелюшка», яка прозвучала у виконанні Людмили Сенчиной. Пісня принесла поетові всесоюзну популярність. У 1972 році Ілля Рєзнік покинув театр і присвятив себе пісенної поезії.

Міжнародне визнання Іллі Рєзніка

Перший міжнародний успіх принесла Іллі Рєзніку пісня «Яблуні в цвіту», яку заспівала Софія Ротару. Потім були нагороди за пісню «Елегія» на музику Фельцмана, за пісню «Благання» Журбіна.

Ілля Рєзнік - автор багатьох хітів

З кожним роком зростала популярність поета. Пісні на вірші Іллі Рєзніка знані та улюблені. Вони увійшли в репертуар багатьох знаменитих співаків вітчизняної естради. Лайма Вайкуле виконала такі хіти, як «Скрипаль на даху», «Ще не вечір», «Чарлі», а в дуеті Валерієм Леонтьєвим — «Вернісаж». Візитною карткою Володимира Преснякова стала пісня «Стюардесса по імені Жанна». {images#img/stories2015/uzn_1451301096.jpg#Іллю Рєзніка та Ані Лорак. «Надбання республіки»} Пісні Рєзніка виконують Едіта П’єха, Тетяна Буланова, Ірина Аллегрова, Філіп Кіркоров і, звичайно, Алла Пугачова, з якою у Рєзніка склалися дружні стосунки.

Ілля Рєзнік і Алла Пугачова

Ілля Рєзнік багато років співпрацює з Аллою Пугачовою. Для неї поет написав найкращі пісні, які досі вважаються хітами.

Іллю Рєзніка і Аллу Пугачову пов'язує багаторічна дружба

Пугачова у свій час наполягла, щоб Резник з дружиною переїхали в Москву. Вони жили у співачки дев’ять місяців, поки не облаштувалися. В їх спільному творчості є такі пісні, як «Без мене тобі, коханий мій», «Монологи співачки», «Маестро», «Старинные часы», «Повернення», «Тривожний шлях», «Зоряне літо», «Балет».

Ілля Рєзнік став автором багатьох хітів Алли Пугачової

Книги, вірші та сценарії Іллі Рєзніка

У 1969 році в Ризі була надрукована перша книга Рєзніка для дітей «Тяпа не хоче бути клоуном». 1972 року Ілля Рєзнік Ілля Рєзнік стає членом Ленінградського спілки літераторів. Ілля Рєзнік пише вірші, казки, музичні по ритміці веселі небилиці, наповнені гумором, любов’ю до дітей. Резнік надрукував книги з серії «Зозуленька», «Непосида по імені Лука», збірка віршів та казок «Ось!». У серії «Маленька країна» вийшли книжки Іллі Рєзніка: «Лісові казки», «Корова з Комарово», «Кашалотик-кашалот».

Ілля Рєзнік Любов повинна бути доброю В 1999 році Рєзнік став членом Союзу письменників Москви. Він написав такі книги, як «Монологи співачки», «Двоє над містом», «Вибране». Поет написав 600 віршів, багато епіграм, потім роздав їх людям і вони вибрали найкращі. Так вийшла чергова книга, за яку поетові не буде соромно, так як вона пройшла всі випробування. У 2000 році Ілля Рєзнік відкрив видавництво «Бібліотека Іллі Рєзніка».

Ілля Рєзнік - автор віршів, сценаріїв і п'єс

На рахунку Рєзніка безліч віршів, сценаріїв, п’єс. На сцені Театру кіноактора поставили його оперу-містерію «Чорна вуздечка на білій кобылице». Він також написав сценарій «Москва олімпійська», казку-мюзикл «Маленька країна». У 1991 році Ілля Рєзнік створив свій театр, на прем’єрі якого був показаний музичний спектакль «Гра в Распутіна, або Ностальгія по Росії». Після цього Резник провів гастролі театру в США, а в Росії радує публіку Вернісажами Іллі Рєзніка на сцені концертного залу «Росія».

Вірші Іллі Рєзніка і фільми

У кіно вперше Ілля Рєзнік з’явився як поет — пісняр в титрах фільму «Пригоди принца Флорізеля».

Ілля Рєзнік написав сценарій до фільму режисера Наума Ардашникова «Прийшла і говорю», створеного на основі документального матеріалу про співачці Аллі Пугачовій. Головну роль в цьому фільмі виконала сама співачка. Ілля Рєзнік також знявся в цьому фільмі в ролі самого себе. У картині звучали пісні на вірші Белли Ахмадуліної, Бориса Вахнюка, Алли Пугачової, і самого Іллі Рєзніка. У 2004 році вийшов ще один фільм «Діаманти для Джульєтти», в якому брав участь поет.

Особисте життя Іллі Рєзніка

Першою дружиною Іллі Рєзніка була заступник директора театру Естради в Ленінграді Регіна Резнік. У цьому шлюбі народився син Максим Резник, який працює журналістом, і дочка Аліса. Син брав участь у передачі «Акули пера».

Перша дружина Іллі Рєзніка - Регіна Резнік в образі Кармен

Зі своєю другою дружиною Мунірою Аргумбаевой, яка є узбецьким балетмейстером і танцівницею, Ілля Рєзнік познайомився в Ташкенті, коли записував програму для групи «Садо» з Азізою і Милою Раманиди. Рєзнік вважає, що головне в жінці жіночність, ласка, слухняність, повагу до чоловіка. Все це він знаходить у своїй східній жінці. Муніра народила Іллі Рєзніку сина Артура. Також у Іллі Рєзніка є позашлюбний син Євген, який живе в Одесі.

«Нехай говорять» — В. Резник про розлучення В 74 роки Ілля Рєзнік знову одружився після 14 років цивільного шлюбу і скандального розлучення. Його третя дружина — Ірина Олексіївна Романова — майстер спорту СРСР з легкої атлетики. Дітей від цього шлюбу немає.

Ілля Рєзнік зараз

Народний артист Росії, почесний член Російської академії мистецтв Ілля Рахмиэлевич живе в Москві. Він активно творить, бере участь у телешоу. Резнік любить російських класиків. Особливо близько йому творчість Олександра Пушкіна, Олександра Блока, Антона Павловича Чехова, з композиторів – Сергія Рахманінова.

Історія кохання Іллі Рєзніка

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: