Ім’я: Ілля Рутберг

Дата народження: 17 травня 1932 р.

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Мавпа

Місце народження: Ленінград р.

Дата смерті: 30 жовтня 2014 р. (82 роки)

Діяльність: актор, театральний педагог

Біографія Іллі Рутберга

Ілля Рутберг – фактурний актор кіно і театру. Глядачі пам’ятають його, хоч і з невеликим, але досить помітним ролями. Він знявся в більш ніж п’ятдесяти картинах. Рутберг – засновник єдиної в світі кафедри пантоміми та пластичної культури. Він грав у кіно, на сцені і викладав.

Дитинство і родина Іллі Рутберга

Ілля з’явився на світ в Ленінграді. Його мама була з сім’ї аристократів. Вона викладала англійську мову, працювала перекладачкою. Батько Рутберга з пролетарів. Він був досить відомим будівельником. Батько брав участь і в Громадянській, і у Великій Вітчизняній Війнах.

За два дні до початку блокади Ленінграда Ілля з мамою і молодшим братом поїхали в евакуацію. Там майбутній актор ледь не помер від дизентерії і голоду. Через деякий час батько зміг перевезти сім’ю до Москви. Ілля закінчував сто сімдесяту московську школу, яка знаходилася між стадіоном «Динамо» та музичним театром Станіславського і Немировича-Данченка

Ілля Рутберг в молодості

Шкільним захопленням Рутберга була фізика і спорт. Після закінчення школи він вирішив поступити в Енергетичний інститут. Пройшовши співбесіду, Ілля став студентом. Ні про що інше крім науки в той час він не думав. Так тривало до тих пір, поки молода людина не записався в студентський драматичний гурток. Ілля захворів сценою. Нове захоплення відтіснила на другий план навіть фізику. Незабаром з товаришами він організував Студентський театр «Наш дім», а потім став одним з учасників ансамблю «Перший крок». Там майбутній актор познайомився з Майєю Кристалинской і Савелієм Крамаровым.

У 1956-му році, закінчивши інститут, дипломований фізик вирішив пов’язати своє життя з мистецтвом і кінематографом. Кілька разів він вступав в театральні Вузи, однак щоразу його відраховували за участь у студентських «капусниках». Лише в 1966-го він зумів все-таки закінчити ГІТІС, де навчався на режисерському факультеті.

Робота Іллі Рутберга в кіно, фільмографія

Нерідко талановитому акторові пропонували серйозні ролі, але той завжди відмовлявся, так як відчував бажання створювати смішні і ексцентричні образи в кіно. Рутберг працював на знімальному майданчику з такими відомими акторами, як Лев Дуров, Володимир Носик, Олексій Смирнов, Олена Санаєва.

Ілля Рутберг не тільки чудовий актор, він ще й талановитий мім. Вперше про «пантомімі» він дізнався ще в 1957-му році, побачивши гру Марселя Марсо. Марсо вмів на сцені говорити мовою жестів. Іллю це так захопило, що він вирішив створити власну групу пантоміми, незважаючи на те, що нічого в цьому не розумів і не вмів.

Ілля Рутберг не тільки актор кіно, але і приголомшливий мім

Рутберг потрапив на концерт Марселя Марсо, а після концерту йому пощастило познайомитися з великим актором. Незабаром це знайомство переросло в дружбу, яка тривала багато років. Кожен раз, коли Марсель Марсо приїжджав на гастролі в Союз – вони обов’язково зустрічалися. Нерідко друзі мали можливість спілкуватися і під час фестивалів пантоміми в Європі.

Найзнаменитіші номера артиста, з якими він виступав на естраді – це «Спізнився на лекцію» і «Жираф». Рутберг мав неймовірний успіх.

Ілля Григорович був професором. Він завідував кафедрою пластичної культури і пантоміми. Така кафедра – єдина у світі. У центрі пантоміми зібрано чимало інформації з усього світу. Сьогодні розпочате Рутбергом продовжують його учні.

Смерть Іллі Рутберга

Актор помер від серцевого нападу 30-го жовтня 2014-го року. Йому було вісімдесят два роки. До самого кінця він знімався в кіно і викладав.

Ілля Рутберг раптово помер від серцевого нападу

Серед його останніх робіт – роботи в серіалі «Вороніни», «Четвер, 12», «Надзвичайна ситуація», «Гагарін. Перший в космосі», «На нейтральній смузі».

Особисте життя Іллі Рутберга

У Іллі Рутберга дві дочки. Старшу доньку від першого шлюбу звуть Олена. Вона з сім’єю живе в Англії. Друга донька – Юлія. Вона стала актрисою, і сьогодні її часто можна бачити в кіно і телесеріалах. У Юлії є син Григорій – онук Іллі Рутберга. Григорій став продовжувачем акторської професії. Він вступив в Щукінське училище, а через деякий час одружився. У Григорія нещодавно народився син, якого так само назвали Григорієм. Юлія Рутберг як може допомагає молодий акторській сім’ї, розуміючи, як важко їм вчитися і виховувати дитину.

Дружина актора – Суворова Ірина Миколаївна. Вони познайомилися в студії «Наш дім», коли з Гнесинського училища в цю студію прийшов квартет, що складається з молодих дівчат. Ірина Миколаївна відразу сподобалася Іллі Григоровичу. Сім’я завжди збиралася у повному складі на свята. Рутберг порівнював відносини в своєму сімействі з італійською родиною, так як всі часто передзвонюються з тим, щоб дізнатися як справи, чи всі в порядку. Ірина Миколаївна – гостинна господиня.

Актор усе життя збирав маски і верблюдів. Це почалося зовсім випадково. Як-то йому подарували рекламну картинку верблюда, всі подивилися на зображення і зрозуміли, що Ілля Григорович надзвичайно схожий на це своєрідне тварина. Сам актор згоден з цим. З тих самих пір колекція почала зростати. Вона стала займати багато місця. Це і верблюди з соломи, і верблюди з ниток, з кришталю Swarovski, плюшеві верблюди.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: