Ім’я: Ілля Олейников

Дата народження: 10 липня 1947 р.

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: р. Кишинів, Молдавська РСР

Дата смерті: 11 листопада 2012 р. (65 років)

Діяльність: актор театру і кіно, телеведучий

Біографія Іллі Олейникова

Ілля Олейников – це яскравий приклад того, якою непростою і вітіюватого може бути доля клоуна. Він навчав людей сміятися. Але сміятися самому йому доводилося немає так часто, як могло б здатися з боку. Що варто знати про Іллю насамперед? Напевно, те, що він усе своє життя був актором у театрі і в кіно, у житті і на естраді. Вміння приміряти на себе чужі образи стало його єдиним покликанням. Але було воно даром або прокляттям, сьогодні сказати складно.

Дитинство і отроцтво Іллі Олейникова

Майбутній народний артист Росії з’явився на світ далеко за її межами столиці Молдавської РСР – Кишиневі. Батько Іллі (Лев Клявер) працював шорником, виконуючи різні аксесуари для коней, а мама поралася по господарству. Як згадує сам артист, у повоєнні роки їхня сім’я жила дуже бідно.

Грошей ні на що не вистачало. В старому і покосившемся будинку, що складається всього з двох кімнат, крім сім’ї Кляверов жила також сім’я дядька Іллі, а також його бабуся з дідусем. Працювати доводилося всім і, намагаючись по можливості допомагати своїм близьким, Ілля цілий день працював на городі, а також виконував інші домашні доручення. Із-за постійної зайнятості майбутній актор отримував освіту у вечірній школі. Однак навчання давалося важко, і хлопчик дуже швидко охолов до всіх шкільних наук.

Ілля Клявер взяв прізвище дружини - Олейников

Незабаром у родині Кляверов сталося чергове потрясіння – батько Іллі завів роман з дружиною начальника міліції. Дана зв’язок принесла з собою безліч потрясінь. Про неї знав весь місто, і це постійно позначалося на відносинах з друзями і сусідами. Однак це було лише початок. Дізнавшись про невірність дружини, начальник міліції ледь не застрелив Лева Клявера. Отцю Іллі вдалося врятуватися. Але смерть усе-таки не обійшла стороною будинок Кляверов. Болісно сприймаючи численні потрясіння, мати Іллі незабаром серйозно захворіла. Через кілька тижнів її не стало. Після смерті законної дружини батько актора поїхав в Ізраїль, і Ілля залишився під опікою дядька, якому майже не було до нього ніякого діла.

Шлях Іллі Олейникова до сцени

У вісімнадцять років Ілля переїхав до Москви і вступив в Московське державне училище циркового та естрадного мистецтва. Як зізнавався сам актор: «Ніяких перспектив ні в плані точних наук, ні в плані гуманітарних у мене не було. Тому я і вирішив стати артистом. Адже художник не обов’язково бути грамотним». Саме таким чудним чином і почалася акторська кар’єра Іллі. Ще в період навчання Ілля працював в Москонцерті, виступаючи з короткими гумористичними монологами і скетчами.

У 1969 році після закінчення училища, Клявер пішов в армію, де прославився як актор місцевого ансамблю … «ефрейторконфенрансье» (саме так, в одне слово). Такий запис міститься навіть у його військовому квитку.

Ілля Олейников. 2006р. Після закінчення навчання повернувся до Кишинева, де став виступати в естрадному ансамблі «Зымбет» (по-російськи – «Посмішка»). У 1974 році Ілля знову переїжджає в Росію, на цей раз в Ленінград. У цьому ж році він починає виступати в Ленконцерті і знову радує публіку своїми гумористичними скетчами. В цей період він прославився тим, що виконував відомі монологи популярних у той час радянських драматургів – Михайла Мішина, Семена Альтова, Мар’яна Біленького та ін Однак у виконанні Іллі Клявера вони завжди звучали трохи інакше. Без сорому виправляючи знамениті тексти, молодий артист кожного разу додавав до них щось своє, створюючи так щось принципово нове.

Популярність Іллі Олейникова

У середині сімдесятих Ілля став часто виступати зі своїм давнім другом і товаришем Романом Козаковим. У 1977 році їх спільний виступ було відзначено на Всесоюзному конкурсі артистів естради. З цього моменту двоє партнерів стали нерозлучні.

Вельми примітно, що популярність до актора прийшла вже в той момент, коли взявши прізвище дружини, той став з’являтися на сцені під ім’ям Ілля Олейников. Дует стали запрошувати в різні театри. Траплялися також і ефіри на телебаченні. Коронним номером Казакова і Олейникова став монолог «Питання, звичайно, цікаве», що отримав таку назву завдяки своїй центральній фразі, яка повторювалася в ньому з завидною постійністю.

Ілля Олейников пропрацював у програмі «Городок» з Юрієм Стояновим кілька десятиліть

У цей же період Олейников починає пробуватися на різні комічні кіноролі. Згодом Ілля часто з’являтися на великому екрані. Сьогодні добре відомі його роботи у фільмах «Тайський вояж Степанича», «Колгосп інтертейнмент» та інші.

«Містечко» і новий етап кар’єри

У 1986 році Роман Козаків помер, і Олейникову довелося шукати вже нового партнера по сцені. Протягом довгого часу Ілля виступав з одним артистом, то з іншим. Однак подібна співпраця не здавалося акторові вдалим.

Все змінилося в 1990 році, коли на екрани вийшов гумористичний фільм «Анекдоти». Картина не стала популярною, але відзначилася тим, що звела воєдино творчий тандем Олейников-Стоянов, які познайомилися під час зйомок.

Зустріч з Юрієм стала новим витком в кар’єрі Іллі. Коміки стали постійно виступати разом, відзначившись у проектах «Кергуду» і «Адамове яблуко». У 1993 році вони починають свій власний проект. Передача отримує назву «Містечко» і стає творчим апогеєм в кар’єрі обох артистів. За дев’ятнадцять років існування передачі було знято 284 серії шоу. «Містечко» двічі ставав лауреатом премії ТЕФІ. В особистих номінаціях премії діставалися і самим її ведучим. У 2001 році обидва актора отримали звання Народних артистів Росії.

Іллю Олейникова проводили в останню путь

Останні роки і смерть Іллі Олейникова

Передача «Городок» перервалася лише зі смертю Іллі Олейникова. У липні 2012 року у нього був діагностований рак. Актор успішно пройшов курс хіміотерапії. Проте вже в жовтні його знову поклали в лікарню. Цього разу причиною стало запалення легенів. Ситуація ускладнювалася тим, що все своє життя актор багато курив, чого почалися проблеми з серцем. Не витримавши напруги, 11 листопада 2012 року актор помер. Йому було 66 років. Народний артист Росії був похований в передмісті Санкт-Петербурга на Казанському кладовищі. На церемонії були присутні друзі та родичі актора – дружина Ірина, з якою Ілля прожив у шлюбі більше 30 років, і син Денис Клявер.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: