Ім’я: Ігор Шувалов

Дата народження: 4 січня 1967 р. (50 років)

Знак Зодіаку: Козеріг

Східний гороскоп: Коза

Місце народження: сел. Білібіно, Магаданська обл.

Діяльність: державний діяч, юрист

Вага: 79 кг

Зріст: 183 см

Біографія Ігоря Шувалова

Ігор Іванович Шувалов – політик, юрист, один із найзаможніших членів уряду. З 2008 року – перший заступник голови уряду, раніше – колишній помічник президента Володимира Путіна (до 2008), керівник фонду федерального майна (до 2000), заступник міністра Міндержмайна (1998).

Відповідаючи за розроблення головних векторів розвитку економіки, вирішення питань у сфері міжнародних відносин, митно-тарифного регулювання, реалізацію інвестиційних проектів, підтримку малого бізнесу, питання приватизації і багато іншого. Перший заступник голови, на думку аналітиків, за роки роботи в путінській команді проявив себе як надійне довірена особа, основна рушійна сила, «маршал» і компетентний радник. У сфері повноважень чиновника перебувала також підготовка до зустрічі лідерів країн G8 і АТЕС, ігор в Сочі і Чемпіонату світу з футболу 2018 року.

Шувалов Ігор Іванович

У мас-медіа про нього говорять як про «гнучкому либерале, протистоїть прихильників жорсткого курсу Кремля», потужному лоббисте ряду фінансових структур, власника сумнівних активів і «істинне обличчя російського бізнесу в глобальному масштабі». Його підприємництво пов’язують з такими відомими фігурами, як Роман Абрамович, Олег Бойко, Алішер Усманов, Сулейман Керімов. Він є одним з найбільш фінансово забезпечених представників урядової еліти (з доходом сім’ї в 478 мільйонів рублів за даними за 2014 рік) і, нібито, володіє маєтком замком у Заріччі, віллою в ОАЕ, квартирою в столиці Британії, маєтком в Австрії, активами у Франції і загальним станом в $220 мільйонів.

Дитинство і юність Ігоря Шувалова

Ігор Шувалов з’явився на світ 4 січня 1967 року в чукотському селищі Білібіно, де його рідні, самі москвичі, які тимчасово працювали за контрактом. Милі подробиці з дитинства майбутнього політика приховані від громадськості. Відомо, що в перший клас Шувалов відправився ще на Далекому Сході, однак отримав атестат про середню освіту вже в одній з московських шкіл.

У 1984 році він зробив спробу – невдалу поступити в МГУ, слідом рік працював лаборантом роботи в НДІ «Екос» (аналітичний центр засобів зв’язку), а в 1985 році був призваний на строкову службу. Про те, якого роду військах служив Шувалов, інформації немає.

Білібіно, рідне місто Ігоря Шувалова

Демобілізувавшись у 1987 році, він був зарахований на робочий факультет МДУ, а рік потому став повноправним студентом юрфаку того ж закладу. У 1993 році Ігор Шувалов закінчив вуз, ставши дипломованим юристом, після чого був прийнятий на роботу в МЗС.

Бізнес-кар’єра Шувалова

Талановитий і амбітний випускник МДУ не затримався в якості аташе надовго. У цей період відбулося його знайомство з Олександром Мамутом, який був підлеглим Романа Колодчине, старшого колеги Шувалова по МЗС. У Ігоря якраз народився син, і чиновник був у пошуках більш перспективною та грошової роботи. Роман порекомендував Шувалова Мамуту, якому були потрібні співробітники для нещодавно створеного юридично-консультаційного центру «АЛМ-консалтинг», який працював у партнерстві з лондонським Frere Cholmeley Bisсhoff.

Досить швидко бюро обзавелося клієнтами серед числа провідних бізнесменів і політиків, серед яких був власник концерну «ОЛБІ» Олег Бойко, Борис Березовський, Роман Абрамович (Шувалов займався підтримкою приватизації «Сибнефти» в 1995), Алішер Усманов.

Ігор Шувалов в молодості

Протягом півроку Шувалов займався юридичним супроводом справ очолюваного Бойко банку «Національний кредит». Бойко хотів, щоб діла його банку були у Шувалова в пріоритеті, тому вирішив зацікавити його, запропонувавши стати співвласником бізнесу і отримати 15% від активів. Згодом Шувалов виступав співзасновником низки компаній, зокрема, «OPT-Консорціум банк», що об’єднала кошти кредитно-фінансових установ – утримувачів акцій компанії «ОРТ», а також значного переліку організацій, які займалися торговельної, банківської та ріелторською діяльністю («Сталкер», «Фантейм», «РЕНДІ» та ін).

Шувалов в політиці

У 1997 році Шувалов, не без допомоги Мамута, був призначений головою департаменту державного реєстру федеральної власності Держкоммайна, отримавши право представляти інтереси країни в фінансових структурах («Росгосстрах», «Совкомфлот»). У грудні 1997 року він увійшов до Ради директорів «Совкомфлота», кілька місяців зайняв крісло у правлінні «ОРТ». Незабаром після відставки уряду Віктора Черномирдіна у 1998 році) його затвердили на посаду керівника Російського фонду федерального майна. Місце глави РФФД Шувалов зберіг надовго – він був таким у період прем’єрства Євгена Примакова, Сергія Степашина і Володимира Путіна.

Одночасно з цим успішний бізнесмен і чиновник представляв державні інтереси в «Газпромі», «ОРТ», «Російської державної страхової компанії», «Всесоюзному виставковому центрі». Його включили в групу щодо вироблення заходів виходу з фінансово-економічної кризи, куди, серед інших, входили голова президентської адміністрації Олександр Волошин та голова Зовнішекономбанку Андрій Костін. {images/stories2015/uzn_1442996135.jpg#Віце-прем’єр Ігор Шувалов} В 2000 році Ігор Шувалов з подачі Волошина і Абрамовича зайняв крісло міністра, керівника апарату російського «Білого Дому». У 2003 році, після інциденту з прем’єром Михайлом Касьяновим, який втратив довіру до Шувалова, визнавши його представником інтересів своїх покровителів-олігархів, Ігор залишив Уряд, після чого був призначений помічником глави держави, курирував питання економічного зростання, боротьби з бідністю і реформації збройних сил.

Робоча поїздка в Примор'ї (з Путіним і губернатором Миклушевским)

У жовтні 2003 року він став заступником нового голови адміністрації президента – Дмитра Медведєва. Очолив Раду директорів судноплавної фірми «Совкомфлот», став представником Національного банківського ради.

У 2005 році Шувалов став особистим представником Володимира Путіна на саміті G8, а в наступному році брав активну участь у представництві Росії на саміті в якості заступника голови оргкомітету.

Шувалов VS Кудрін (ПМЕФ-2015) У 2008 році він нарівні з Віктором Зубковим став першим заступником голови уряду Російської Федерації, очоливши комісію з розвитку малого та середнього бізнесу, а також орган з протидії негативним наслідкам глобальної фінансової кризи. Крім цього, Ігор Іванович керував підготовчими заходами до щорічної зустрічі лідерів держав АТЕС.

Шувалов відзначився і під час президентства Дмитра Медведєва

З 2009 року чиновник вищої ланки виконував обов’язки національного координатора Росії у справах СНД, з 2010 року – голови комісії з економічного розвитку і інтеграції.

З 2011 року (після відставки Олексія Кудріна) політик був куратором сектора економіки, представником країни в Євразійській профільної комісії. У той же період його готували в лідери політичної сили «Правое дело», потім його кандидатура розглядалася як основна від Приморського відділення «Єдиної Росії» на думських виборах, але пізніше він відмовився від наміру балотуватися в Держдуму.

У 2012 році він став головою комісії з містобудівної політики, транспорту та зв’язку, зберігши посаду першого заступника голови і курирував питання приватизації.

В одному з інтерв’ю 2015 року посадовець оголосив, що наслідки кризи для економіки країни виявилися менш згубними, ніж очікувалося владою, і що з 2016 року економіка в Росії піде в зростання.

Віце-прем’єр Ігор Шувалов виступає з антикризовим планом

Особисте життя Ігоря Шувалова

Шувалов, який, як вважають експерти герольдії глави Російського імператорського дому, може бути нащадком вітчизняних аристократів.

Дружина Ігоря Шувалова – Ольга Шувалова

Як будь-зразковий політик, він одружений. Його дружиною ще в студентські роки стала однокурсниця Ольга. В 1993 році вона закінчила МДУ з дипломом по цивільному праву. Зараз вона домогосподарка, однак і перебуваючи в такому статусі примудряється заробляти мільйони, так як з переходом на службу державі чоловік переписав на її ім’я свої активи. Займається розведенням собак породи вельш-коргі.

Євген, син Ігоря Шувалова, служив у ЗС Росії

У пари троє дітей. У 1993 році народився син Євген, 1998 – дочка Марія, в 2002 – Анастасія. Син захоплювався кінним спортом, боротьбою і плаванням, Маша – художньою гімнастикою. Сам Шувалов любить з друзями грати у футбол.

Зразковий сім'янин Ігор Шувалов

Скандали

Один з найбагатших російських політиків, Ігор Шувалов, про якому склалася репутація як про самому корумпованому чиновника з уряду, часто стає фігурантом великих скандалів. Вважається, ніби основні інтереси Ігоря Шувалова лежать за межами Росії. Чиновнику поки вдається парирувати всі випади західних і вітчизняних ЗМІ щодо сумнівної законності його капіталів. В результаті, незважаючи на те, що чиновника відрізняє величезний досвід, надійні зв’язки в держапараті і бізнесі, перспективи його сходження на вершину влади мінімальні.

В кінці 2011 року американська Комісія з цінних паперів виклала у відкритий доступ відомості про придбання Шуваловим активів на суму понад $300 мільйонів на території США.

Шувалов не раз був замішаний у корупційних скандалах

Через пару місяців Олексій Навальний виклав у відкритий доступ документи, згідно з якими сім’я Шувалова заробила мільйони доларів на акціях «Газпрому» і «Сибнефти», причому гроші перераховувалися Шувалову через рахунки, номінально належать олігархам Абрамовичу і Усманову.

Рік потому Борис Нємцов викрив Шувалова в заборгованості по сплаті транспортного податку в розмірі 300 тисяч рублів. Пізніше з’ясувалося, що всі борги політика були погашені, просто сайт Федеральної податкової служби з-за своєї специфіки відображав суми, що надійшли з затримкою.

У 2016 році дружину Шувалова викрили у використанні на постійній основі не задекларованого за їх сім’єю приватного літака вартістю $50 мільйонів. З’ясувалося, що літак використовували для транспортування собак на міжнародні виставки, причому сума, витрачена на джет-перельоти, склала, за підрахунками Фонду по боротьбі з корупцією, близько 40 мільйонів рублів за рік.

Собаки Шувалова літають на приватному літаку

Влітку того ж року Олексій Навальний заявив, що Шувалов будує «цар-квартиру» в елітному багатоповерховому будинку на Котельнічеській набережній, скупивши 10 квартир на 14-му поверсі висотки, загальну вартість яких блогер оцінив у 600 мільйонів рублів. Керуючий Шувалова відповів, що квартири могли бути придбані як частина інвестиційної стратегії з управління активами» і додав, що з майновими деклараціями у Шувалова і його сім’ї все гаразд.

Шувалов: «Квартири по 20 квадратних метрів. Здається смішним…»

Ігор Шувалов сьогодні

У 2016 році Ігор Шувалов курирував підготовку міст до Росії до Чемпіонату світу з футболу 2018 року. Однак у жовтні ця обов’язок відійшла до Віталія Мутко, який зайняв нову посаду віце-прем’єра з питань спорту.

Зараз Шувалов – один з найближчих соратників Путіна

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: