Ім’я: Ігор Ларіонов

Дата народження: 3 грудня 1960 р. (56 років)

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: р. Воскресенськ

Діяльність: хокеїст

Вага: 77 кг

Зріст: 177 см

Біографія Ігоря Ларіонова

Дитинство Ігоря Ларіонова

Ігор народився у Воскресенську. У цьому місті в той час головною визначною пам’яткою був «Хімік». У Ігоря був старший брат Женя, який займався в хокейної секції. Те, як він захоплено і з задоволенням це робив, зацікавило молодшого Ігоря, йому теж захотілося спробувати. Коли Женя йшов у школу, той брав його «канадки» і втік у двір, де була коробочка, там хлопчик катався так довго, наскільки йому вистачало сил.

Минуло кілька років, і старший брат відвів Ігоря до В’ячеславу Одинокову, який в той час був тренером школи «Хіміка». Часто юні спортсмени так захоплено займаються спортом, що на загальноосвітню школу у них не вистачає сил, та й інтересу до неї особливого немає. У випадку з Ларіоновим було інакше. І хокей, і школа були для нього однаково цікаві. Він не вважав, що заради спорту треба і можна жертвувати школою. Юний спортсмен вміло поєднував те і інше, але треба сказати, що нічого іншого в його житті і не було – тільки школа і хокей.

Ігор Ларіонов - легенда радянського хокею

Підліток завжди мав свою думку, не боявся його висловити і тренерам, і хлопцям з команди, і в школі.

У Воскресенську був клуб «Сніжинка», в складі якого юний хокеїст опинився в фаворитах на турнірі «Золота шайба». У шістнадцять років він вже був у дорослій команді «Хімік». Його тренером став Микола Епштейн. Саме він і зробив Ігоря таким, яким його потім дізнався весь світ.

Початок кар’єри хокеїста Ігоря Ларіонова

«Хімік» волів комбінаційну гру, яка, як ніяка інша, підходила Лирионову. Тисячі шанувальників, які приходили вболівати за команду, дуже скоро помітили форварда, що володіє незвичайною манерою гри. Є думка, що його гра вирізнялася, порівняно з грою інших хокеїстів з-за того, що він чимало часу приділяв грі в баскетбол, футбол і волейбол. Завдяки іншим видам спорту, хокеїст міг для своєї гри черпати щось корисне і нове, бачити хокей під іншим кутом.

Перший офіційний матч, який Ігор провів за «Хімік», дав йому стільки емоцій, що молодий хокеїст ще довго не міг про це забути. Враження було величезне.

Ігор Ларіонов: На Олімпіаді я не просто хворію, я дивлюся, як еволюціонує хокей Граючи в «Хіміку», Ігор все ще вчився в школі. Перед відповідальним матчем з командою «Спартак», він сходив до школи. Хімік тоді переміг із переконливим рахунком 7:2. Це був 1978-ий рік. Ігор в тій грі показав себе вагомою частиною команди. «Спартак» наполегливо цікавився молодим хокеїстом. У «Динамо» Ігоря теж запрошували, але він відразу відмовився. У ті роки молодий спортсмен ще не був готовий до переїзду в столицю. ЦСК теж не випускало з поля зору Ларіонова. Однак спортсмен чітко для себе розумів, що саме Епштейн підходить йому як тренер, Тихонов і його методи були для Ігоря неприйнятні. Він не вважав правильним перебувати цілодобово на ковзанці і качати м’язи, тягаючи залізо. Тим більше що у нього, як у хокеїста, були зовсім інші козирі.

Ігор незабаром опинився в ЦСКА. Він не хотів залишати свою команду і тренера, але військовий обов’язок зробила цей перехід вимушеним. Так він почав тренуватися у Віктора Тихонова. Це був жорсткий чоловік і тренер, який звик добиватися результатів будь-якими шляхами. Тихонов задумав створити п’ятірку гравців, проти яких не змогли б встояти ні одні ворота. Ларіонов потрапив у цю п’ятірку, граючи в ній роль мозкового центру.

Кращі голи Ігоря Ларіонова Життя Ігоря, за його відчуттями, стала схожою на життя у в’язниці. Все було заборонено, ставлення до гравців було споживчим. Хокеїст ставився до всього, що було пов’язано з ЦСКА з презирством, що дуже скоро помітили. Він цілий рік був невиїзним, і це при тому, що був кращим гравцем.

Конфлікт Ларіонова і Тихонова, переїзд в США

У 1988-му талановитий хокеїст написав лист, адресований В’ячеславу Тихонову. Воно було опубліковано в «Огоньку». У ньому він критикував Тихонова, розповідаючи про «хокейному монарху» всю правду. Через рік Ларіонов поїхав грати в Америку. Йому було двадцять дев’ять років. Спортсмену довелося через багато пройти, щоб домогтися дозволу грати за океаном.

Опинившись у Ванкувері, спортсмен отримав свободу, якої йому довгий час не вистачало. Дуже швидко він став кращим. Ванкувер став його улюбленим містом. Так як спортсмен показував якісний хокей, уболівальники ладні були носити його на руках. Коли Ігор грав у «Ванкувері» свій третій сезон, туди перейшов Павло Буре, якому він допоміг адаптуватися в новій країні та команді. Той завжди був йому за це вдячний.

Ларіонов планував, що після закінчення трьох сезонів, на які був підписаний його контракт, він закінчить свою кар’єру. Але в третьому сезоні прийшов Бурі, з ним було легко грати, а так само тренер поставив Ігоря в трійку, де той буквально «засвітився», після чого хокей для нього знову став святом. Хокеїст вирішив не продовжувати контракт з «Ванкувером», так як в цьому випадку йому довелося б продовжувати віддавати половину зарплати Совинтерспорту. Він прийняв рішення відправитися в Швейцарію, де близько двадцяти матчів спортсмен відіграв за «Лугано».

Сьогодні хокеїст Ігор Ларіонов допомагає молодим спортсменам

Господар каліфорнійського «Сан-Хосе» приїхав до Ларіонову, щоб переконати його підписати контракт з командою-аутсайдером. Ігор погодився. Так він опинився в команді з Сергієм Макаровим. Їх поставили в одну ланку. Дуже швидко справи команди пішли вгору. До кінця третього сезону Ларіонов вже менше грав, його починали списувати з рахунків. Однак Ігор здаватися не збирався. «Детройт», відчувши момент, обміняв талановитого форварда у «Сан-Хосе».

Хокеїстові було тридцять п’ять, але він три рази з цією командою завоював головний трофей НХЛ. У «Детройті» він допоміг тренеру скласти «російську п’ятірку» гравців, яка вела команду до перемог.

Ігор Ларіонов в даний час

Наближалося сорокаріччя спортсмена, і «Детройт» не поспішав підписувати з ним новий контракт. Ігор через ринок вільних агентів підписав контракт з командою «Флорида Пантерс». Там він відіграв не більше шести місяців. Союз з Бурі, які грали в тій же команді, не вийшов. Незабаром «Детройт» зрозумів, якого цінного гравця він втратив і запропонував «Флориді» обмін. Тренер «Флориди» знову посилив командний склад. Разом з Ларіоновим, якому тоді було більше сорока одного року, команда знову здобула Кубок Стенлі.

Сьогодні Ларіонов є успішним хокейним агентом, допомагає юним талантам.

Особисте життя Ігоря Ларіонова

У той період життя, коли Ігор грав у ЦСКА і був невиїзним, він познайомився з Оленою Батановой. Вона була відомою фігуристкою. Часто молоді люди говорили по телефону годинами. Незабаром вони одружилися. Пізніше заради чоловіка Олена залишила спорт і виїхала з країни. У пари троє дітей. Всі вони – цікаві люди, які знайшли себе в різних професіях. Старша дочка стала журналістом, молодша – дизайнером, син спортсмена грає в хокей.

Граючи в Швейцарії, Ігор багато дізнався про виноробство, захопився цим і незабаром у нього з’явився свій бізнес – він відкрив виноробню в Каліфорнії відразу, як закінчив грати в НХЛ.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: