Ім’я: Ігор Гордін

Дата народження: 6 травня 1965 р. (51 рік)

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Змія

Місце народження: Ленінград р.

Діяльність: актор

Вага: 83 кг

Зріст: 186 см

Біографія Ігоря Гордіна

Ігор Геннадійович Гордін – радянський і російський артист, у послужному акторському доробку якого – довгий перелік блискучих робіт у постановках провідних сучасних режисерів (включаючи Каму Гинкаса, Генрієту Яновскую, Андрія Звягінцева, Еймунтаса Някрошюса), володар престижних премій і почесного звання Заслуженого артиста РФ.

На думку його дружини, Юлії Меньшової, в Гордін, як в істинному петербуржця, присутня якась особлива гордість. Можливо тому, що він ніколи не прагнув купатися в променях слави, з’являтися на обкладинках усіх журналів, насолоджуючись гучним визнанням і схвальними відгуками критиків. Він – не марнославна людина, і прийшов у професію, щоб просто займатися улюбленою справою.

Дитинство і родина Ігоря Гордіна

Як уже зазначено, рідне місто актора – Північна Пальміра. Там 6 травня 1965 року він з’явився на світ. Назвали його на честь діда по матері, журналіста. Родичі з боку батька проживали в Псковській області.

Актор Ігор Гордін

Батьки Ігоря були далекі від творчого середовища – обидва технарі, які не мають до мистецтва жодного стосунку, інженери-фізики. Тому вони навіть не припускали, що їх син не піде по їх стопах, а перейде з «фізиків» у протилежний стан «ліриків». Як виявилося, рідні Гордіна зовсім не знали, що в старших класах він захоплено грав у Театрі Юнацької Творчості (ТЮТ) в Анічковому палаці.

Спочатку він вирішив стати інженером – поступив у Політехнічний інститут, де видимо без особливого захвату вивчав ази опору матеріалів і закони термодинаміки, так як, закінчивши 3 курсу, зробив спробу вступити в Ленінградську держінститут театру, музики і кінематографії (ЛГИТМиК) ім. Н.До.Черкасова. Він успішно пройшов відбіркові тури і співбесіди, але загальноосвітні іспитів не здавав, так як не зміг вчасно подати в Приймальну комісію необхідні документи. В результаті, Політех він все-таки закінчив і як фізика-ядерника попрацював у науково-дослідному інституті.

Гордін Ігор Геннадійович

Проте у 1989 році, остаточно зрозумівши, що не зможе без театру, він поступив в Московський інститут театрального мистецтва (ГІТІС) на курс Ірини Судаковой, професора кафедри режисури драми. Заради освіти він навіть переїхав до Москви.

Кар’єра актора Ігоря Гордіна

Будучи студентом, Гордін виступав на сцені МТЮЗа (Московський Театр Юного Глядача), де в якості художнього керівника і головного режисера працювала Генрієтта Яновська та режисер Кама Гинкас (сімейна пара).

Ігор Гордін на сцені театру

Як пізніше Ігор зазначав в інтерв’ю, саме з-за них, по завершенню навчання в 1993-му і роботи протягом одного театрального сезону в «Современнике», він вибрав ТЮГ своїм постійним місцем роботи, хоча його запрошували відразу кілька престижних колективів – академічний театр Сатири, «Сатирикон», «Сучасник». Ставлячись до цим видатним майстрам театральної сцени з великим пієтетом, молодий актор заявляв, що згоден грати у них будь-яких персонажів.

У Тюгу артист був зайнятий у спектаклях «Романтики» за п’єсою Едмона Ростана, «Страта декабристів» Ками Гинкаса, «Піна днів» Борису Віану і іншим. Він зіграв безліч яскравих ролей, розкрив в повній мірі свій багатогранний талант і увійшов в число провідних акторів трупи.

Серед його робіт – Сологуб в роботі Гинкаса «Пушкін. Дуель. Смерть», Боркин в «Іванов та інші», Воула у «Свідка обвинувачення». Самобутньо і бездоганно артист зіграв Джорджа в постановці «Хто боїться Вірджинії Вулф?» Едварда Олбі, персонажа «Він» у п’єсі «Лагідна» по Достоєвському, Ясона в «Медеї» за Сенекою, Бродському і Жана Ануя.

Інтерв’ю Ігоря Гордіна Запрошували актора грати і на сцені інших театрів («Практики», «Майстерні П. Н.Фоменко», Центр драматургії і режисури). Зокрема, в «Театрі Націй» Гордін зіграв у виставі «Метод Гренхольм» у постановці болгарського режисера Явора Гирдєва, створеної за психологічній п’єсі драматурга з Іспанії Жорді Гальсерана, що принесла йому всесвітню славу. Заслуговує неодмінного згадки також вистава «Калігула» за твором письменника з Франції, нобелівського лауреата Альбера Камю в постановці визнаного гуру сучасного театру, литовця Еймунтаса Някрошюса, де Ігор зіграв Гелікону.

У 2001-му за втілення образу Гурова в чеховської «Дамі з собачкою» Гордін удостоєний премій «Московська прем’єра», «Чайка». У 2010-му він став лауреатом вітчизняної нагороди «Золота маска».

Фільми Ігоря Гордіна

Один з найбільш успішних і затребуваних в театральному світі актор чимало з’являвся на екрані, стаючи ще більш впізнаваним і популярним. На його рахунку більше трьох десятків різнопланових кіноперсонажів.

Ігор Гордін успішно знімається в фільмах

Дебют артиста в кіно відбувся в 2002 році в кримінальному бойовику Олександра Прошкіна «Тріо», де головні ролі виконали Андрій Панін, Михайло Пореченков і Марія Звонарьова. На телеекрані він з’явився в 2004-му у військовій драмі «Діти Арбата» про час репресій в СРСР. У акторський склад серіалу увійшли також Данило Страхов, Євген Циганов, Євгенія Симонова, Ірина Леонова і Чулпан Хаматова.

У наступні роки Ігор Геннадійович був зазвичай зайнятий відразу в декількох проектах. Так, в 2005-му він зіграв в детективі «Велике зло та дрібні капості», серіалі «Небесна життя», «Загибель Імперії», «Горинич і Вікторія», шестисерійному фільмі «Чарівність зла».

Ігор Гордін на зйомках фільму «Московські сутінки»

Таким же насиченим прем’єрами був для актора і 2013-й. Серед них, фаворит вітчизняного кінофестивалю «Вікно в Європу» містична мелодрама «Московські сутінки», детектив «Ліки проти страху» за повістю братів Вайнерів, комедія «Кохання з першого подиху».

Особисте життя Ігоря Гордіна

Гордін одружений Юлії Меньшової, актрисі, телеведучої і дочки оскароносного кінорежисера Володимира Валентиновича Меньшова. Актори познайомилися в театрі: Юля разом з подругами прийшла на спектакль, в якому грав Ігор — «Страта декабристів». Після подання молоді люди опинилися в одній компанії в ресторані, там і зав’язалося знайомство. На той момент Ігорю було вже 30 років.

Ігор Гордін та Юлія Меньшова

Актори майже відразу почали жити разом, і через два роки одружилися. У пари є двоє дітей – син Андрій, який народився в 1997 році, і дочка Тая, чий день народження 23 травня 2003 року.

У їх відносинах був складний період, коли вони роз’їхалися, але через кілька років знову стали жити разом. Криза у відносинах, за словами Ігоря, їм допомогли подолати діти.

Ігор Гордін — чоловік Юлії Меньшової про свою роль Цікаво, що (ще до возз’єднання) в серіалі «Злочин буде розкрито» вони грали колишніх подружжя, почуття яких до фінальній сцені знову ожили. У ЗМІ відзначалося, що сюжет картини виявився пророчим.

Ігор Гордін сьогодні

У 2014 на екрани вийшла картина «Дубровський» Олександра Вартанова і Кирила Михановского за мотивами загальновідомою повісті Олександра Пушкіна, в якій основного персонажа, Володимира, зіграв Данило Козловський, а Гордін – його антипода Ганіна.

Ігор Гордін у фільмі «Дубровський» У 2015-му зростаюча з кожним роком армія шанувальників таланту Ігоря, зовнішність якого завжди оцінювали як «соціально значиму», побачила його в багатосерійному фільмі «Дорослі дочки», де він втілив образ мужнього, який пройшов Афганістан офіцера, батька шістьох дочок.

Ігор Гордін з сім'єю: дружиною і дітьми

Останнім часом Ігор, як актор рідкісного обдарування і самодостатня творча особистість, все частіше з’являється на екрані – не рідше, ніж його дружина. Але актор все одно пожартував в інтерв’ю, що на його могилі буде написано – тут спочиває чоловік Юлії Меньшової.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: