Ім’я: Ігор Додон

Дата народження: 18 лютого 1975 р. (41 рік)

Знак Зодіаку: Водолій

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: с. Садова, Молдавська РСР

Діяльність: президент Республіки Молдова

Вага: 83 кг

Зріст: 185 см

Біографія Ігоря Додона

Ігор Миколайович Додон – політичний діяч, президент Республіки Молдова (2016 – …). Лідер Партії соціалістів Республіки Молдова, за освітою – економіст.

Ігор Додон – президент Молдови з 2016 року

Послідовно виступає за відновлення тісного партнерства з Російською Федерацією, збереження військової присутності російської армії на території Молдови, а заодно і сам підтримує курс на федералізацію своєї країни. При цьому позиціонує себе державником. У планах його планах значиться денонсація угоди про асоціацію республіки з ЄС. В той же час веде переговори про вступ своєї соціалістичної партії в партію європейських соціалістів. Критикує політику США, спрямовану на включення Молдови в сферу інтересів Румунії.

Освіта Ігоря Додона

Про ранньому дитинстві Ігоря Миколайовича практично нічого не відомо. У 1997 році він закінчив економічний факультет ГАУМ, а вже через рік, в 1998, факультет менеджменту в АЭЗ. У 2005 Додон отримав третю вищу освіту на факультеті економічного права в Міжнародному інституті менеджменту, а в «проміжку» між другим і третім дипломом він отримав ступінь доктора економічних наук (2002 рік).

Дитяче фото Ігоря Додона

Політична кар’єра

Отримавши перший диплом, Ігор Миколайович розпочав трудову діяльність на Фондовій біржі Молдови, де впродовж п’яти років (1997-2001 рр.) здійснив підйом по кар’єрних сходах: старший фахівець департаменту клірингу, потім пішов переклад в департамент лістингу, де його згодом чекало крісло директора.

Ігор Додон в молодості (крайній зліва у верхньому ряду)

З 2001 по 2005 Додон складався в раді директорів «Національного депозитарію цінних паперів», однак, як і у випадку з освітою, примудрявся поєднувати кілька посад одночасно. Так, приблизно в той же період (з 2002 по 2005) він був президентом Біржового комітету при Товарній біржі Молдови, а також членом Арбітражної комісії вже при Фондової біржі.

Президент Ігор Додон: коротка біографія Стрімкий розвиток кар’єри Ігоря Миколайовича обумовлено не тільки фактом наявності у нього за плечима трьох економічних «вишок», але і членства в партії комуністів Республіки Молдова (ПКРМ), яка прийшла до влади у 1998 році. За період з 2005 по 2008 рік Додон був заступником міністра, а потім і міністра торгівлі та економіки республіки Молдова. На цій посаді брав неоднозначні рішення, наприклад, у 2007 році провів податкову амністію і легалізував капітали, назвавши це лібералізацією економіки.

У 2008 році Додон за указом президента республіки був призначений першим віце-прем’єром з питань економіки і торгівлі. При його прем’єрстві активно відбувався перехід держвласності в приватні руки. Додон дещо спростив реєстрацію бізнесу. Вважався прозахідним політиком, ратував за підписання угоди про вільну торгівлю між Європейським Союзом та Молдовою, виступав за євроінтеграцію. Так, при прем’єрстві Додона республіка отримала безвізовий режим з країнами Європи.

Ігор Додон – лідер Партії соціалістів Республіки Молдова

У 2009 році Ігор Миколайович став депутатом парламенту від партії комуністів республіки. Балотувався від неї на пост примара Кишинева в 2011, однак програв в один відсоток Дорину Кіртоаке. Після цього вийшов з фракції зі словами: «Ми різні за доктрині та ідеям про реформації Молдавії, але ми виступаємо за розв’язання політичної кризи, коли протягом двох з половиною років парламент не може обрати президента», після чого разом зі своїми соратниками Зінаїдою Гречаної і Веронікою Абрамчук вступив в соціалістичну партію (ПСРМ) і в тому ж році став її головою. На президентських виборах 2012 року голосував за Миколу Тимофті.

Зустріч Ігоря Додона з Сергієм Собяніним (2011)

Про цей факт цікаво відгукувався його соратник Ренато Вусатий: «Він його обрав, він його і повалить». Приблизно в цей же період почалося плавне зміна політичного курсу Ігоря Додона. Він поступово почав відхрещуватися від європейських амбіцій, критикувати західні структури і тяжіти до проросійського курсу, проявляти лояльність до політики російського лідера Володимира Путіна.

Лідери ПСРМ Зінаїда Гречана та Ігор Додон з Володимиром Путіним (2014)

Після того, як на парламентських виборах 2014 року партія Додона отримала більшість голосів населення (понад 20%), він оголосив про відхід в опозицію до євронамірам країни. Був організатором антиурядових акцій протесту в 2016 році, виступав за проведення дострокових виборів. 13 листопада його обрали президентом країни більшістю голосів (52,27%).

Ігор Додон з сином на президентських виборах Молдавії (2016)

Його головним конкурентом стала міністр освіти Майя Сенду, яка дотримувалася протилежної позиції, спрямованої на зміцнення українсько-американського діалогу. Жінка показала видатний для дебютанта на президентських виборах результат – ЦВК Молдови зафіксував 47, 82% голосів, відданих за Сенду.

Майя Сенду та Ігор Додон поборолися за президентське крісло

Особисте життя і сім’я Ігоря Додона

Про особисте життя Ігоря Миколайовича відомо, що разом з дружиною Галиною Додон (одружені з 1999 року) він виховує трьох дітей – Богдана, Влада і Миколи. Сім’я проживає у триповерховому будинку. Серед захоплень Ігоря Додона називають риболовлю та полювання. З родиною він воліє відпочивати на гірськолижних курортах в Альпах або на острові Кіпр.

Міцна багатодітна сім'я Ігоря Додона

Ігор Додон зараз

Ставши першим за 15 років всенародно обраним президентом Молдовії, Ігор Додон порушив традицію, згідно з якою свій перший закордонний візит президент завдає в Брюссель. Додон заявив, що першим ділом відвідає Москву, тим самим чітко позначивши намір відновити стратегічні відносини з Росією.

Новий президент Молдови Ігор Додон визнав Крим російським Буквально через пару днів після обрання президентом Додон оголосив, що має намір покинути ПСРМ, так як законодавство Молдови забороняє президенту очолювати партію чи займати будь-яку іншу посаду, будь то державна або приватна сфера.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: