Ім’я: Хосе Каррерас

Дата народження: 5 грудня 1946 р. (70 років)

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: р. Барселона, Іспанія

Діяльність: оперний співак

Вага: 72 кг

Зріст: 170 см

Біографія Хосе Каррераса

Дитинство і родина Хосе Каррераса

Хосе народився в Іспанії. З дитинства він був на диво тихим хлопчиком, дуже розумним і спокійним. У нього був серйозний, уважний погляд, що завжди впадало в очі, так це велика рідкість для дитини. При звуках музики він замовкав і наче перетворювався, перестаючи бути маленьким чорнооким шибеником. Музику хлопчик слухав так, ніби хотів проникнути в її суть.

Співати він почав достатньо рано. Його дзвінкий дискант нагадував голос Робертіно Лоретті. Подивившись фільм «Великий Карузо», де в головній ролі виступив Маріо Ланца, він перейнявся до опери якоюсь особливою любов’ю. Енріко Карузопо-справжньому підкорив маленького талановитого хлопчика, який вивчив напам’ять усі його арії і виконував при першій же можливості.

Мати не бачила нічого поганого в захоплення своєї дитини. Вона дозволила йому брати уроки гри на фортепіано і уроки співу. У восьмирічному віці Хосе став відвідувати консерваторію одночасно із заняттями в школі.

Хосе Каррерас в молодості

Перший виступ Каррераса пройшло на державній радіостанції. Йому було тоді вісім років. В опері він вперше виступив у 1957-му році, виконавши роль оповідача.

Сімейство Каррерасов було досить респектабельним і заможним, проте своєму синові готувало зовсім не артистичне майбутнє. Хосе трудився в сімейному косметичній фірмі, розвозячи товар вулицями Барселони на велосипеді. Одночасно молодий чоловік навчався в університеті, а вільний час він проводив так само, як і його однолітки, ділячи його між дівчатами і стадіоном.

Хосе подорослішав, і його голос перетворився у гарний тенор. Він як і раніше мріяв про кар’єру співака, про оперу. Ніколи Каррерас не займався самомилуванням, не вважав свій голос неперевершено-красивим, проте чітко розумів, що йому дано талант, за який він відповідає.

Початок співочої кар’єри Хосе Каррераса

Дебют в якості тенора відбувся на одній сцені з Монсеррат Кабальє. Саме вона і зазначила дивовижний голос молодого виконавця. Завдяки оперній співачці Хосе вперше був запрошений на роль першого плану.

Три тенори Хосе Каррерас, Плачідо Домінго і Лучіано Паваротті Так, з її легкої руки Каррераса почали запрошувати виключно на виконання головних партій. Кращі театри світу виборювали право запросити молодого талановитого виконавця. Незважаючи на молодість, Хосе берег голос, тому з підписанням контрактів не квапився. При тому, що він був уже відомий, співак не переставав працювати над голосом, удосконалюючи його.

На привабливі пропозиції тенор відповідав без удаваної скромності, що ще занадто мало вміє. Кабальє запросила її виступити в «Ла Скала». Молодий співак даремно хвилювався. Його виступ було блискучим.

Минав час, А сам почав вибирати постановки, ролі і навіть партнерів. У співака був величезний репертуар, у якому були присутні неаполітанські, американські, іспанські балади і романси, а також естрадні пісні та оперети. Однак, завдяки своїй добрій «наставниці» Кабальє, її порад, Хосе бережливо ставився до свого голосу, намагаючись уникати небезпек, які підстерігають кожного оперного співака.

Хосе Каррерас — Томазо Джованні АДАЖІО АЛЬБІНОНІ Творче життя Каррераса була дуже напруженою, він багато виступав, встигнувши заспівати на багатьох світових оперних сценах.

Хвороба Хосе Каррераса

У 1989-му році Каррерас серйозно захворів. Це була лейкемія. Обіцянок про одужання ніхто не давав. З-за його рідкісної групи крові, плазму для великого артиста збирали по всій країні, однак нічого не допомагало, Хосе повільно згасав. Як згадує він сам, в той час йому стала байдужа його сім’я і сцена, він постійно відчував непереборну втому, йому хотілося, щоб все скоріше закінчилося.

І знову підтримку великому тенору надала Кабальє, яка відклала всі свої справи, щоб бути поруч з ним. Сталося справжнє диво. Каррерас допомогли новітні досягнення медицини. Своє лікування він розпочав у Мадриді, а закінчив його в США.

Творчість Каррераса після хвороби

Ледь оговтавшись, Каррерас продовжив виступати. Коли у Вірменії стався землетрус страшної сили, він відправився в Москву, де дав концерт, кошти від якого були передані постраждалим.

1990-ий рік примітний тим, що вперше в Римі, де в цей час проходив чемпіонат світу з футболу, відбувся концерт, на якому виступили три самих знаменитих тенора. Разом з Каррерасом співав знаменитий Пласідо Домінго і не менш відомий Лучано Паваротті. Для кожного з них цей концерт став чи не найбільш значущою подією в житті. Виступ транслювався по телебаченню. Тоді глядачі вперше почули голос Каррераса після його одужання. На той момент ніхто не міг собі уявити, що це виступ придбає небувалу популярність.

Хосе Каррерас зараз практично не виступає

Аудіо та відеокасети були розкуплені у величезних кількостях. Справа в тому, що спочатку програма була задумана, як підтримка выздоровевшему артистові. Часто такі концерти бувають добре зустрінуті глядачами, цей же концерт придбав величезний резонанс, чого ніхто не очікував.

Хосе Каррерас в останні роки

Каррерас повернувся на сцену і не думав берегти себе, незважаючи на вмовляння Кабальє. Хосе ж поспішав якомога більше встигнути. Він став одним з тих, хто брав участь в церемонії відкриття Олімпійських ігор в Барселоні. Приблизно в той же період Каррерас записав кілька сольних дисків.

Починаючи з 1990-го року, артист частіше став виступати сольно. За рік співак давав по п’ятдесят концертів. В операх ж тенора можна було бачити не більше двох разів за рік.

У 2009-му Хосе оголосив про припинення виступів. Навантаження, які він мав на сцені, були для нього дуже важкі.

Особисте життя Хосе Каррераса

Мерседес Перес – перша дружина Каррераса, з якою він розлучився в 1992-му році.

У них є спільні діти – дочка і син. Красуня дружина неодноразово прощала чоловікові його численних прихильниць», поки все-таки не вирішила покинути його. Ставлення дітей до батька від цього не змінилося. Вони вважають його найкращим татом у світі.

Другий шлюб великого тенора відбувся в 2006-му році. Його дружиною стала Ютті Егер, раніше працювала стюардесою. Шлюб розпався через п’ять років.

Зараз співак живе недалеко від Барселони на невеличкій віллі.

Подолавши лейкемію, Хосе створив фонд, кошти якого направляються на дослідження способів лікування лейкемії.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: