Ім’я: Хельмут Ньютон

Дата народження: 31 жовтня 1920 р.

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Мавпа

Місце народження: р. Берлін, Німеччина

Дата смерті: 23 січня 2004 р. (83 роки)

Діяльність: фотограф

Біографія Хельмута Ньютона

Дитинство Хельмута Ньютона

Хельмут народився в Берліні. Його мати була американкою, а батько німецьким євреєм. Батько володів фабрикою з виробництва ґудзиків, і сім’я була далеко не бідною. Під час навчання в ліцеї, настав момент, коли всі учні були поділені на арійців і євреїв.

Після поділу, батько забрав сина з цієї школи і визначили в американську, де Хельмут на довго не затримався. Вчився він без бажання, і його виключили за лінь, підвищений інтерес виключно до дівчаток, плавання та фотографії. Інтерес до фотографії хлопчик почав проявляти з дванадцяти років, а саме – з того моменту, як познайомився з творчістю фотографа Вербі. Він придбав дешевий фотоапарат і зайнявся фотографією. На його захоплення мало вплив і те, що сім’я Ньютонів завжди виписувала велика кількість ілюстрованих журналів.

Фотограф Хельмут Ньютон багато працював для журналу Playboy

Після виключення з школи Хельмут звернувся до Верби, з проханням вчитися у неї ремеслу. В її студії він займався два роки був асистентом Вербі, поки не виїхав з Німеччини. Терміновий від’їзд відбувся в 1938 році з-за небезпеки потрапити в нацистський табір смерті. Ноютон вирушив на кораблі в Китай, однак зійшов в Сінгапурі, де затримався на час, працюючи портретистом в одному з місцевих видань. Треба зазначити, що звідти його звільнили через півмісяця унаслідок непрофесіоналізму. У 1940 році він був депортований в Австралію, де якийсь час працював на плантаціях. Після звільнення, молодий чоловік записався до армії і проходив службу, будучи водієм.

Початок кар’єри фотографа Хельмута Ньютона, журнал Playboy

Після війни Хельмут вирішив не залишати Австралію і відкрив у Мельбурні власну невелику студію. У виданнях Queen, Playboy і Gardende Mode він працював вільним фотографом.

У 1948 році Ньютон одружився на Джун Браун. Його дружина була актрисою, однак згодом (з 1970 року) стала відомим фотографом. Її псевдонімом був Елліс Спрінг.

Хельмут Ньютон (Helmut Newton) — Контрольні відбитки Сім’я в кінці п’ятдесятих перебралася в Європу, а саме – в Париж. Там Хельмут працював для кількох журналів: Clair, Elle, видань Voque. З журналами, з якими фотограф працював на самому початку своєї кар’єри, він так само не припиняв співробітництва.

З французьким Voque, майстер почав працювати на постійній основі з 1961-го, він знімав для американського і австралійського Voque, при цьому жив великий фотограф то у Франції, то в Мельбурні. Його роботи з’являлися в популярних журналах із завидною регулярністю.

У 1971-му Хельмут переніс інфаркт, після чого темп роботи трохи знизився. У 1975-му пройшла його виставка в Парижі в галереї Nikon. Сам фотограф говорив про це, що працює зовсім не заради виставок у музеях або галереях, однак, якщо такі і будуть, він не заперечує. Автор робіт порівнював себе з «найманим пістолетом». Але, так чи інакше, а Ньютон в сімдесятих роках зміг змінити уявлення про моду, красу і сексуальність. Він умів при зйомках моди бути на крок попереду. Притому що сучасної людини здивувати не просто, його роботи залишаються актуальними і сьогодні.

Виставка «Спогад» Хельмута Ньютона і Френка Уорт Не оспівуючи світ шоу-бізнесу, він ніби вивчав його, намагаючись закарбувати момент не як подглядывающий роззява, а як спостерігач, який прагне пізнати суть речей. Багато популярні особистості бажали позувати майстру — Серж Гінзбур, Мік Джаггер, Сігурні Уівер, Стінг, Катрін Деньов, Шаде та інші.

Незабаром виставки почали проводитися частіше, крім того, Ньютон для бажаючих вів майстер-класи.

Хельмут Ньютон в журналах мод

З 1881-го Хельмут жив періодично і в Лос-Анджелесі, і в Монте-Карло. Будучи фотографом моди, він став символом середини минулого століття. Це був переломний момент в історії моди, коли вона стала демократичнішою, і на зміну елегантності початку століття прийшов молодіжний розкутий стиль. Саме цей стиль характерний робіт Ньютона.

З шістдесятих років журнали мод, скоротивши текст, розширили образотворчий ряд. Більше значення в рекламі почав набувати колір. Фотографи ж, почали працювати і в природних умовах, а не тільки в студіях. Це і зйомки на природі, і на безлюдних пляжах, і на смітниках, і в палацах, і на людних ринках. Ньютон, як фотограф, формувався саме в цих умовах.

Хельмут ніколи, за його словами, не опускався до зйомки порнографії, хоча всі можливості для цього були. Жінки на його фото зазвичай знаходяться в підпорядкованій позі. Автор вважав, що жіночі еротичні фантазії якраз і полягають в панування чоловіків. Він прагнув зробити не жорстокі еротичні знімки, знімки, які не принижують жінок. Один час фотограф захоплювався садомазо образами.

Моделі Хельмута Ньютона

Перед тим, як дати дівчині-моделі роботу, він неодмінно знайомився з нею, йому було важливо побачити її тіло на фото або очно. Майстер не робив спроб, він працював з професійними натурницями. З робіт фотохудожника можна помітити, що йому подобалися високі, сильні і здорові дівчата, дебелі постаті, великі спини. Скульптуроподобные образи стали з’являтися в роботах Ньютона у 80-х роках. Він знімав оголених дівчат на високих підборах, вважаючи, що підбори підкреслюють м’язи стегон, змінюють поставу і форму тіла.

Фотограф Хельмут Ньютон ретельно відбирав моделей

Найбільше Ньютону подобалося працювати з журналом «Voque». За його словами, саме цей журнал давав йому «багато місця» і завжди був в ньому впевнений.

Ньютона називали «холодно-полум’яним» фотографом, але його роботи запам’ятовувалися, не залишаючи нікого байдужим. Популярність тривала багато років, Хельмут був найвпливовішим і найбільш відомим фотографом моди. Існувало навіть такий вислів, як «жінка Хельмута Ньютона». Він завжди мав свою точку зору на моду, від якої не відступав все життя.

Він кілька разів приїжджав в СРСР. Перший приїзд відбувся в 1989 році, а останній, вже в Росію, в 2003-му. У його планах була робота й активне співробітництво з Росією, з неї у нього були пов’язані два останніх проекту. У 2003 році він привіз виставку «Ретроспектива» і провів кілька майстер-класів для російських фотохудожників. В

2003 році Ньютон подарував рідному Берліну тисячу своїх робіт. А в 2004-му там відкрився його музей.

Особисте життя Хельмута Ньютона

Ньютон був одружений на актрисі, яка через деякий час стала відомим фотографом – на Джун Браун. Вона, починаючи з 70-х років, мала на його творчість неабиякий вплив. За словами Джун, коли Ньютон робив їй пропозицію, вона розуміла, що завжди буде лише другий його любов’ю, так як перше місце завжди буде зайнято фотографією.

Джун не раз фотографувала його під час роботи, де можна бачити майстра таким, яким він був у житті.

Ньютон завжди хотів зняти Тетчер, неодноразово надсилав запити, але жодного разу не отримав відповіді. Йому вдалося поспілкуватися з нею лише після того, як вона залишила посаду прем’єр-міністра, під час конференції.

Вже на схилі років, великий фотограф в своїх інтерв’ю говорив, що спокійно ставиться до своєї популярності і високих нагород, а фотографує тільки для себе.

Смерть Хельмута Ньютона

Ньютон помер у віці 83-х років. Він переніс інфаркт, виїжджаючи на автомобілі зі стоянки, в результаті фотограф врізався в стіну. У лікарні він помер. Його прах знаходиться в Берліні.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: