Ім’я: Григорій Горін

Дата народження: 12 березня 1940 р.

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Дракон

Місце народження: р. Москва

Дата смерті: 15 червня 2000 р. (60 років)

Діяльність: драматург, письменник-сатирик

Біографія Григорія Горіна

Дитинство Григорія Горіна

Григорій Миколайович Горін народився 12 березня 1940 року в Москві. При народженні отримав прізвище Офштейн. Його батько Ізраїль Абелевич Офштейн (1904 р.) військовослужбовцям у званні підполковника, учасником Великої Вітчизняної війни. Мати була лікарем швидкої допомоги, її дівоче прізвище було – Горинская. Від цього прізвища і стався псевдонім Горін. Сам Григорій Миколайович говорив, що це абревіатура, яка розшифровується: «Гриша Офштейн Вирішив Змінити Національність».

Григорій Горін придумав собі псевдонім, грунтуючись на прізвищі матері

Літературна діяльність Григорія Горіна

З самого дитинства у Григорія проявлявся інтерес до літератури, в сім років він почав писати вірші. Навчаючись у школі почав писати оповідання, сценки, гуморески на шкільні теми.

У 1963 році закінчив Перший Московський медичний інститут імені Сеченова. Протягом чотирьох років після цього працював лікарем на станції швидкої допомоги. До літератури інтересу він не втратив, продовжував писати гумористичні оповідання, сценки та фейлетони, що публікував в радянських газетах і журналах. Писав сцени для студентського Клубу веселих і кмітливих». Якийсь час працював у журналі «Юність», де завідував відділом гумору і був ведучим популярної рубрики під псевдонімом Галки Галкіної.

У 1966 році Григорій Горін разом з іншими авторами випустив свою першу книгу прози «Четверо під однією обкладинкою». У тому ж році вийшла комедія «На всю Європу», написана в співавторстві з Аркадієм Арканова. Пізніше Горіним спільно з Арканова були написані такі комедії як: «Бенкет», «Маленькі комедії великого будинку», «Тореадор», «Соло для дуету».

Григорій Горін — Анекдот В письменницькому мистецтві Григорій Горін досяг великих успіхів і був прийнятий до спілки письменників, але роботу в медицині йому довелося залишити. Сам письменник говорить про це з гумором: «Багато хто з моїх недолікованих пацієнтів все ще живі і пишуть мені вдячні листи за цей мужній вчинок».

Кар’єра Григорія Горіна в театрі

У 70-х Григорій Горін розпочав співпрацю з театром ім. Ленінського комсомолу. Тут під керівництвом режисера Марка Захарова вийшли п’єси Горіна «Тіль» у 1970 році, «Забути Герострата!» — 1972, «Будинок, який побудував Свіфт» в 1980. Надалі Горіним було поставлено близько десятка п’єс, з яких найбільш відомі: «Феномени», «правдивий», «Поминальна молитва», «Прощай, конферансьє! », «Королівські ігри», «Чума на обидва ваші будинки», «КІН IV», «Блазень Балакірєв».

Завдяки співпраці з відомим режисером з’явилися також відомі і улюблені глядачами фільми: «Формула любові», «Той самий Мюнхгаузен», «Убити дракона».

За словами Марка Захарова, Горін володів рідкісним даром комедіографа-драматурга і був штучним і унікальним явищем в культурі.

Могила Григорія Горіна

Починаючи з 1978 року, Григорій Горін став виступати з сатиричними монологами на телебаченні. Він був регулярним учасником передачі «Навколо сміху». Виступи були дуже популярні, їх відразу ж розтягували на цитати, а його унікальну інтонацію дізнавалися всі, хто хоч раз чув його. Григорій Горін своїми творами прагнув в першу чергу змусити глядачів задуматися. Він переживав, що його виступи сприймалися виключно як гумористичний жанр. У багатьох його жартах був прихований глибокий філософський зміст, який видно не відразу. Завдяки цьому особливому якості його твори залишаються актуальними і в наш час.

В останні роки життя Григорій Горін регулярно брав участь у гумористичної телепередачі «Білий папуга» з Юрієм Нікуліним, а після смерті Нікуліна, сам якийсь час був провідним.

Смерть Григорія Горіна

Григорій Миколайович Горін помер у себе вдома в ніч на 15 червня 2000 року від серцевого нападу. Причиною його смерті був серцевий напад. 19 червня він був похований на Ваганьковському кладовищі Москви, на дільниці №24. У 2003 Григорій Горін був посмертно нагороджений Державною премією РФ.

Григорій Горін — Лекція

Фільмографія Григорія Горіна

1974 короткометражний фільм режисера Вадима Абдрашитова «Зупиніть Потапова!» знятий за однойменною повістю Григорія Горіна.

1974 телеспектакль «Маленькі комедії великого будинку».

1976 кінокомедія «Ти — мені, я — тобі!».

1976 комедійний фільм з трьох новел «Сто грам для хоробрості».

1978 художній фільм «Оксамитовий сезон».

1979 Трагікомедія «Той самий Мюнхгаузен».

1980 двосерійний телевізійний історичний фільм «Про бідного гусара замовте слово».

1983 художній фільм «Будинок, який побудував Свіфт».

1984 «Формула любові» — фільм по повісті Толстого «Граф Каліостро».

1986 художній фільм «Мій ніжно улюблений детектив».

1988 фільм-притча «Вбити дракона».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: