Ім’я: Гордон Рамзі

Дата народження: 8 листопада 1966 р. (50 років)

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: р. Джонстоун, Шотландія

Діяльність: шеф-кухар, ресторатор

Вага: 78 кг

Зріст: 188 см

Біографія Гордона Рамзі

Гордон Рамзі – відомий шеф-кухар. Він – володар трьох зірок Мішлена. Рамзі володіє безліччю ресторанів, кожен з яких відзначений хоча б однією зіркою. Шеф не раз ставав провідним кулінарних телешоу, мали чималий успіх у глядачів.

Дитинство і родина Гордона Рамзі

Батьківщина Гордона Рамзі – Шотландія. Він народився в місті Джонстоун. В сім’ї було четверо дітей. Батько часто змінював роботи, з-за чого всі вони були змушені часто переїжджати з одного міста в інше. Батько був у свій час і зварником, і власником магазину. Мама майбутнього шеф-кухаря працювала медсестрою.

У Стартфорд-на-Ейвоні Рамзі переїхали, коли Гордону виповнилося п’ять років. З дитинства хлопчик серйозно захоплювався футболом, до дванадцяти років він вже грав у юнацькій команді Уорвикшира. У нього були явні успіхи, тому своє майбутнє Гордон тісно пов’язував з футболом.

У 1984-му році разом з іншими перспективними футболістами Рамзі запросили на перегляд в шотландський клуб Glasgo Rangers, яка для молодої людини був найулюбленішим. На жаль, прямо під час тренування початківець футболіст отримав серйозну травму меніска. До кінця коліно відновити не вдалося, тому про кар’єру в спорті можна було не мріяти. Незважаючи на те, що в п’ятнадцятирічному віці Рамзі підписав свій перший контракт, за головну команду він так жодного разу і не грав.

Гордон Рамзі в молодості міг стати футболістом

Самостійне життя Він почав у шістнадцять років. Він зняв квартиру і вступив в технічний коледж, де вивчав управління готелем і рестораном. Рішення вступити в цей коледж було спонтанним. Поступово юнак втягнувся в кулінарію і став вивчати мистецтво приготування їжі.

Як Гордон Рамзі став кухарем?

Спочатку Рамзі працював керуючим готелем, потім його запросили в ресторан в Уикхэме шефом, однак з ресторану Гордона звільнили з причини його роману з дружиною власника.

Закінчивши коледж, Рамзі переїхав у Лондон. Там його прийняли на роботу в ресторан «Harvey’s», який вважався досить престижним. У той час керував ним Марко П’єр Уайт. Робота в цьому ресторані була прекрасним початком кар’єри майбутнього знаменитого шеф-кухаря. Рамзі зайнявся вивченням французької кухні, після чого його запросили в ресторан «Le Gavroche».

Кухар Гордон Рамзі веде популярні телепередачі

За рекомендацією шеф-кухаря Альбера Ру Рамзі вирушив у французькі Альпи, де трудився в готелі «Diva» разом з Альбером. Вже після цього цінного досвіду він поїхав до Парижа і там отримав роботу у Гая Савоя і Жоэля Робушона, які до того часу були володарями мішленівських зірок. Три роки Гордон працював і навчався в Парижі. Ще рік він працював в якості особистого кухаря на Бермудських островах на приватній яхті.

Повернення Гордона Рамзі в Лондон

Отримавши колосальний досвід, Гордон повернувся в Лондон. У «Челсі» В ресторані «La Tante Claire» він став на чолі кухні. Марко П’єр Уайт зробив Рамзі підтримку, так він став одним із співвласників ресторану в Россморе, який майже в той же час перейменували в «Aubergine».

Всього через рік це місце удостоїли першої зірки Мішлена, а в 1997-му – другий зірки. Гордон у тому ж 1997-му році пішов з цього ресторану. Разом з ним звільнився весь персонал. Ця подія стала поштовхом до розвитку Гордона, як підприємця.

Власні ресторани Гордон Рамзі

Рамзі відкрив свій ресторан, який назвав «Gordon Ramsay at Royal Hospital Road». У 2001-му це заклад отримав три зірки. Гордон став володарем найвищого рейтингу серед шефів-британців.

Другим рестораном Рамзі став «Petrus», який отримав першу зірку, не пропрацювавши і року. У 2007-му «Petrus» вже володів двома зірками.

На сьогоднішній день підприємець і шеф-кухар Гордон Рамзі володіє десятьма ресторанами. Кожен з них володіє не менш ніж однією зіркою. Імперія Рамзі за приблизними підрахунками, оцінюється в суму сто шістдесят три мільйони доларів. Гордону в цій імперії належать 69 %.

Гордон Рамзі — автор книг і телеведучий

Гордоном написана не одна книга по кулінарії – це «Passіon for Flavour», «A Chef for all Seasons», «Passion for Seafood», «Secrets», «Passion for Seafood», «Just Desserts» та ін. Всього Рамзі написав дванадцять книг по кулінарії і дві автобіографії.

Гордон Рамзі зі своєю великою сім'єю

На телебаченні в 1998-му році вийшла серія телеочерков про те, яке місце в житті Гордона займають ресторани. В якості ведучого був запрошений сам Гордон Рамзі.

Шеф став провідним таких популярних шоу «hell’s Kitchen» і «Ramsay’s Kitchen Nightmares». Глядачами були люди, далекі від кулінарії та ресторанного бізнесу.

Особисте життя Гордон Рамзі

Гордон одружився в 1996-му році. Його дружиною стала шкільна вчителька. Її батько був керуючим і співвласником ресторанного бізнесу Рамзі, однак у 2010-му році вони розірвали стосунки, при цьому не вдалося уникнути гучного скандалу.

У сім’ї росте четверо дітей, які разом з батьком знімалися в кількох сезонах кулінарних шоу. Подружжя з дітьми живуть в районі Лондона Баттерсі у власному будинку вартістю дев’ять мільйонів доларів.

Гордон займається спортом, а саме – марафонським бігом. Відомо, що в 2009-му році він став учасником десятого у своєму житті Лондонського марафону.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: