Ім’я: Герман Хан

Дата народження: 24 жовтня 1961 р. (55 років)

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: Київ р., Україна

Діяльність: підприємець

Вага: 77 кг

Зріст: 176 см

Біографія Германа Хана

Герман Борисович Хан – підприємець, мільярдер, співвласник «Альфа-Груп» та інвестиційної компанії LetterOne, раніше складався в керівництві «ТНК-ВР», «Славнефть» і інших підприємств.

Герман Хан Борисович

За версією Forbes, в 2016 його капітал було оцінено в $8,7 млрд – таким чином, Хан замкнув Топ-10 найбагатших бізнесменів РФ. У щорічному списку 200 найбагатших людей планети від фінансового агентства Bloomberg він зайняв 137 позицію.

Як людина, що зуміла досягти більш ніж гідного життєвого рівня, Герман Хан зізнався в одному з інтерв’ю, що завжди був упевнений – його життя буде нестандартною, особливою, повної вражень і незвичайних подій, не такий як у більшості людей. Так і сталося.

Дитинство і родина Германа Хана

Майбутній олігарх з’явився на світ 24 жовтня 1961 року в столиці України і став другим сином забезпеченої професорській родині великого вченого-металурга. Його мама, незважаючи на матеріальне благополуччя, працювала шкільною вчителькою, і навіть проживала разом з ними бабуся (по материнській лінії) вносила посильний внесок у сімейний бюджет – до останніх днів займалася пошиттям одягу.

Герман Хан за національністю єврей

З раннього дитинства рідні прищеплювали Герману розуміння того, що кожна людина зобов’язаний трудитися. Тим не менш, в школі, за його власним визнанням, він вчився погано і відвідував її зовсім не з метою отримання знань, а виключно для спілкування з друзями. Свій же дозвілля він частіше проводив у дворовій компанії, а не за підручниками.

До закінчення школи Герман Хан ні про що не мріяв сильніше, ніж про якнайшвидшої еміграції. Втім, всі його домочадці також роздумували над від’їздом з країни. Винятком був лише глава сімейства – його цілком влаштовував власний високий статус і посаду. Але щоб здійснити мрію і виїхати, хлопцю не вистачало професії. На сімейній раді в якості можливих варіантів професійної освіти розглядалися традиційні для єврейських дітей пологи занять – ювеліра і зубного техніка. Але ювеліром він стати не міг, бо не вмів малювати, і перспектива виготовляти зубні протези його теж не приваблювала. Тому зупинилися на професії слюсаря-ремонтника, теж непогано оплачуваною.

Кар’єра Германа Хана

У 1978 році юнак був прийнятий на Київський завод експериментального обладнання учнем слюсаря-інструментальника. Колектив цеху був дружним, на 70 відсотків складався з євреїв. Через півроку Герману присвоїли II розряд.

Герман Хан в молодості

В 1979 році за порадою батьків поступив в індустріально-педагогічний технікум, закінчивши його через 3 роки з відзнакою, після чого без проблем студентом Московського інституту сталі і сплавів. Перший курс навчання був дуже складним, але зимову сесію він здав майже на всі «п’ятірки» (з однією «четвіркою»), реабілітувавшись в очах батька за низьку шкільну успішність. В інституті Герман прагнув стати кращим, займався громадською роботою, був старостою групи. На 3 курсі він почав заробляти свої перші гроші, займаючись реалізацією і пошиттям швейних виробів, продажем взуття та біжутерії.

З середнім балом 4,7 в дипломі Хан розраховував отримати престижну по тим часам розподіл на оборонне підприємство. Однак здійснитися цим планам завадила «п’ята графа» – національність. Ситуацію знову врятував папа, організував йому виклик на роботу з одного з київських заводів. Він хотів, щоб син працював у металургії і продовжив справу його життя. Але молодому бізнесмену, вже получавшему 600 рублів в день, була абсолютно не цікава місячна зарплата інженера в 120 рублів. У нього були зовсім інші плани – залишитися в Москві і готуватися до від’їзду до Ізраїлю.

Бізнес Германа Хана

У березні 1989 року сталася подія, що круто змінило його життя. Біля синагоги на вулиці Архипова Герман випадково зустрів Михайла Фрідмана, з яким вони разом навчалися в Місіс, але особливо не спілкувалися. Тепер же вони обоє зраділи зустрічі, посиділи в кафе, обмінялися телефонами, згодом почали дружити і співпрацювати.

Герман Хан пішов у бізнес

За допомогою Фрідмана в 1990 році Хан отримав посаду начальника спочатку оптової торгівлі, а через 6 років – президента СП «Альфа-Еко», що став згодом основою для створення «Альфа-Груп». Герман Хан входив до складу колективного керівництва «СИДАНКО», «Саратовнефтегаз», «ОНАКО», «Оренбургнефть», «Альфа-банк».

Інтерв’ю Германа Хана В 1998 році успішний бізнесмен зайняв посаду заступника голови правління «ТНК». У 2003 році він був у керівництві «Славнефти» і, після установи «ТНК-ВР», був виконавчим директором холдингу.

У 2010 році мільярдер придбав за 91 мільйон доларів особняк у столиці Великобританії на площі Ітон-сквер.

Герман Хан в Ізраїльській пустелі Бізнесмен є другим після Фрідмана (лідерство якого не раз визнавав) акціонером «Альфа-груп» і інвестгрупи LetterOne (L1), що отримала, зокрема, в 2015 році 200 мільйонів доларів в якості дивідендів від турецького оператора Turkcell.

Один з найбагатших вітчизняних підприємців у 2013 році став на чолі дочірньої структури L1, створеної для підвищення ефективності та залучення інвестицій. Він брав активну участь у підготовці проведеної в 2015 році угоди з придбання за €5,1 мільярдів нафтогазової компанії ФРН Dea.

Герман Хан про проблеми ЖКГ

Особисте життя Германа Хана

Олігарх одружений, виховує 4-х дітей. З молодшою на 10 років дружиною Анжелікою доля його звела в 1991 році, під час польоту в Ізраїль літаком приватної компанії «Трансаеро». Дівчина була стюардесою. Через 2 роки після знайомства вони одружилися.

Герман Хан з дружиною і дітьми

В 1995 році у них з’явилася дочка Єва, 2001 – Елеонора. У сімейної пари є також два сина, 2005 та 2012 року народження. Старша донька навчалася в Лондонському інституті мистецтв Курто, стажувалася в аукціонному будинку sotheby’s. Вона підвищувала Свою кваліфікацію у видавництві Tatler, російською версією британського журналу, а також у Єврейському музеї та Центрі толерантності. Молодша дівчинка, будучи учнівської однієї з престижних шкіл Туманного Альбіону, захоплювалася малюванням.

Дочки Германа Хана - Елеонора і Єва

Мільярдер визнавав, що через його зайнятість вихованням дітей займається в основному його дружина, але він також бере участь у цьому процесі, намагаючись зосередитися на головних речах і позитивне ставлення до життя. Відпустку він завжди проводить з родиною.

В юності Герман серйозно займався боксом, пізніше – східними єдиноборствами та екстремальним туризмом. Разом з друзями, серед яких він називав Фрідмана, Авена, Вексельберга, він любить ходити в лазню і полювати. Він – один із засновників компанії «Ведмідь» в Архангельській області, надає послуги мисливцям. Крім цього, 8 років вони були учасниками автомобільних гонок по бездоріжжю Camel Trophy – перевіряли себе на витримку і міцність в складних ситуаціях.

Знайомі характеризують бізнесмена як розумного та надійного партнера, здатного оперативно мислити, самостійно приймати рішення і стійко переносити стреси.

Герман Хан зараз

У 2016 році інвестгрупа Германа Хана вклала $200 млн в працюючий в 68 країнах світу сервіс Über (замовлення таксі через мобільний додаток). Крім того, в цей час було створено підрозділ L1 Health, відкрито його офіс у США оголошено про намір протягом трьох років інвестувати $3 млрд в медицину.

Процвітаючий бізнесмен Герман Хан

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: