Ім’я: Герман Греф

Дата народження: 8 лютого 1964 р. (52 роки)

Знак Зодіаку: Водолій

Східний гороскоп: Дракон

Місце народження: р. Павлодар, Казахстан

Діяльність: фінансист, держ. діяч

Вага: 76 кг

Зріст: 180 см

Біографія Германа Грефа

Керівник Ощадбанку, головного кредитної установи РФ, Герман Оскарович Греф пройшов шлях від юриста в глухому селі Казахської РСР до ключових постів у провідних національних підприємствах і у владних держструктурах. Серед них, «Лукойл», «Яндекс», «Транснефть», «Газпром», «Центр стратегічних розробок» і крісло глави Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Греф Герман Оскарович

На посаді міністра МЕРТ він уславився розробкою концептуальних ідей. Серед ініціатив Грефа чільне місце зайняло створення вільних економічних зон, реформування електроенергетики, сфери оподаткування.

Очоливши Ощадбанк, Греф потрапив у перелік журналу Forbes з дев’яти найбільш незвичайних російських бізнесменів, які надходять нестандартно і, на перший погляд, дивно і нерозважливо, серед яких, Євген Чичваркін, засновник «Евросети», Павло Дуров, засновник соцмережі «ВКонтакте», Олег Тиньков, власник бренду «Тінькофф» та інші.

Дитинство і юність Германа Грефа

З’явився на світ майбутній головний «стратег» і банкір країни 8 лютого 1964 року в с. Панфилово Иртышского району Павлодарської області в родині німецьких засланців. Тому своїх дітей – Євгенія, Олену і його молодшого сина, батьки вчили говорити одразу на двох мовах, своїх предків і їх батьківщини, німецькою та російською.

Глава сімейства, Оскар Федорович, працював інженером, відповідальною за електропостачання села, мама, Емілія Пилипівна, – економістом в сільській раді. Коли Герману виповнилося всього півтора року, батька не стало, він загинув. Виростити дітей його матері допомогла бабуся.

Герман Греф в молодості

Греф був слухняним і акуратним дитиною, в школі добре, але не блискуче, вчився, був наполегливим і здатним добиватися поставлених цілей завдяки успадкованої педантичності.

Отримавши середню освіту, працював юрисконсультом в районному сельхозуправлении. З 1982 року відслужив у Радянській армії (спецназ МВС). Його частина дислокувалася в Куйбишевської області.

Потім юнак вступив на юрфак Омського держуніверситету ім. Ф. М. Достоєвського. Після отримання вищої освіти у 1990-му році Греф був залишений у своєму Вузі на викладацькій роботі. Одночасно Герман став аспірантом Ленінградського університету, але за результатами навчання кандидатську дисертацію він не захистив (Греф здав кандидатські іспити і отримав вчений ступінь першого щабля пізніше, тільки в 2011-му році).

Кар’єра Германа Грефа в Ленінграді

Науковим керівником Германа в аспірантурі був мер Північної столиці, відомий політичний діяч Анатолій Собчак. Він і ввів Германа, явно володіє професійним і особистісним потенціалом, в адміністрацію Петродворцовского району міста.

Герман Греф в неформальній обстановці

З 1991 року почалося його стрімке просування по службовій драбині. Він обіймав низку керівних посад – начальника комітету по управлінню майном, юрисконсульта, голови департаменту, заступника голови, керівника КУГИ.

Працюючи у владних структурах Північної столиці, Греф був знайомий з Володимиром Путіним, а також з іншими знаковими чиновниками, зокрема, з Дмитром Медведєвим.

Герман Греф в держорганах

У 1998-му Герман Оскарович увійшов до складу колегії Міністерства держмайна, був першим заступником голови зазначеного відомства.

Герман Греф в інтерв’ю програмі «Познер» Не менш насиченим призначень на ключові пости був для молодого політика і наступний рік. Серед них, членство в колегії Федеральної комісії з ринку цінних паперів, обрання в раду директорів «Газпрому», «Связьинвеста», керівництво «Центром стратегічних розробок».

Після перемоги Путіна на виборах лідера країни, Греф був запрошений в уряд в якості глави новоствореного під нього МЕРТ (шляхом об’єднання окремо існували відомств). Зберіг посаду і при зміні виконавчої влади, здобувши визнання в «политуниверсальности».

Герман Греф і Ощадбанк

За рекомендацією Наглядової ради головного кредитно-фінансової установи РФ, в 2007-му Герман Оскарович був обраний його президентом та головою правління.

Посада Германа Грефа - голова «Ощадбанку»

Його команда розширила коло клієнтів, які проводять платіжні операції за допомогою інтернет, втягнула пенсіонерів в прогрес масового освоєння пластикових карт і інших прогресивних технологій, впровадила послугу private banking для заможних громадян.

Греф зобов’язав своїх топ-менеджерів відвідувати корпоративний спортзал і басейн, відновив раніше існуючу традицію організації сбербанкиад.

Особисте життя Германа Грефа

Першою дружиною фінансиста була Олена Веліканова, перша красуня його школи. Молоді люди одружилися відразу після здобуття середньої освіти. Незабаром у них народився син Олег, але шлюб тривав недовго.

Герман Греф і дружина Яна

Нинішня дружина банкіра – Яна (в дівоцтві Головіна, в попередньому шлюбі Глумова), працює дизайнером. Їх весільне торжество в 2004-му було проведено в одному з залів Петергофа. У 2006-му році у них з’явилася на світ донька, через два роки – друга дитина.

Греф – католик, любить німецьких експресіоністів (Еріха Хеккеля, Ернста Людвіга Кірхнера, Еміля Нольде та інших), а також перечитувати великого Йоганна Вольфганга фон Гете.

Герман Греф зараз

На річних зборах акціонерів, що відбулися в травні 2015 року, повноваження Грефа як керівника головної кредитної організації країни продовжили до 2019 року.

Герман Греф у відділенні Ощадбанку

В ході Петербурзького міжнародного економічного форуму (червень 2015 р.), на першої панельної сесії «Економіка: чесні відповіді на злободенні питання», Греф критично оцінив роботу уряду. На його думку, криза в економіці завжди є результатом поганого менеджменту, отже, кабмін не досить швидко приймає нові рішення і не реагує оперативно на зміни економічної ситуації.

Влітку 2015 року Герман Оскарович продемонстрував з кращої сторони свої людські якості. Фінансист гідно вийшов із ситуації у зв’язку з відкритим листом до нього письменника Самуїла Лур’є, яка страждає онкологічним захворюванням і проходить курс лікування в США. У зверненні з-за океану йшлося про інцидент, що стався з сестрою літератора, якої не видали в Ощадбанку Санкт-Петербурга належну Лур’є пенсію за засвідченої в консульстві довіреності.

Герман Греф про макроекономіки та санкції Греф відповів Самуїлу Ароновичу, що його пенсія сестрі видана і, незважаючи на присутність в отриманому посланні деяких різкостей стосовно співробітників очолюваного ним банку, вибачився перед письменником за те, що трапилося непорозуміння, заслуживши своїм вчинком загальну повагу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: