Ім’я: Георгій Жженов

Дата народження: 22 березня 1915 р.

Знак Зодіаку: Овен

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: Ленінград р.

Дата смерті: 8 грудня 2005 р. (90 років)

Діяльність: актор, літератор

Біографія Георгія Жженова

Георгій Жженов – це великий радянський актор, внесок якого в російський кінематограф дуже складно переоцінити. Свого часу він був справжнім символом кінематографічного мистецтва в СРСР. Його вважали класиком ще за життя. Тому, розповідаючи про біографії актора, необхідно бути вкрай обережним. Адже його життя і доля цього чудового актора – це справжня історія кіно.

Дитинство і родина Георгія Жженова

Наш сьогоднішній герой з’явився на світ в Петрограді (Санкт-Петербург) 22 березня 1915 року. Його батьки були родом з простих селян, а тому в ранньому дитинстві Георгій Жженов і думати не міг про кар’єру в кіно і міжнародне визнання. У ранньому віці він був звичайним хлопцем. Любив грати з друзями, ганяти м’яч у дворі. Школа, в якій навчався майбутній актор, відрізнялася фізико-математичним ухилом, однак гуманітарні предмети Жорі завжди були ближче і рідніше.

Біографія актора Георгія Жженова дуже і дуже непроста

Після отримання диплому про середню освіту наш сьогоднішній герой вирушив вступати в естрадно-цирковий коледж, проте в приймальній комісії йому сказали, що він занадто молодий для вступу. Не бажаючи втрачати час і відкладати все на потім, Георгій Жженов позичив документи у старшого брата і поступив в технікум під ім’ям Борис. Кілька років потому факт обману наш герой визнав, проте таку невелику хитрість йому пробачили.

Отримавши необхідну освіту, майбутній актор влаштувався на роботу в цирк, але пропрацював там зовсім недовго. Під час одного з виступів його помітили представники «Ленфільму», які, власне, і запросили попрацювати в кіно. З цього моменту протягом життя великого актора увійшло в нове русло.

Перші фільми і ролі Георгія Жженова

Першим фільмом за участю Георгія Жженова стала стрічка «Помилка героя», що вийшла на екрани в 1932-му році. Виконавши роль простого тракториста Пашки Вєтрова, актор моментально заслужив повагу колег і визнання глядачів. Ця роль багато змінила і в долі самого актора. У тому ж 1932-му році він залишив кар’єру в цирку і вступив на кінематографічний відділення Ленінградського технікуму сценічних мистецтв. У період навчання він успішно знімався в нових радянських фільмах. У період з 1932-го по 1935-й на екрани вийшли такі картини як «Чапаєв», «Золоті вогні», «Наслідний принц Республіки», а також деякі інші.

Георгій Жженов «Я люблю життя у всіх її проявах» На ранньому етапі кар’єри наш сьогоднішній герой грав виключно невеликі ролі. Однак з плином часу формат його ролей постійно зростав. Здавалося, справжній кар’єрний прорив вже не за горами. Але тоталітарний Радянський союз був все ж не найкращим місцем для творчості.

Репресії, Георгій Жженов в посиланні

Після вбивства Сергія Кірова старший брат Георгія Борис не вийшов на прощальну демонстрацію. Даний факт послужив підставою для його заслання у Казахстан. Згодом туди ж була вислана і вся родина Жженовых. Лише тільки Георгій зумів залишитися в Москві. За непокору центрального уряду він був схоплений і заарештований, однак незабаром був випущений завдяки клопотанням дирекції «Ленфільму».

Але це був ще далеко не останній акорд цієї симфонії. У 1938-му році під час зйомок фільму «Комсомольськ» Жженов познайомився з американським дипломатом, який разом з ним їхав в одному поїзді у Владивосток. Дана обставина стала підставою для звинувачення актора в шпигунстві, яке в свою чергу спричинило за собою посилання на Колиму, де він згодом відбував покарання в трудовому таборі. Спочатку Георгій повинен був відбути п’ятирічне покарання, проте після закінчення цього періоду йому без пояснення причин приписали ще 21 місяць виправних робіт.

Актор Георгій Жженов В холодній і сірої Колимі єдиною віддушиною для актора був Магаданський музично-драматичний театр. Тут він виступав з 1944-го року. За цей час він виконав безліч самих різних ролей, чим заслужив повагу ув’язнених і адміністрації табору.

Вельми примітно, що свої виступи в цьому театрі актор не перервав навіть після закінчення терміну ув’язнення. Аж до кінця 1946-го року він працював в магаданському театрі за договором найму, але згодом був знову заарештований і направлений у Норильськ. Відбуваючи чергове покарання, Георгій Жженов виступав в Норильському заполярному театрі драми, де довгий час працював разом з Інокентієм Смоктуновським.

Нові ролі Георгія Жженова

Лише в 1955-му році Георгій Степанович був повністю реабілітований і остаточно звільнений з радянських таборів. У другій половині п’ятдесятих років він став виступати в Ленінградському обласному драмтеатрі, а через деякий час знову почав зніматися в кіно. З цього моменту кар’єра актора почала повільно виправлятися. Він виконав безліч чудових ролей в кіно, а також у Театрах імені Ленсовета і Моссовета. Крім того, деякий час наш сьогоднішній герой працював також на радіо і трудився як літератора. З-під пера актора вийшло безліч чудових нарисів, оповідань і повістей.

Актор Георгій Жженов з онукою (аматорське фото)

Однак головне місце в кар’єрі Георгія Степановича завжди займало кіно. Яскраві екранні ролі в численних фільмах принесли акторові в 1969-му році звання Заслуженого артиста РРФСР. Після цього в кар’єрі нашого сьогоднішнього героя були також і багато інші нагороди – орден Леніна, орден «За заслуги перед вітчизною». 1979-го і 1980-му роках Георгій Жженов був удостоєний звання Народного артиста РРФСР і Радянського союзу. У незалежній Росії Георгій Жженов продовжував все також працювати в кіно і театрі. У цей період його головною темою в творчості стали права людини. Ця тема простежується в багатьох його фільмах.

Смерть Георгія Жженова, причина смерті

Георгій Степанович помер 8 грудня 2005-го року. Причиною смерті став рак легенів. Відспівування актора пройшло в одному з московських храмів. Могила талановитого діяча радянського і російського кінематографа знаходиться на Новодівичому кладовищі.

Особисте життя Георгія Жженова

Першою дружиною Георгія була білоруська актриса Євгенія Голынчик. Вони познайомилися ще під час навчання, але після цього їхні шляхи розійшлися. Тому про Євгенії відомо порівняно небагато.

Інша справа друга дружина актора – Ліда. З нею Жженов зустрівся в Магаданському театрі. Їх долі були багато в чому схожі. Вона так само, як і він, була «іноземним шпигуном». А тому відшукати спільну мову закоханим не склало праці. Незабаром у них народилася спільна дочка. Однак після цього доля жінки склалася трагічно. Вона багато років провела в таборах, а після звільнення покінчила життя самогубством.

Після цього Георгій Жженов був одружений ще двічі – на жінці з норильського табору – Ірині. А також на уродженці Ленінграда – Лідії Петрівні. З нею актор прожив до кінця своїх днів. Кожна дружина Георгія Степановича подарувала йому доньку.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: