Ім’я: Георгій Юматов

Дата народження: 11 березня 1926 р.

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: р. Москва

Дата смерті: 5 жовтня 1997 р. (71 рік)

Діяльність: актор театру і кіно

Біографія Георгія Юматова

Георгій Юматов – це відомий радянський актор, який зіграв у багатьох цікавих фільмах. В його кар’єрі було багато справжніх кінохітів, однак примітний його життєвий і творчий шлях не лише цим. У його долі було безліч моментів, які напевно будуть цікаві нашим читачам. Саме тому представлений нами розповідь можна з усією впевненістю назвати незвичайним.

Георгій Юматов - актор театру і кіно, фронтовик

Важке воєнне дитинство Георгія Юматова

Георгій Олександрович Юматов з’явився на світ у місті Москва 11 березня 1926 року. Після отримання середньої освіти, він вступив до Військово-морську школу, де провчився півтора року. У 1942-му році майбутній актор був зарахований юнгою на один з радянських військових катерів, де вже через рік зумів дослужитися до звання рульового.

Юматов в молодості

В період військових дій Георгій Юматов брав участь у багатьох боях і кровопролитних битвах. В якості солдата радянської армії він бився на багатьох полях Другої світової. Зокрема, наш сьогоднішній герой зумів відзначитися в боях за визволення Відня, Бухареста, Будапешта і багатьох інших європейських міст. За свої військові подвиги Георгій Юматов був нагороджений багатьма військовими орденами і медалями, перераховувати які зараз довелося б дуже довго.

Кар’єра Георгія Юматова в кіно: перші фільми

Свій шлях у радянському кінематографі Георгій Юматов почав практично випадково. У 1947-му році «фактурного морячка» запросив у свій фільм Григорій Александров. На екрані молодий хлопець з’явився лише на кілька секунд і вимовив за цей час всього одне слово – «Дозвольте?».

Георгій Юматов — Біля причалу проводжала Після цього в кар’єрі нашого сьогоднішнього героя були ще дві невеликі роботи – в картинах «Рядовий Олександр Матросов» і «Іван Грозний». Дані роботи хоч і не принесли Георгію Юматову великої слави, проте затвердили його бажання пов’язати своє життя з акторським мистецтвом.

Кращі ролі та фільми Георгія Юматова

У 1948-му році наш сьогоднішній герой зіграв свою першу зоряну роль у легендарній радянській кінострічці «Молода гвардія», де його екранної партнеркою стала Нонна Мордюкова. Після цього його вперше почали впізнавати на вулицях: до актора прийшов справжній успіх.

Знакова роль Юматова у фільмі «Офіцери»

У тому ж році Георгій Юматов успішно пройшла прослуховування у Вдіку, однак в цей ВУЗ він так і не надійшов. Акторська гра молодого хлопця настільки вразила відомого педагога Сергія Герасимова, що він так прямо і сказав: «Молода людина, мені вас вчити нічому». Після цього визнаний метр зняв трубку телефону і попросив своїх друзів в Театрі кіноактора прийняти талановитого хлопця. Так Георгій Юматов отримав свою першу роль у театрі – в постановці «Діти Ванюшина».

Після цього були багато інші ролі в театрі і кіно. У сорокові і п’ятдесяті роки наш сьогоднішній герой був постійно на очах у радянських режисерів. Незважаючи на відсутність вищої театральної освіти, вже на ранньому етапі своєї кар’єри Георгій Юматов зумів знятися в таких яскравих фільмах як «Юність наших батьків», «Різні долі», «Вони були першими», «Герої Шипки» і багатьох інших.

Георгій Юматов.

Завдяки цим та багатьом іншим ролей, зіграних в кіно і на сцені театру, наш сьогоднішній герой вже в п’ятдесяті роки став справжньою зіркою радянського кіно. Згодом він ще неодноразово доводив свій високий рівень професійної майстерності.

Георгій Юматов органічно виглядав у ролі військових

До числа кращих робіт актора, виконаних ним у різні роки, варто віднести фільми «Офіцери», «Кухарка», «Один з нас», «Петрівка, 38», «Різні долі», «Балада про солдата», а також деякі інші. Ці та багато інших чудові акторські роботи нашого сьогоднішнього героя принесли йому в 1982-му році звання Народного артиста РРФСР, а разом з ним любов і визнання глядачів.

Останні роки життя Георгія Юматова

Після розпаду СРСР актор почав зніматися значно рідше. У дев’яності роки він зіграв лише в шести фільмах, серед яких було безліч епізодичних і зовсім невеликих робіт. Деяким винятком стала лише картина «Заряджені смертю», в рамках якої він виконав головну роль.

Герої Георгія Юматова. Любов і ніжність Крім того, у 1994-му році наш сьогоднішній герой пішов з Театру кіноактора. У цей момент в його житті почалася чорна смуга. У березні того ж року, перебуваючи напідпитку, актор зійшовся у словесній перепалці з двірником свого будинку. Темою суперечки стала Друга світова війна і значення перемоги у ній. У запалі сварки, відомий актор схопив мисливську рушницю і застрелив свого недавнього співрозмовника.

Після цього йому було пред’явлено звинувачення за статтею «Умисне вбивство». Георгію Олександровичу загрожувало до десяти років позбавлення волі, однак найнятий ним адвокат все-таки зумів повернути справу на сприятливе для Юматова русло. У підсумку вбивство недавнього товариша по чарці було представлено як самооборона. І радянський актор отримав покарання за статтею «Перевищення меж необхідної оборони». За фактом відсидіти Григорію Юматову довелося лише два місяці. Після цього він, як учасник Другої світової війни, потрапив під амністію і був звільнений з-під варти. У 1995-му році кримінальну справу щодо нього було припинено.

У Москві відкритий пам'ятник героям фільму «Офіцери»

Згодом актор неодноразово заявляв, що хоче провести залишок днів у молитвах про прощення. Він багато хворів, а вже у жовтні 1997-го року помер. Як зазначається в деяких джерелах, його могила на Ваганьківському кладовищі в останні роки чомусь стала місцем скупчення бездомних собак. Їх актор дуже любив за життя. А тому вони часто відвідують його останній притулок.

Особисте життя Георгія Юматова

Все своє життя Георгій Юматов прожив з однією жінкою – актрисою Музою Крепкогорською. Дітей у них не було. А тому після смерті чоловіка жінка почала багато пити і вже через два роки померла. Сьогодні їх могили знаходяться поруч.

Юматов і Муза Крепкогорская

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: