Ім’я: Григорій Сіятвінда

Дата народження: 26 квітня 1970 р. (46 років)

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: Тюмень

Діяльність: актор театру і кіно

Вага: 67 кг

Зріст: 168 см

Біографія Григорія Сиятвинды

Григорій Дэвидович Сіятвінда – унікальний у своєму роді темношкірий російський актор, лауреат Держпремії, володар престижної театральної нагороди «Чайка», премії російських ділових кіл «Кумир», почесного звання Заслуженого артиста РФ.

По Батькові Григорія Сиятвинды – Дэвидович

Він знайомий широкому глядачеві як один з провідних майстрів сцени «Сатирикону», який зіграв у таких виставах, як «Гамлет», «Лондон шоу», «Ромео і Джульєтта», «Макбет», «Тополі і вітер», «Прибуткове місце», «Шантеклер», «Маскарад». Керівник театру Костянтин Райкін неодноразово зазначав необмежений діапазон актора, чиї африканські коріння виявляються до того ж у його надзвичайної пластичності і музикальності.

Яскравість свого обдарування артист демонстрував у багатьох кінофільмах і телесеріалах: «Піжмурки», «Убойная сила», «Одна любов на мільйон», «Кухня», «Параграф 78», «Готель Элеон» та інших.

Дитинство і юність

«Російська негр», як його іноді називають у ЗМІ, з’явився на світ 26 квітня 1970 року на батьківщині мами, в Тюмені. Своєю незвичайною для росіянина зовнішністю (за паспортом Гриша російська) він зобов’язаний африканцю-батькові, колишньому студентові-медику Харківського університету, де в ті роки жила і вчилася і його мати. Там молоді люди познайомилися, полюбили один одного і одружилися.

Дитячі фото Григорія Сиятвинды

Після двох років після народження сина батько отримав диплом і повернувся на батьківщину, в Замбію, але вже не один, а з дружиною і дитиною. Але сімейне життя інтернаціональної пари не склалося – через три роки подружжя розлучилося, і мама з 5-річним синочком-мулатом повернулася додому, в Тюмень.

У школі Григорій був зразковим хлопчиком-відмінником, грав у драмгуртку у Палаці піонерів і молодіжної театральної студії, але, крім того, виявляв схильність до математичних дисциплін, тому без праці став студентом місцевого Індустріального інституту. Після 1 курсу навчання його призвали в армію. Служив він в Білорусії, в танкових військах. Пізніше Григорій з гумором згадував, як одного разу через нього практично втратили дар мови столичні генерали, які приїхали на навчання. Дивно було їм здивуватися, коли з головного танка колони радянської армії з’явився чорношкірий хлопець.

Кадр з шостого сезону «Кухні»

Відслуживши в армії, Григорій, колишній зразковий студент, повів себе (за його власним визнанням) дивно, а саме завалив кілька іспитів і пішов з інституту. Мама допомогла йому влаштуватися на роботу на телебаченні – він повинен був виводити на екран пов’язані з тематикою програм заставки. Через деякий час, усвідомивши незамінність вищої освіти, 20-річний Григорій поїхав у столицю, де спочатку спробував вступити до ВДІКУ на курс Армена Джигарханяна, але зазнав фіаско, а потім несподівано для себе з першого разу був прийнятий в Щукінське училище.

Акторська кар’єра

Першу свою роль актор зіграв на останньому році навчання на сцені театру ім. Вахтангова – в комедії «Я тебе більше не знаю, коханий». Прем’єра відбулася 5 жовтня 1994 року і, судячи з рецензій критиків, мала успіх.

Григорій Сіятвінда в молодості

Згодом він виступав в «Сатириконі», де переграв практично весь класичний репертуар. У його творчій скарбничці – «Гамлет», «Макбет», «Прибуткове місце», «Маскарад» і багато інші традиційні постановки. Слід згадати іскрометне втілення актором відразу чотирнадцяти персонажів в «Квартеті», який об’єднав дві п’єси Мольєра: «Любов-цілителька» і «Шлюб мимоволі».

Велике інтерв’ю Григорія Сиятвинды В 1997 році відбувся дебют артиста в кіно. Він грав Василя, сина коваля Филимона (Михайло Євдокимов) в комедії «Не клей дурня». Фільм розповідав про низку неймовірних подій в російській селі, і про те, як чорношкірий американський адмірал в ході таємної місії зустрів в РФ свою дочку та онука.

У 1999 році артиста можна було побачити в мелодрамі «Такі вільні метелики», 2001 – в серіалах «Мамука» і «Ростов-тато», де разом з ним на майданчику працювали такі вітчизняні зірки екрану як Владислав Галкін, Інгеборга Дапкунайте, Наталія Гундарева, Олексій Макаров, Єгор Бероєв, Дмитро Марьянов.

У фільмографії Сиятвинды – більше 50-ти ролей

Багатьом глядачам актор знайомий по ролі бандита Баклажана з комедійного бойовика Олексія Балабанова «Піжмурки» (2005). Щоб повністю відповідати опису свого персонажа, синювато-чорного африканця, йому довелося вдатися до сонячних ванн в солярії, привівши в стан крайнього подиву працівниць салону краси.

Для «Піжмурки» Сиятвинде довелося походити в солярій

Незабутні епізоди і екстремальні ситуації супроводжували і зйомки Григорія у фільмі «Забійна сила-6», які проходили в Південній Африці. Його герой на розкішній машині повинен був на максимальній швидкості проїхати вузький міст. Він це зробив, але після виходу автомобіля з кадру не зумів зупинитися на слизькій дорозі і пролетів буквально впритул повз сгрудившейся знімальної групи, налякавши чоловіка Кістки Хабенського. Міг він добряче постраждати, і коли його з Андрієм Федорцовым персонажів згідно з сюжетом хотів спалити на вогнищі місцеве плем’я. З-за сменившегося напрямку вітру актори ледь не обгоріли. Причому спочатку їх крики про допомогу навколишні сприйняли як чудову гру і не вжили жодних заходів з порятунку.

Екстрім в акторській професії до душі Григорію

Роль авантюриста Фестивалю з картини «Параграф 78», який знімався в 2007 році, також забезпечила Григорію масу пригод з бійками та стріляниною. Але, за словами актора, він і йшов у професію саме заради такого екстриму.

Кадр з фільму «Параграф 78»

Можна відзначити й інші серйозні картини, в яких він знімався – «Офіцери» (2006), «Чемпіон» (2008), «Відплата» (2011). Серед комедійних робіт «русского ефіопа» не можна не згадати «All inclusive, або Все включено», «Свято під замком», «Велика ржака!», а також серіал «Кухня», де Григорій Сіятвінда зіграв керуючого готелю, сперечальника, пияка і затятого вболівальника ЦСКА Михайла Джековича.

«Кухня»: Григорій Сіятвінда в ролі Михайла Джековича Деякий час актор був ведучим передачі «Ранок», у 2007 році він став учасником розважального шоу «Льодовиковий період» (виступав у парен з Оленою Леонової), знявся у відеокліпі на пісню «Бабине літо» співачки Слави.

Григорій Сіятвінда і Олена Леонова («Льодовиковий період»)

Особисте життя Григорія Сиятвинды

Грицько одружився в 37-річному віці. Його дружина – балетмейстер, віком актора на десять років.

Ситявинда довго залишався холостяком, але не тому, що висував занадто великі вимоги при виборі супутниці життя. Як з’ясувалося, він вважає, що час створення сім’ї визначено. Актор вірить в містику, знаки зверху і скрізь їх шукає. Наприклад, рішення мучить проблеми він іноді знаходить, мимоволі зупинивши погляд на непоказною вивісці.

Григорій Сіятвінда в кліпі співачки Слави Зі своєю обраницею Тетяною він познайомився в 2006 році на зйомках музичної картини «Кінофестиваль». У фільмі його герой з нею і танцював. Але зробити крок до більш близького знайомства він тоді не наважився, і по закінченні зйомок вони довгий час не бачилися. Доля подарувала їм ще один шанс, зіштовхнувши на зйомках «Бідної крихти». Вони почали зустрічатися. Перше побачення у них було восени, а жити разом вони стали півроку.

Григорій Сіятвінда з дружиною

Пропозицію руки і серця вийшло дуже романтичним – з білими трояндами, якими була встелена стіл, в центрі якого стояла скринька, а всередині лежало чудове кільце з діамантом.

Цікаво, що за гороскопом (він – телець, вона – скорпіон) їх союз безперспективний, однак, всупереч застереженням, їх союз міцний як скеля.

Григорій Сіятвінда вважає байку «Два собаки» Тані дуже подобається займатися спортом, але Гриша великого ентузіазму в даному питанні не проявляє, хоча іноді відвідує спортзал і басейн. По натурі він – споглядач, танців і шумним компаніям воліє ловлю риби, читання книг, відпочинок на пляжі. Його головне хобі – кулінарія. Він здатний приготувати шедевр навіть при невеликому виборі продуктів. Зізнається, що дуже любить сало.

Григорій Сіятвінда зараз

У 2016 році актор брав участь у зйомках повнометражної стрічки «Кухня. Остання битва», де він відіграє роль керуючого готелем, і спін-офф серіалу «Готель Элеон».

Сіятвінда на зйомках «Готелю Элеон»

Також він брав участь у виставах «Сатирикону»: «Однорукий з Спокана», «Лондон шоу», «Тополі і вітер», МХТ Чехова «Бунтарі», ДК Зуєва «Приворотне зілля», відвідав з гастролями Нижній Новгород, де в концерті «Симфонічні казки» прочитав у супроводі оркестру популярні твори Редьярда Кіплінга «Кішка, яка гуляла сама по собі», «Ріккі-Тіккі-Таві».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: