Ім’я: Георгій Данелія

Дата народження: 25 серпня 1930 р. (86 років)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: р. Тбілісі, Грузія

Діяльність: режисер, сценарист, актор

Вага: 75 кг

Зріст: 180 см

Біографія Георгія Данелія

Батько – Данелія Микола Дмитрович був бригадиром, начальником шахти, головним інженером Метробуду Москви і СРСР. Творчість Георгій Данелія буквально ввібрав з молоком матері, яка все життя присвятила кіно.

Режисер Георгій Данелія

Вона багато років пропрацювала на «Мосфільмі» асистентом режисера, другим режисером, як режисер-постановник зняла кілька фільмів. Своє дитинство Георгій провів у Москві. Сім’я Данелія переїхала з Тбілісі, коли маленькому Георгію був усього рік. Молода людина після закінчення школи поступив в Московський архітектурний інститут. Після його закінчення, влаштувався на роботу в Інститут проектування міст на посаду архітектора.

Робота на «Мосфільмі»

Незабаром Георгій Миколайович вступив на вищі режисерські курси, які проводилися на «Мосфільмі». Викладачами Георгія були: Михайло Ромм, Сергій Юткевич, Леонід Трауберг, Юлій Райзман, Михайло Калатозов.

Під час навчання в інституті, Данелія зняв кілька короткометражних фільмів. Картина «Васись Лоханенко» була курсовою роботою, другий фільм «Теж люди» дипломною роботою. Обидва фільми були по-своєму різні. Ці картини показали, як талановитий Данелія, які в нього інтереси, уподобання. Пізніше Георгій Данелія працював режисером-постановником на «Мосфільмі».

Георгій Данелія - геніальний режисер

Тут він зняв свої наступні картини: «Серьожа», по повісті Віри Панової, «Кілька історій з життя маленького хлопчика». Творці фільму «Серьожа» здобули славу і численні міжнародні нагороди. Ця картина відрізнялася своєю оригінальністю, новим реалізмом.

Після виходу цього фільму, режисера-початківця чітко простежувалися корінні риси таланту. Як вважав Георгій Миколайович, характер на екрані виражався в діях героя. На думку режисера, герої фільму повинні запам’ятовуватися своїми вчинками і характерами. Критики пізніше писали: «Данелія не боїться знайомих акторських осіб, тому що вміє в рисах звичних вловити щось зовсім несподіване, вміє повернути знайомий профіль, знайти ракурс, виявляє суть людини або розкриває її зовсім по-новому. Ось чому багато актори настільки чудово зіграли саме в картинах Данелія…».

Режисерські роботи

У 1962 році світ побачив психологічну драму Георгія Данелія «Шлях до причалу». Фільм підкорив глядача тонкими, психологічно розробленими сценами.

Данелія на зйомках «Міміно»

Пізніше режисер Данелія зняв ліричну комедію «Я крокую по Москві». Фільм назавжди увійшов в історію вітчизняного кінематографа. У цій картині особливе значення Георгій Миколайович надавав тонкому розкриттю психології героїв, використання музики. На зйомках фільму акторам було весело, азартно, легко. Після виходу «Я крокую по Москві», зовсім молоді актори Міхалков, Локтєв, Польських, Стеблов прокинулися відомими.

У своїй наступній картині «Тридцять три» Данелія показував гостру сатиру і добродушний гумор. Після цієї стрічки Георгій Миколайович знайшов спосіб продовжити роботу в цьому жанрі в якості штатного режисера кіножурналу «Фітіль». Наступною роботою режисера стала картина «Не горюй!». Фільм зняли за мотивами роману Тилье «Мій дядько Бенжамен». У картині зібраний прекрасний акторський склад: Ст. Кікабідзе, С. Закириадзе, С. Чіаурелі, Тобто Леонов, А. Вертинська. «Якщо дивитися об’єктивно, – зізнається режисер, – ближче всього до того, що я хотів, вийшло якраз у цьому фільмі».

Георгій Данелія на відео Критики зауважували, що у всіх фільмах режисера Данелія присутній справжню акторську майстерність. Вже з перших картин, режисер добирав свою кінематографічну «групу», не розлучаючись з акторами, які найбільш повно відповідають його уявленням, що таке хороший фільм. Ними були: Куравльов, Леонов, Кікабідзе, Басилашвілі, Гундарева, Волчек, Тализіна, Яковлєв, Любшин. Часто в комедіях легендарного режисера простежувалися риси драми або мелодрами. Такі: «Афоня», «Міміно», «Осінній марафон». Перегляд цих комедій викликав легкий, іноді гіркий сміх. Цей сміх ніколи не бував злим. У роботах Данелія з’єднувалися щастя і горе, сміх і трагедія. Спостерігалася прекрасна гра акторів.

Перед першим показом фільму «Міміно» Георгія Миколайовича запитали, про що його нова робота. На це питання Данелія відповів: «…Мій герой, здається, досяг всього. Відмінна робота. Москва, прекрасне становище… Але, як магніт, його тягне до себе маленька рідна село, сільський аеродром… Про що це? Може бути, про людину, який не заспокоївся, зумів повернутися до самого себе? Може бути, про почуття батьківщини, про це дуже конкретне, відчутному куточку рідної землі?». Картину «Осінній марафон» критики охарактеризували, як саму смішну серед сумних комедій. Пізніше Георгій Данелія зняв фантастичну комедію «Кін-дза-дза» і драму «Сльози капали».

Георгій Данелія про своє життя До його робіт належать: «Паспорт», «Настя», «Орел і решка», «Фортуна». Данелія є автором і співавтором своїх фільмів. Так само він є співавтором фільмів, знятих іншими режисерами: «Джентельмени удачі», «Француз», «привіт від Чарлі Трубача», «Анна». Великий режисер Георгій Миколайович випустив свою книгу «Тостуємий п’є до дна».

Нагороди

Георгій Миколайович Данелія є народним артистом РРФСР і СРСР. Лауреат Державної премії СРСР, РФ, лауреат премій «Золотий Овен» і національної премії «Тріумф». Режисер має величезну кількість призів, які були отримані на кінофестивалі в Карлових Варах, Венеції, Сан-Себастьяно, Москві, Душанбе, Габрово, Варні, Шамрузе, Map-дель-Плата, Каннах, Акапулько, Ріміні, Мадриді, Ріо-де-Жанейро, Стратфорді, Ванкувері, Овелино, Единбурзі, Картахені, Берліні, Салоніках, Єревані, Сочі та ін. Данелія академік Національної академії кінематографічних мистецтв і наук. Режисером Данелія захоплювалися колеги.

Він ніколи не був розгублений і не зібраний на знімальному майданчику, просто живе героями, проблемами фільму. «Треба працювати, навіть якщо не виходить, треба повернутися і переробити, якщо відкрилося, що саме не вийшло і чому. Мені більше всього дороги схвильована тиша залу в тому місці, на яке ти сподівався, або удар сміху, коли спалахнули, гримнули всі як один, – це і є найкраща зустріч з глядачем» – це слова легендарного режисера.

Особисте життя

Георгій Миколайович був одружений три рази. Першою дружиною була Ірина Гінзбург. Вона народила режисерові дочку Світлану. Дочка в даний час працює юристом.

Другий шлюб у Данелія був з актрисою Любов’ю Соколовою. У подружжя народився син Микола. Він успадкував від батьків творчі здібності. Микола Данелія прекрасний режисер, поет і художник.

Остання жінка, з якою Георгій Миколайович офіційно зареєстрував шлюб, Галина Юркова. За професією вона-режисер-постановник. Нею зняті картини: «Француз», «Божа тварь», «Жарт», «Поточний день». Георгія Данелія завжди приваблювало заняття живописом, музикою, графікою. В його будинку є колекція барабанів, зібрана режисером самостійно. В даний час легендарний режисер живе і працює в Москві.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: