Ім’я: Георгій Бурков

Дата народження: 31 травня 1933 р.

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: Перм р.

Дата смерті: 19 липня 1990 р. (57 років)

Діяльність: актор театру і кіно

Біографія Георгія Буркова

Георгій Бурков – це актор з великої літери. За свою яскраву кар’єру в кіно він виконав безліч найрізноманітніших ролей, здобувши любов і визнання мільйонів глядачів. Його називали «Диваком з Пермі» і «Іронічним Дон Кіхотом радянського кінематографа». І ці прізвиська підходили йому як не можна краще.

У 2013-му році Георгію Буркову могло виповнитися вже вісімдесят років, однак через стрімку тромбоемболії ця дата в його житті вже ніколи не настане. Незважаючи на це, сьогодні ми вирішили вшанувати пам’ять великого радянського актора, запропонувавши вашій увазі невеличке оповідання про його життя і долю.

Георгій Бурков грав свої перші ролі в Пермі

Дитинство і родина Георгія Буркова

Георгій Бурков народився в провінційній Пермі і зростав у всіх сенсах найбільш звичайною дитиною. Він любив проводити час з друзями, грати в футбол і читати цікаві книги. Однак було в його дитинстві одна визначна подія, яку просто неможливо не згадати. Так, у шестирічному віці у Георгія Буркова був діагностований черевний тиф. Його поклали до лікарні і провели необхідну операцію. Але вона виявилася невдалою.

За першим медичним втручанням пішли інші. Його «справою» займалися кращі лікарі Пермі, однак, незважаючи на це, стан хлопчика все погіршувався. Перед сьомою за рахунком операцією хлопчик вже лежав у так званій «палаті смертників». Прогнози лікарів були невтішними, і тоді мама майбутнього актора зробила відчайдушний крок і наважилася забрати сина додому. Його лікували місцеві знахарки, і, як це не дивно, в кінцевому результаті лікування травами і любов’ю дало свій результат.

Зрештою, хвороба відступила, і Георгій Бурков знову повернувся до нормального життя. Він любив театр і любив перечитувати улюблені книги. Таким чином, з ранніх років майбутній актор ніяк не міг зробити вибір між творчістю і більш приземленими гуманітарними науками. У результаті тимчасовий перевага виявилася на боці останніх. У 1952-му році Георгій вступив в Пермський державний університет, де почав вивчати юриспруденцію. Однак пристрасть до театру теж ніколи не покидала його душі. Не кидаючи навчання, у 1955-му майбутній актор вступив у вечірню студію, яка діяла при Пермському драматичному театрі, де почав осягати ази нової професії.

Актор Георгій Бурков Саме тут хлопець вперше чітко усвідомив, що не уявляє свого життя без сцени. Так і не отримавши диплом юриста, майбутній актор почав шукати роботу в театрі. І дуже скоро відшукав заклад, яке готове було взяти його на роботу.

Таким виявився театр провінційного містечка Березники. У цьому місці Георгій Бурков почав професійну кар’єру, яка незабаром продовжилася виступами в Кемеровському і Пермському обласному театрах. У цьому місці пройшло становлення нашого сьогоднішнього героя в якості професійного актора. Завдяки своїй іскрометної гри, він став досить відомий в театральних колах пермської області. Проте душа Георгія Буркова жадала більшого, а тому навіть у тридцять два роки він не припиняв сподіватися на те, що в його кар’єрі ще буде великий успіх.

Кар’єра Георгія Буркова в Москві, фільмографія

В 1964-му році під час гастролей в Пермі Московського драматичного театру ім. К. Станіславського Георгій Бурков зважився здатися керівника трупи режисерові Львову-Анохіну. Той запросив провінційного актора на прослуховування, а потім і на роботу в Москву. Георгію дали гуртожиток і влаштували в московський театр Станіславського. Саме з цього моменту в кар’єрі актора-самоучки почався стрімкий підйом.

У 1966-му році він виконав одну з центральних ролей у виставі «Анна», заслуживши тим самим любов глядачів і визнання режисерів. У цьому ж році актор дебютував у кіно. Однак перші значущі ролі прийшли до нього трохи пізніше. У сімдесяті роки Георгій Бурков відзначився в таких яскравих стрічках як «Випадок з Полыниным», «Калина червона», «Вони билися за Батьківщину», «Іронія долі, або З легким паром!», «Службовий роман», «Гараж» та інших.

Георгій Бурков, Гніт В цей період Георгій Бурков став одним із найбільш затребуваних акторів радянського кінематографа. Йому часто діставалися другорядні ролі, однак без його участі не проходив жоден більш-менш значущий фільм.

У 1980-му році пермський самородок отримав звання Заслуженого артиста РРФСР. В цей період він також часто грав у кіно, поєднуючи кінематографічні ролі з роботою в театрі. В означений період часу Георгій Бурков став грати у театрі Горького, а потім і в театрі А. С. Пушкіна. Його любили глядачі і поважали колеги. Можливо, саме тому в 1988-му році саме ім’я Георгія Івановича стало першим у списку кандидатів на посаду художнього керівника Центру культури ім. Шукшина.

Тепер актор міг не тільки грати в театрі і зніматися в кіно, але і ділитися своїм досвідом з молодими акторами.

У 1990-му році наш сьогоднішній герой виконав останню роль в кіно – у детективній стрічці «Вбивство свідка». З цього моменту актор більше не знімався. В останні роки він активно працював над систематизацією своїх щоденників, які згодом були видані у вигляді повноцінної книги.

Однак цього моменту Георгій Бурков вже не застав. На початку липня він випадково зламав стегно, потягнувшись на дальню полицю за улюбленою книгою. З-за даного пошкодження в серце актора відірвався тромб, який, зрештою, і став причиною смерті актора. Дев’ятнадцятого липня 1990-го року у Георгія Івановича зупинилося серце. Кілька днів тому актор був похований у Москві на Ваганьковському кладовищі. У Пермі, на будинку Буркова, встановлена пам’ятна меморіальна дошка в пам’ять про іменитого уродженця.

Георгій Бурков помер в 1990 році, його могила знаходиться в Москві

Особисте життя Георгія Буркова

У 1965-му році Бурков одружився на актрисі Тетяні Ухаровой. У шлюбі з нею народилася єдина дочка актора – Марія (1966 р.). Саме ці дві людини залишалися з актором в останні роки його життя. З дозволу дружини видавництвом «Вагриус» були видані прижиттєві щоденники актора. Через деякий час вже сама дружина написала ряд публікацій, присвячених життю і творчості померлого чоловіка.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: