Ім’я: Геннадій Тимченко

Дата народження: 9 листопада 1952 р. (64 роки)

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Дракон

Місце народження: р. Ленінакан, Вірменська РСР

Діяльність: підприємець, філантроп

Вага: 94 кг

Зріст: 187 см

Біографія Геннадія Тимченко

Геннадій Миколайович Тимченко – підприємець-мільярдер, власник інвестиційної компанії Volga Group, співвласник великого міжнародного енерготрейдера Gunvor, нафтохімічного «СИБУР Холдингу», компанії-виробника газу «НОВАТЕК», залізничного оператора «Трансоіл», будівельної ГК «СТГ» та інших, кавалер французького національного ордена Почесного легіону.

Геннадій Миколайович Тимченко

Бізнесмен, якого вважають одним чинного глави держави, керує петербурзьким клубом СКА — переможцем чемпіонату Континентальної хокейної ліги сезону 2015/2016, очолює наглядову раду КХЛ, а також економічна рада ТПП CCI France Russie і підрозділ міждержавної російсько-китайської ділової ради.

Переорієнтація з Європи на КНР, на думку аналітиків, дозволить йому зберегти в умовах західних санкцій свій вплив у неформальній системі управління Російської Федерації, в тому числі, на рішення по розстановці кадрів у структурах виконавчої гілки влади і губернаторського корпусу.

Дитинство і родина Геннадія Тимченко

Майбутній творець нафтової імперії, через структури якої проходить близько однієї третьої російського експорту нафтопродуктів, з’явився на світ 9 листопада 1952 року в Ленінакані (з 1991р – Гюмрі). Дід і бабуся його родом з Харківщини, чим пояснюється українське прізвище. Батько був військовим, тому цілком зрозуміло, що дитинство хлопчика минало в різних країнах і містах, за місцем служби.

Геннадій Тимченко в молодості

Так у Вірменії він прожив до 7 років. Після цього їх сім’я шість років перебувала у військовому гарнізоні радянських військ у східній Німеччині. Потім батька направили в місто Болград, розташований в Україні, поряд з молдавської кордоном, де син продовжив навчання і закінчив школу.

Отримавши середню освіту, Геннадій вирішив стати підводником і спробував вступити в Ленінграді відповідне училищі, але не пройшов лікарсько-експертну комісію. Проте хлопець не відступив від наміру стати студентом Вузу і успішно здав вступні іспити в знаменитий досліджень, зроблені.

Кар’єра Геннадія Тимченко

Після інституту молодий інженер-механік отримав розподіл на Іжорський завод в Колпіно на півдні Ленінграда, де з 1976 року працював майстром електромеханічного цеху по виробництву генераторів для АЕС.

Дуже скоро він отримав запрошення на роботу в підрозділ Минвнешторга СРСР в якості старшого інженера, в обов’язки якого входили часті закордонні відрядження, що дозволило деяким бібліографам припустити його зв’язок з вітчизняними спецслужбами. Сам Геннадій приналежність до КДБ заперечував. Він неодноразово бував у Швейцарії і Суомі, завів там ділові знайомства, знадобилися йому згодом.

Геннадій Тимченко - друг Володимира Путіна

Просуваючись успішно по кар’єрних сходах, у 1988 році він став заступник директора зовнішньоторговельної компанії «Кинекс», створеної роком раніше на базі найбільшого в країні нафтопереробного заводу в місті Кириши Ленобласті і отримала право на постачання нафти за кордон. Там він познайомився зі своїми майбутніми партнерами по бізнесу Андрієм Катковим і Євгеном Маловим.

Оформлення зовнішньоторговельних операцій вимагало великої кількості погоджень контролюючих служб. Щоб оптимізувати процес збуту нафти, троє приятелів об’єдналися з колишнім офіцером КДБ Андрієм Панниковим. Завдяки своїм зв’язкам він мав можливість допомогти заснувати російсько-фінське спільне підприємство Urals, куди згодом були переведені всі експортні потоки компанії.

Бізнес Геннадія Тимченко

Геннадій перейшов на роботу в закордонне підрозділ створеного підприємства і переїхав в Суомі. У 1995 році СП змінило найменування на Internаtional Рetroleum Рroducts Оу (в перекладі, «Міжнародні нафтові продукти», Оу — фінський ознака назви компанії). Незабаром її очолив Геннадій.

Геннадій Тимченко - співвласник і член ради директорів ВАТ «НОВАТЕК»

У 1997 році успішний підприємець у партнерстві зі шведським бізнесменом Торбьорном Торнквістом заснував компанію Gunvor, через яку здійснювали реалізацію нафти за кордон «Газпром нафта», «Сургутнефтегаз», «Роснефть» та інші. У підсумку Тимченко став одним з найбагатших людей у країні. У 1999 році, через заборону подвійного громадянства в Суомі, він відмовився від статусу громадянина РФ (дана заборона пізніше був знятий), в 2001-му – змінив місце постійного проживання на Швейцарію.

У 2007 році бізнесмен створив венчурну компанію Vоlga Rеsоurсes, що об’єднала ряд його активів (акції «Новатека», «Ямалу СПГ», «СТГ» та інших компаній).

Особисте життя Геннадія Тимченко

Фінансовий магнат одружений. Його дружину звуть Олена. Вони познайомилися на студентській лаві через спільних знайомих. Обидва вчилися в Военмехе, тільки Олена на радіоінженера. Через три роки після знайомства вони одружилися.

Геннадій Тимченко і його дружина Олена

Пара виховала трьох дітей: сина Сергія і двох дочок, Наталю та Ксенію. Старша донька закінчила Оксфорд, Ксюша – університет Единбурга, син навчався у Швейцарії в школі, а вищу освіту повернувся отримувати в Росії.

Геннадій Тимченко з дочкою Ксенією

Геннадій давно і часто займається філантропією. У 1998 році в співдружності з Ротенбергами він брав участь в організації (за порадою Путіна) дзюдоистского клубу «Явара-Нева», в якому глава держави став почесним президентом. Разом з дружиною Оленою вони були ініціаторами заснування фондів Neva, «Ключ», «Ладога», за допомогою яких було реалізовано сотні соціально-культурних і спортивних проектів.

Фонд Геннадія і Олени Тимченко підтримав російську провінцію Олена також була співвласником і керівником транспортних і торгових фірм — «Согеко Холдинг», «Маплес», «Керринг Фінанс», готелів Relais & Chateaux у Франції. У 2012 році вона та їх молодша дочка Ксенія (дружина сина голови «Совкомфлота» Сергія Франка) були удостоєні Орденів Дружби РФ.

Олігарх став організатором створення постійної експозиції російського мистецтва в паризькому Луврі, за що в 2013 році був удостоєний ордена Почесного легіону. Він – сопопечитель національного географічного товариства, шахової федерації.

Для глави сім’ї спорт – особлива пристрасть. Він захоплений вітрильним спортом, є капітаном власної команди Katusha, брав участь у міжнародних перегонах регати серед яхт класу RC44.

Інтерв’ю президента СКА Геннадія Тимченко

Геннадій Тимченко о СКА в сезоні 2015/2016 Геннадій Миколайович любить теніс, гірські лижі, хокей, очолює Раду директорів хокейного клубу СКА, грає на льодовому полі разом з відомими хокеїстами, президентом і високопоставленими чиновниками, підприємцями-мільярдерами (Павлом Буре, Володимиром Путіним, Сергієм Шойгу, Володимиром Потаніним, Аркадієм і Борисом Ротенбергами) в непрофесійний хокей, а також обожнює свою собаку Ромі, яка є дочкою Коні — лабрадора президента.

Геннадій Тимченко сьогодні

У 2011 році підприємець розширив сферу своїх бізнес-інтересів і почав торгувати вугіллям. Він придбав через Gunvor контрольний пакет якутського вуглевидобувного підприємства «Колмар», частку в Leeuw Mining і Exploration (ПАР), Signal Peak (США). Потім він купив французькі готелі, скандинавську авіакомпанію, німецьку страхову фірму, вітчизняного виробника лосося «Російське море», який був перейменований в «Російську аквакультуру».

У 2014 році мільярдер потрапив під санкції США і країн ЄС, введені через порушення РФ суверенітету України, і нібито через те, що Володимир Путін є інвестором «Гунвора», що має доступ до його засобам. Геннадій почав рятувати свої численні активи – частку в «Русском море» він передав зятеві Глібу Франка, Gunvor продав партнеру, позбувся акцій в нафтовій компанії IIP та інших. Крім цього, у США начебто було розпочато розслідування передбачуваного відмивання грошових коштів «Гунвор» в період проведення операцій по експорту видобутого «Роснефтью» чорного золота». У травні того ж року олігарх оголосив про повне переведення своїх капіталів в Росію.

Геннадій Тимченко потрапив під санкції США та ЄС Після закінчення навчання своїх дітей закордоном мільярдер оселився в Росії. Це час збіглося з його попаданням в санкційні списки. Він проживає в колишній резиденції Микити Хрущова, колишнього першого секретаря ЦК КПРС, з мармуровим каміном і обробкою інтер’єру з благородних порід дерева, розташованої в Москві в природному заказнику в Воробйових горах. Особисті статки магната в 2015 році оцінювався Forbs в 10,7 мільярдів доларів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: