Ім’я: Геннадій Онищенко

Дата народження: 21 жовтня 1950 р. (66 років)

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: р. Чаргын-Таш, Киргизька РСР

Діяльність: державний діяч, політик

Вага: 72 кг

Зріст: 177 см

Біографія Геннадія Онищенка

Онищенко Геннадій Григорович — доктор медичних наук, професор, заслужений лікар. Про нього багато пишуть і говорять. Його робота на посаді керівника Росспоживнагляду народом оцінюється по-різному. Одні вважають Онищенко прикладом для інших державних діячів і борцем за здоров’я нації.

Інші називають призвідником непопулярних торговельних воєн, які виконували певні вказівки уряду під час напружених відносин Росії з іншими країнами. Які б цілі Геннадій Григорович не переслідував, він зумів довести правоту українському, грузинському і білоруського уряду. Всі претензії до постачається цими країнами продукції були пред’явлені після численних аналізів. Необізнаній людині важко судити про правильність його дій. Але ніхто не сумнівається, що він хороший фахівець, який допоміг країні, і просто освічена і грамотна людина.

12 подвигів Геннадія Онищенка Але перш ніж добитися успіху в житті, професійній та політичній діяльності Геннадій Григорович багато вчився і працював.

Дитинство і родина Геннадія Онищенка

21 жовтня 1950 року в родині українця та туркменки в невеликому селищі Чаргын-Таш в Киргизії народився хлопчик Гена. Дитячі роки майбутній санітарний лікар Росії провів, як і всі його ровесники. Мама Геннадія Григоровича була медичним працівником, і він вирішив піти по її стопах.

Кар’єра Геннадія Онищенка

У 1967 році Геннадій Онищенко став студентом Донецького медичного інституту. Трудова діяльність почалася в 1973 році на посаді санітарного лікаря Ясинуватської санітарно-епідемічної станції. За три роки роботи Онищенко зумів показати себе грамотним фахівцем з хорошими організаторськими здібностями. У 1976 році його призначили головним лікарем санепідстанції в місті Красноармійську.

Геннадій Онищенко в молодості

Геннадій Григорович багато працював, проходив навчання в інституті удосконалення лікарів.

На успішну кар’єру Онищенко вплинуло працьовитість і прагнення скрізь навести порядок. Його діяльність гідно оцінили після виявлення осередку черевного тифу в Донецькій області.

Молодого епідеміолога в 1983 році запросили обійняти посаду головного лікаря СЕС Московського метрополітену.

У важкий для країни період, під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній станції, Геннадій Григорович займався дезактивацією залізничної техніки.

Його колеги розповідають, що він знизив допустимий рівень радіації для працюючих в зоні вибуху і цим врятував життя багатьом залізничникам-ліквідаторам.

У 1988 році Онищенко перевели в Головне управління карантинних інфекцій Міністерства охорони здоров’я на посаду заступника начальника. На початку дев’яностих років він став заступником головного державного санітарного лікаря Росії.

Геннадій Онищенко про щеплення. Геннадій Григорович, займаючи високі посади, в першу чергу пам’ятав, що він є лікарем. Коли в Чечні почалася епідемія холери і виникла загроза зараження сибірською виразкою, Онищенко доставляв в республіку ліки та обладнання, проводив дослідження грунту. Йому доводилося стикатися з бойовиками.

Борис Єльцин у 1996 році призначив Онищенко головним державним санітарним лікарем РФ. Співвітчизники щорічно бачили його на телеекранах з попередженнями про епідемію грипу. І лише небагато знають, скільки вилучили тонн бракованого алкоголю і харчових продуктів завдяки його діяльності. В цю пору Геннадій Онищенко прийняв низку рішень, які викликали різні думки про його діяльність. Це заборона на продаж гігієнічних рідин, що містять технічний спирт. З-за невисокої ціни препарати вживалися в якості спиртних напоїв. Онищенко заборонив продаж сигарет в установах культури. Запропонував розглянути питання про заборону реклами пива та алкогольних напоїв у ЗМІ.

Геннадій Онищенко пішов у відставку з поста глави Росспоживнагляду

Він активно брав участь у відтворенні системи охорони здоров’я Чечні, координував програму протидії епідемії Сніду. Укомплектував лабораторії з діагностики інфекційної препаратами для виявлення атипової пневмонії.

Робота Онищенко в Росспоживнагляді

Але більше всього неоднозначних думок викликала діяльність Геннадія Григоровича на посаді керівника Росспоживнагляду. З одного боку, це — необгрунтовані, на думку деяких фахівців, заборони на ввезення в країну грузинського вина та мінеральної води, українських цукерок і білоруських сирів. З іншого боку – створений запас антибіотиків та заходи щодо попередження розповсюдження вірусу H5N1.

23 жовтня 2013 року він пішов у відставку і отримав призначення на посаду помічника Голови Уряду Російської Федерації.

Онищенко продовжує боротися з вживанням алкоголю та тютюнопалінням. І не раз робив заяви в ЗМІ з цього приводу. Вимагає закрити сайти, які завдають шкоди психічному здоров’ю підлітків. Завдяки йому заборонено продаж енергетиків у місцях відпочинку молоді.

Геннадій Онищенко про щеплення Онищенко Геннадій Григорович має безліч нагород. Особливо цінний для нього Орден Пошани, отриманий за заходи щодо охорони життя та здоров’я жителів Південної Осетії.

Отримав премію «Людина року-2013» за прийняті заходи щодо захисту здоров’я російських громадян.

Особисте життя Геннадія Онищенка

Під час підвищення кваліфікації в інституті удосконалення лікарів про познайомився з майбутньою дружиною Смирнової Галиною Анатоліївною. Геннадій Григорович – батько трьох дітей і щасливий дідусь. Два його сини працюють лікарями-стоматологами. Молодша дочка Марія трудиться клінічним ординатором.

Захоплення Онищенко

У молодості займався важкою атлетикою. У студентські роки став кандидатом у майстри спорту.

Любить читати історичну літературу.

Як віруюча людина дотримується здорового способу життя, дотримується православні традиції. В першу чергу піклується про людей. Коли Онищенко викрали бойовики в Чечні, він просив пожаліти і відпустити водія машини. Колеги відгукуються про нього, як вимогливого керівника. Він приділяє багато часу роботі і вимагає цього від своїх підлеглих.

Геннадій Онищенко сьогодні

Геннадій Григорович продовжує розробляти заходи по боротьбі з інфекційними захворюваннями та ВІЛ інфекцією. У березні 2014 року відвідав Тюменський науково-дослідний інститут крайової інфекційної патології. На Щорічному Всеукраїнському конгресу з інфекційних хвороб підняв питання про необхідність профілактики кору серед дорослого населення і необхідності імунізації населення проти гепатиту. Фахівці прислухаються до його думки. Навіть займаючи відповідальні посади, він залишався лікарем-епідеміологом і брав активну участь у ліквідації багатьох природних катастроф. Онищенко і далі збирається боротися за здоров’я співвітчизників.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: