Ім’я: Анна Шатилова

Дата народження: 26 листопада 1938 р. (78 років)

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: д. Шихово, Московська обл.

Діяльність: диктор, телеведуча

Вага: 65 кг

Зріст: 165 см

Біографія Анни Шатиловой

Дитинство і родина Ганни Шатиловой

Дівчинка Аня народилася за чотири роки до початку війни недалеко від Москви. Тато воював, але в 1941-му стало відомо, що він пропав безвісти. Вже багато років Шатилова дізналася, що помер він у 1943-му році в концтаборі. Мама працювала в дитячому будинку, який був сповнений дітей-сиріт, які стали такими за роки війни.

Аня росла дуже активною. Зі сцени вона декламувала вірші вже з п’яти років. У школі без неї не обходилися виступи самодіяльних колективів. Закінчивши школу на відмінно, дівчина стала студенткою педагогічного інституту. Вона вчилася на фізматі. Не дивлячись на те, що навчання їй давалася легко, вивчати вищу математику було зовсім нецікаво.

Ганна Шатилова влаштувала скандал в прямому ефірі Абсолютно випадково, прочитавши в інституті оголошення про набір на курси дикторів, вона виявилася в числі п’ятисот претендентів на місце диктора в Держтелерадіо. Конкурс був непростим, але Анну прийняли. Треба зазначити, що прийняли лише п’ятеро осіб, двоє з яких пізніше відсіялися. Правда спочатку її взяли на радіо і тільки в 1962-му році – на телебачення.

Початок кар’єри Анни Шатиловой на телебаченні

Вчителями Шатиловой були прекрасні диктори тих років – Юрій Левітан і Ольга Висоцька. Ще один відомий диктор став наставником Ганни – Володимир Герцик.

Після того, як Шатилова стала диктором, вона перевелася на інший факультет у своєму ж інституті – на філфак, і закінчувала його вже заочно.

Прикладом для Ані завжди була Ганна Шилова. Вона, дивлячись на неї, вчилася, як треба одягатися, як робити так, щоб проста річ виглядала елегантно.

Ганна Шатилова - одна з перших дикторів радянського телебачення

Опинившись на телебаченні, Шатилова на довгі роки стала його особою. Вона вела багато розважальні передачі, новинні програми, репортажі з демонстрацій, святкових маніфестацій і фестивалів.

Робота Анни Шатиловой в Японії

У 1973-му році Японія вирішила на одному з каналів вести передачу з назвою «Говорите по-русски». Їм потрібна була провідна зі слов’янською зовнішністю. Було вирішено, що поїде Шатилова. Вона все життя залишалася безпартійною, тим не менше їй довірили цю місію. До цього моменту диктор вже одинадцять років працювала на телебаченні.

Перший час за кордоном Ганна одягала те, що було, особливо про це не замислюючись. Однак звернула увагу на японок, які носили хустинки, шарфи, білосніжні сорочки. В Японії вона була обличчям СРСР. Було багато поїздок і цікавих зустрічей. Пізніше чоловік Шатиловой радив їй написати книгу про цей період свого життя.

Ганна Шатилова. СРСР. Блакитний вогник. Час В Японії Ганна прожила цілий рік. Повернулася звідти вона вже зі своїм власним стилем в одязі. З тих пір диктор незмінно з’являлася в блузці з піднятим накрохмаленим комірцем, в її одязі завжди був присутній червоний колір – червоний піджак, червоний шарф або щось інше. Шатилова стверджує, що почуває себе незатишно, якщо в її вбранні немає якого-небудь елемента червоного кольору.

Шатилова – популярний диктор

Вперше в програмі «Час» диктор читала новини разом з Євгеном Сусловим. Перший час дикторів у кадрі не було, крім того, вони навіть не бачили сюжети програми, лише в навушниках чули команди читати повільніше або швидше. З-за цього було чимало помилок і неточностей. Ні про яку імпровізації не було й мови. Це був великий мінус. Навіть при виникненні переривань, ведучі програм змушені були зберігати мовчання. Звертатися до глядачів, щоб пояснити їм причину, було заборонено, так як цих слів не було в текстах.

Телеведучі Ганна Шатилова і Ігор Кирилов

До 1995-го року Ганна Миколаївна залишалася диктором на телеканалі «Останкіно». Далі вона працювала на Першому каналі на посаді диктора.

Ганна Шатилова сьогодні

Багато років Шатилова працювала в творчому союзі з Ігорем Кириловим. Ганна Миколаївна на телебаченні з 1962-го року, він прийшов туди на п’ять років раніше. Люди настільки звикли бачити їх разом, що іноді просили записати будь-яке корпоративне привітання в стилі випуску програми «Час», ведучими якого вони в свій час були.

Щоб зберегти свій глибокий, чистий голос, диктор перед виступом завжди особливим чином його налаштовує. Цей метод можна назвати психотерапевтичним. Вона обов’язково читає скоромовки, робить це і в ліфті, і піднімаючись по сходах.

Диктор ЦТ Ганна Шатилова Ганна Миколаївна завжди стежить за новими дикторами вітчизняного телебачення. Найбільше їй подобалась Жанна Агалакова, однак вона поїхала в Париж. Зараз вона спостерігає за роботою Віталія Єлісєєва та Катерини Андрєєвої, а також Шатиловой подобається Ірада Зейналова. Вона вважає її блискучим кореспондентом.

Особисте життя Анни Шатиловой

Чоловік Шатиловой старше її на один рік. Його ім’я – Олексій Борисович. У подружжя є син Кирило, який з’явився на світ у 1967-му році. Він закінчив МДУ, одружений. У Ганни Миколаївни двоє онуків – Светослав і Всеволод. Один час Шатиловой приписували роман з диктором, які працювали з нею в парі, Ігорем Кириловим. Проте він завжди був для неї лише партнером по ефіру.

Часто у творчі відрядження Шатилова брала з собою старшого онука. Це бувало і в поїздках по країні, і у відрядженнях в ближнє зарубіжжя, у тому числі в Білорусію.

Ганна Миколаївна дуже любить готувати. Для неї це не є проблемою. Вона була запрошена на передачу Івана Урганта, де готувала запечену рибу і пиріг з фруктами.

Багато часу диктор проводить на дачі, куди приїжджає також її невістка з онуками. На садовій ділянці росте багато зелені. Вона воліє завжди готувати свіжі страви, а не розігрівати готові. Часто – це зелені борщі і щі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: