Ім’я: Галина Уланова

Дата народження: 8 січня 1910 р.

Знак Зодіаку: Козеріг

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: Ленінград р.

Дата смерті: 21 березня 1998 р. (88 років)

Діяльність: балерина

Вага: 48 кг

Зріст: 165 см

Біографія Галини Уланової

Галина Уланова – це відома балерина, яка стала за багато років справжньою легендою радянської сцени. Нею захоплювалися, їй намагалися наслідувати, саме тому вже багато років її ім’я залишається справжнім синонімом російського балету. Але що ж дозволило цій чудовій танцівниці досягти настільки вражаючих вершин? Як протікала її балетна кар’єра? І які успіхи варто виділити в ній особливо? Про все це, а також багато іншого ми вирішили розповісти сьогодні в нашій статті, присвяченій біографії великої танцівниці.

Дитинство і родина Галини Уланової

Галина Уланова з’явилася на світ 26 грудня 1909 року в місті Санкт-Петербурзі. Її батько Сергій Уланов був відомим в РРФСР балетним режисером. Мама – Марія Романова – працювала в суміжній сфері в якості педагога хореографічного училища. Народившись в подібній сім’ї, наша сьогоднішня героїня, напевно, і не могла вибрати для себе якусь іншу стезю. Доля балерини була визначена їй з самого народження. Саме тому її успіхи завжди були настільки грандіозними.

Легендарна балерина Галина Уланова народилася більше 100 років тому

Початок творчості Галини Уланової

Свій шлях на велику сцену Галина Уланова початку в дев’ять років. В 1918-му році вона вступила в Петроградское (Ленінградське) хореографічне училище, де згодом стала займатися спочатку під керівництвом своєї матері, а потім – балерини Агрипини Ваганової.

Навчання в хореографічному училищі дівчина закінчила в 1928-му році. Її випускний балет отримав високі оцінки педагогів і критиків, а тому практично відразу після отримання диплома дівчина Галина була прийнята на роботу в Ленінградський театр опери та балету (нині Маріїнський театр).

Галина Уланова у великому балеті

Практично відразу після перших виступів на балетній сцені талановита танцівниця зуміла привернути до себе увагу відомих критиків і простих глядачів. Її хвалили, нею захоплювалися. А тому вже в 1929-му році у віці дев’ятнадцяти років Галина Уланова отримала свою першу головну роль в балетній постановці «Лебедине озеро» (роль Одетти-Оділлії).

Танцює балерина Галина Уланова, 1954 рік Кінохроніка Згодом наша сьогоднішня героїня виконала на місцевій сцені ще безліч чудових ролей. Серед її найвідоміших робіт балетні партії Маші в «Лускунчику», Жизелі в однойменній постановці, Марії в «Бахчисарайському фонтані». Однак найбільш яскравою і відомою роллю Галини Уланової стала роль Джульєтти у балетній адаптації відомої п’єси Шекспіра. Після виконання даної партії танцівниця стала справжньою зіркою. До неї прийшов величезний успіх. Але подібна популярність мала і зворотний бік.

Галина Уланова у Москві, Большой театр

Після війни її фактично проти її волі відправили до Москви, де вона згодом стала виступати у Великому театрі. Згодом балерина зазначала, що її переїзд в столицю СРСР стався на підставі рішення когось із відомих партійних діячів.

Деякою компенсацією за подібне рішення стали численні нагороди та звання артистки. У різні роки вона була удостоєна звання Заслуженої і Народної артистки РРФСР, а також Народної артистки Радянського союзу. Крім того, в особистій колекції нагород балерини були також орден «Знак пошани», чотири Ордени Леніна, орден трудового червоного прапора, а також багато інші престижні нагороди.

Деякі з її нагород були також присуджені артистці урядами інших держав і інших радянських республік. Підставою для цього стала активна гастрольна діяльність балерини. У 1942-му році Галина довгий час працювала в Алма-Аті (в Казахському державно академічному театрі опери і балету). У 1945-му році вона виступила у Відні, а кілька років потому, також постала перед глядачами в Стокгольмі і Лондоні, Софії та Парижі.

Галина Уланова — Жизель балет — 1956 р Концерти Галини Уланової відбулися і в багатьох інших містах. Право виїжджати за кордон є одним з найбільш красномовних показників величезної популярності балерини. Її називали символом радянського і російського балету, а тому завжди приймали на «ура».

Яскраві виступи артистки принесли їй болгарський Орден «Кирила і Мефодія», орден Лева Фінляндії, французький орден Мистецтв і літератури, італійську Премію Віотті. Крім того, Галина Уланова отримала звання почесного члена академії мистецтв КНР, Бразилії, Венесуели, США і НДР. Вже за життя їй був встановлений пам’ятник у Стокгольмі.

Численні гастрольні тури, однак, не завадили талановитою балериною зробити прекрасну кар’єру у Великому театрі. У Москві Галина Уланова виступала з 1944-го по 1960-й рік.

Життя балерини Галини Уланової після закінчення кар’єри

Після закінчення балетної кар’єри наша сьогоднішня героїня почала працювати в якості педагога. У різні роки вона займалася з такими відомими танцівницями як Катерина Максимова, Людмила Семеняка, Ніна Тимофєєва, Ніна Семизорова і деякими іншими. Багато хто з її учнів згодом зробили прекрасні кар’єри в світі російського балету.

Заслуги Галини Уланової в балеті настільки великі, що в честь неї випустили поштову марку

Кілька разів Галина Уланова брала участь у різних творчих фестивалях і міжнародних конкурсах, де працювала як педагога і члена журі. Крім того, за свою кар’єру вона знялася в шести фільмах, більшість з яких носило документальний характер.

Велика балерина померла 21 березня 1998-го року. Вона ніколи не виглядала болючою або дряхлою, а тому її смерть стала для багатьох несподіванкою. Могила артистки знаходиться на Новодівичому кладовищі.

Особисте життя Галини Уланової

Наша сьогоднішня героїня була заміжня тричі. Всі її чоловіки були відомими діячами мистецтва. Так, у різні роки її пов’язували стосунки з режисером Юрієм Завадським, актором Іваном Берсенєвим, а також художником Вадимом Рындиным.

Незважаючи на велику кількість любовних захоплень, балерина ніколи не мала дітей. Вельми примітно, що жодних захоплень крім балету також у неї ніколи не було. Артистка любила гуляти і доглядати за тваринами. До кінця своїх днів вона завжди була у відмінній фізичній формі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: