Ім’я: Галина Кулакова

Дата народження: 29 квітня 1942 р. (74 роки)

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: д. Логачи, Удмуртська АРСР

Діяльність: лижниця

Вага: 57 кг

Зріст: 160 см

Біографія Галини Кулакової

Галина Кулакова – велика радянська лижниця, яка безліч разів здобувала перемоги на Олімпіадах, чемпіонатах світу, чемпіонатах країни і інших всіляких змаганнях. Вона вражала своєю технікою, витримкою і волею до перемоги. Зі спорту Кулакова пішла у віці сорока років.

Дитинство і родина Галини Кулакової

Родина Галини Кулакової – село Логачи, що знаходилася недалеко від міста Воткінска. Нині цього села не існує, вона була затоплена під час будівництва Воткинської ГЕС. З-за цього сім’я була змушена переїхати в село Степаново того ж району. Кулакова виховувалася в родині, де росло дев’ятеро дітей. Батько, шкільний вчитель, загинув на фронті. Дівчинка з раннього віку почала допомагати по дому, пізніше пішла в радгосп різноробочою, а у віці п’ятнадцяти років стала телятницею. У сімнадцять вона вже була дояркою і щодня о п’ятій годині ранку повинна була подоїти вісімнадцять корів.

Лижниця Галина Кулакова стала легендою радянського спорту

Будучи школяркою, дівчинка ходила на лижах, які насправді являли собою дві дошки. Справжні лижі у неї з’явилися у п’ятому класі. Школа знаходилася на відстані трьох кілометрів, цей шлях Галя долала двічі в день.

Перші перемоги лижниці Галини Кулакової

Кулакова займалася в лижної секції, вона непогано ходила на лижах, брала участь у змаганнях, проте без особливого успіху. Перелом відбувся в 1964-му році, коли вона на прохання сестри Олени вирушила на змагання замість неї і зайняв там друге місце. Після таких результатів Галю обрали для участі в обласних змаганнях. Там на неї звернув увагу тренер Петро Наймушин, його вразила лижниця з потужним бігом. Галина переїхала в Воткінськ, де працювала глянцовщицей на заводі і щодня займалася лижних бігом під керівництвом Наймушина. Вже через рік Кулакова посіла перше місце на змаганнях в Смоленську, вигравши перегони на п’ять і десять кілометрів.

У 1968-му році в Греноблі талановита спортсменка цілком могла стати олімпійською чемпіонкою. Будучи ще недосвідченої, вона, за п’ятсот метрів до фінішу, не впоралася зі спуском і злетіла з лижні. Їй не вистачило трьох секунд для перемоги. І все ж, лижниця не поїхала без медалі зі своєї першої Олімпіади. Додому вона повернулася, привізши дві медалі.

Галина Кулакова свою першу Олімпійську медаль завоювала в 1968 році

Галина відчувала, що їй не вистачає не тільки досвіду, але і техніки. Вона, зрозумівши свої недоліки, почала посилено працювати над їх усуненням. Незабаром, її лижний біг став бездоганним.

Галина Кулакова — чемпіонка: проблеми зі здоров’ям і великий успіх

Готуючись до Чемпіонату світу 1970-го року, Кулакова здобула перемоги у всіх гонках. Її вже бачили майбутньої Олімпійською чемпіонкою, однак трапилася біда, спортсменка потрапила в лікарню. Туди її відвезли прямо з траси. Галині зробили операцію, після якої їй знову довелося вчитися ходити.

Про те, що Кулакова зможе стати на лижі, ніхто й не думав. Вона ж не тільки повернулася до активних тренувань, але і змогла виграти всі олімпійські золоті медалі в Саппоро в 1972-му році.

У 1974-му році в Фалуне на чемпіонаті світу лижниця стала переможницею і в естафеті, і на обох індивідуальних гонках. На Олімпіаду 1976-го року спортсменка приїхала, можна сказати, першим номером. Однак корективи внесла хвороба, Галина застудилася. Перед стартом вона закапала ніс, з-за чого антидопінговою комісією в її організмі був виявлений заборонений препарат. Кулакову позбавили бронзової медалі.

У 1979-му році у віці тридцяти семи років радянська лижниця стала володаркою Кубка світу. Очікувалося, що на наступній Олімпіаді Кулакова може показати високі результати, однак вона не піднялася вище п’ятого місця. Наша команда програла і в естафетній гонці, поступившись команді з НДР.

Сьогодні Галина Кулакова самотньо живе в провінції

У віці сорока років Галина Олексіївна прийняла рішення піти зі спорту. Вона завершила свою кар’єру в 1982-му році.

Особисте життя Галини Кулакової

Кулакова навчалася в Іжевському педагогічному училищі, яке закінчила в 1962-му році. Так само вона закінчила технікум фізичної культури в Прокоп’євську. Вища освіта Галина Олексіївна отримала Чайковського в інституті фізкультури.

Через два роки після закінчення спортивної кар’єри, Кулакова з рук Хуана Антоніо Самаранча отримала срібний Олімпійський орден. Так були відзначені заслуги лижниці перед світовим спортом.

Кулакової неодноразово пропонували переїхати в Москву, однак вона завжди відповідала відмовою. За її словами, лижниці треба жити там, де є сніг, крім того, вона вважає себе сільським жителем. Багаторазова чемпіонка зараз живе в селі Италмас, недалеко від Іжевська. Там же знаходиться її будинок-музей. Він був подарований спортсменці в день її шістдесятиріччя. У музеї вона приймає людей, показує нагороди та кубки.

Галина Кулакова в даний час

У 2000-му році під час проведення загальноросійського бала олімпійців серед легенд вітчизняного спорту була названа і прізвище Галини Кулакової.

Галина Кулакова була заміжня за своїм першим тренером Петром Наймушиным. Вони розлучилися в кінці сімдесятих років. Зараз Кулакова живе одна. Щасливою людиною себе не вважає. За словами спортсменки, її щастя в тому, що у неї багато друзів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: