Ім’я: Фредді Мерк’юрі

Дата народження: 5 вересня 1946 р.

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: р. Занзібар, Танзанія

Дата смерті: 24 листопада 1991 р. (45 років)

Діяльність: музикант, рок-співак

Біографія Фредді Мерк’юрі

Походження Фредді Мерк’юрі

Фаррух Балсара з’явився на світ на далекому острові Занзібар 05.09.1946 р. в досить заможній перской родині послідовників вчення Зороастра. У п’ятирічному віці він переїхав слідом за родиною в Бомбей. Там поступив в школу-інтернат, де проявив себе здатним і старанним учнем, захоплювався малюванням, спортом, літературою, навчаючись грі на фортепіано.

Інтерв’ю Фредді Мерк’юрі 1987года (російський переклад) Пізніше, в 1959 році вся сім’я переїхала в Лондон, де в 1965 році Фаррух вступив у іменитий коледж Ілінг. Там він вивчав дизайн, живопис, захоплювався музикою і балетом. Кумирами Мерк’юрі (під цим ім’ям він став всесвітньо відомим) були Джиммі Хендрікс і Рудольф Нуреєв.

Часи Queen

У 1970 році Фредді, замінивши свого колишнього однокашника, приєднується до членів молодіжної рок-групи «The Smile» Роджеру Тейлору Браяну Мею. Саме в цьому складі, з приходом бас-гітариста Джона Дікона в 1971 році почалася 20-ти річна зоряна історія легендарної групи під назвою «Queen».

Мерк’юрі грав провідну роль у формуванні всієї концепції групи, в тому числі музичної, йому належить авторство переважної більшості композицій, в т. ч. ліричної балади «Love Of My Life» (обидві 1975), неповторною «Bohemian Rhapsody», пісні «We Are The Champions» (1977), яка стала гімном спортболельщиков.

Фредді Меркьюрі в дитинстві

Мерк’юрі не обмежувався роботою в групі, записував сольні диски. У десятку хітів потрапили сингл «Love Kills» (1984), а також альбом «Mr. Bad Guy» (1985). На четверте місце вдалося піднятися синглу «The Great Pretender» (1987). Спільно з Монтсеррат Кабальє Мерк’юрі записав класичні оперні арії, які вийшли на диску «Barselona» (1988). Сингл «Barselona» удостоївся честі стати гімном Олімпіади 1992 року

Мерк’юрі б не тільки видатним музикантом, а й неабияким актором. Завдяки цьому кожен концерт гурту перетворювався на справжнє шоу. Адже його неповторний, так легко впізнаваний голос, доповнювався яскравим темпераментом, емоційністю, пластикою. Ну і, звичайно ж, незвичайні костюми, які були не менш вражаючими, ніж його голос. Відеокліпи групи стали результатом прагнення Меркьюрі до об’єднання театру і музики, звуку і світлових ефектів. Він був автором більшості сценаріїв кліпів. Процесом постановки кліпів також зазвичай керував Меркьюрі. Усього себе він віддавав роботі.

Фредді Мерк'юрі помер від сніду

Особисте життя Фредді Мерк’юрі

Існує величезна кількість чуток і пліток, які стосуються особистого життя Меркьюрі. Приводом для їх виникнення були так улюблені Мерк’юрі галасливі вечірки, вживання ним наркотиків. Мерк’юрі рідко давав інтерв’ю, що теж сприяло виникненню в ЗМІ різних сумнівних історій і часто брехливих пліток.

У 1986 з’явилися перші чутки про його захворювання вірусом імунодефіциту. Члени групи наполегливо спростовували їх, але за добу до смерті Мерк’юрі зробив офіційну заяву про те, що він хворий на Снід. Невиліковно хворий Мерк’юрі продовжував працювати протягом п’яти років. Пісні, що не встигли вийти в світ за життя Мерк’юрі, увійшли в альбом «Made in Heaven» («Зроблено на небесах»,1995). Одним з передсмертних розпоряджень Мерк’юрі була передача доходів від перевидання пісні «Bohemian Rhapsody» на користь благодійного фонду по боротьбі зі Снідом Терренса Хіггінса. Причиною смерті Мерк’юрі стала викликана Снідом пневмонія.

Цікаві факти про Фредді Мерк’юрі

Предки Мерк’юрі сповідували зороастризм. Вони були персами, народилися в Індії.

Фредді Мерк’юрі переконаним прихильником Британської монархії.

У 1947 році дитяча фотографія Мерк’юрі отримала звання фотографії року на конкурсі в його рідному містечку.

Queen — Show Must Go On У Меркьюрі був неправильний прикус, викликаний наявністю 4-х зайвих зубів. Його різці злегка випирали назовні. Коли його кар’єра тільки починалася, він хотів виправити прикус, але побоявся, що це може погіршити його вокальні дані. З аналогічної причини він відмовився видаляти поліпи на своїх голосових зв’язках. Причому він продовжував палити, навіть знаючи про наявність поліпів.

Мерк’юрі захоплювався колекціонуванням марок. Він зібрав величезну колекцію, яка все ще виставляється в різних куточках світу на филателистских виставках.

Фредді Мерк’юрі говорив тільки англійською мовою і рідною гуджараті. Цікавитися тим, які мови знає Мерк’юрі багато шанувальників стали після виходу пісень «Teo Torriate (Let Us Cling Together)», «Mustapha» і «Las Palabras de Amor (Words of Love)».

На своїх концертах Мерк’юрі користувався мікрофоном з прикріпленою до нього незакінченої стійкою. Це було свого роду візитною карткою співака. Історію ця його звичка бере з виступів у складі групи Wreckage. У 1969 році, на Різдво, проходив концерт в Уиднесе в школі для дівчаток «Уейд Дікон». Фредді як зазвичай активно пересувався по сцені, крутився, стрибав. Важка стійка мікрофона йому відверто заважала, тому відкрутив її основу. В результаті він отримав мікрофон з трехфутовым стрижнем замість незручного стійки, який вже не заважав йому рухатися по сцені у звичній йому манері.

Молодий Фредді Мерк'юрі

Голосовий діапазон Фредді Мерк’юрі охоплював 4 октави.

Фредді Меркьюрі був фанатом відомого співака Джиммі Хендрікса і шанувальником актриси Лайзи Мінеллі.

Сольний альбом «Mr.Bad Guy» Мерк’юрі присвятив своїм котам, яких просто обожнював. Під час далеких поїздок на гастролі він міг говорити з ними по телефону не одну годину. Портрети всіх його кішок були зображені на одному з його жилетів.

У Мерк’юрі була спроба розпочати співпрацю з Майклом Джексоном. Вони зробили кілька пробних спільних записів. Офіційною причиною того, що співпраця не відбулося, була вказана зайнятість музикантів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: