Ім’я: Франклін Рузвельт

Дата народження: 30 січня 1882 р.

Знак Зодіаку: Водолій

Місце народження: р. Гайд-Парк, США

Дата смерті: 12 квітня 1945 р. (63 роки)

Діяльність: 32-й президент США

Біографія Франкліна Рузвельта

Франклін Делано Рузвельт (Franklin Delano Roosevelt) – видатний лідер американської нації, єдиний глава держави, 4 рази поспіль, починаючи з 1933 року, який перемагав на виборах.

32 президент США Франклін Рузвельт

Політику належить цілий ряд найважливіших історичних заслуг, включаючи виведення США з Великої Депресії, яка мала тяжкі наслідки для суспільства, створення основ економічного процвітання країни, перемога у Другій світовій війні, установа для зміцнення миру спеціальної організації, яку саме він, як один із лідерів антигітлерівської коаліції, запропонував назвати ООН.

Дитинство і родина Франкліна Рузвельта

Майбутній президент, який зробив батьківщину великою державою, з’явився на світ 30 січня 1882 року в родовій садибі Гайд-парк, що знаходиться на березі річки Гудзон в графстві Датчесс. Предки по лінії батька, Джеймса, були нідерландського походження. Вони емігрували в Америку в ХVII столітті, досягли добробуту і високого суспільного становища. Рідні Сари, його мами, належали до не менш іменитого роду Делано, що відбувався від французьких переселенців. Батьки познайомилися і одружилися у 1880 році, коли батько був 52-річним вдівцем, мав від першого шлюбу 26-річного сина, однолітка своєї нової молодої дружини.

Франклін Рузвельт в дитинстві

З ранніх років рідні приділяли розвитку свого чада максимум уваги, долучали до вивчення історії, музики, витонченого мистецтва, літератури, мов, часто брали його в закордонні подорожі.

До 1896 року він отримував початкову освіту, навчаючись у маєтку з запрошеними викладачами. Потім його відправили в елітну школу-пансіонат в Гротоне, штат Массачусетс. По високому рівню знань він був зарахований відразу в 3-й клас. Там він, разом з обов’язковими предметами, остаточно придбав життєві принципи (включаючи, заперечення можливості взаємних поступок зі злом, прагнення до придбання нових знань, працьовитість), які, як вважають біографи, дозволили йому згодом досягти таких масштабних успіхів у відображенні кризових явищ.

Молодий Франклін Рузвельт в Гарварді

У 1900 році Франклін Рузвельт став студентом Гарварду, де продовжував вивчення основ природничих наук, освоював правознавство, економічну теорію, риторику і інші предмети. В університеті він був головним редактором студентської газети і організатором Фонду допомоги нащадків голландських переселенців. Отримавши базову вищу освіту, у 1905 році Франклін став студентом юридичної школи при Колумбійському університеті.

Початок кар’єри Франкліна Рузвельта

У 1907 році початківець адвокат, який тим не менш не здав при випуску іспити і не отримав офіційного документа про закінчення «Колумбії», став практикантом у великій юридичній фірмі на Манхеттені.

1910 рік дав старт його кар’єри у великій політиці. Дебют відбувся в якості кандидата від демократів в законодавчий орган штату Нью-Йорк (легислатуру). Франклін Рузвельт з величезним завзяттям взявся до нового цікавого справі, невпинно колесив по своєму округу, виступаючи перед виборцями, і, в результаті, здобув перемогу. Будучи сенатором, в 1911 році він вступив до однієї з масонських лож.

Франклін Рузвельт вибрав політику

З 1913 року він 7 років був помічником глави міністерства військово-морських сил за президента-демократа Вильсоне. У драматичний період світового розвитку, в складній міжнародній обстановці, Франклін постійно перебував у роз’їздах, відвідуючи військові бази, місця бойових сутичок з участю флоту США, займався питаннями його зміцнення, завойовуючи авторитет серед союзників і співвітчизників.

У 1920 році Рузвельт став претендентом від демократів на крісло віце-президента. Однак перемога дісталася їх суперникам від республіканців. Після цього молодий політик, який став відомим широкій публіці під час передвиборної кампанії, обійняв посаду заступника керівника великої фінансової компанії.

У 1921 році його плавання в Атлантичному океані в Кампобелло при низькій температурі води, що призвело до важкої результату. Повний сил і амбіцій 39-річний чоловік втратив здатність ходити, захворівши на поліомієліт. Недуга його не зломив, а, навпаки, перетворив у неймовірно стійку особистість, здатну зрозуміти страждання іншої людини. Лікування і наполегливі тренування не привели до остаточного одужання, Франклін Рузвельт насилу міг пересуватися без інвалідного візка, але залишався надзвичайно активним.

Франклін Рузвельт перехворів на поліомієліт

Одним із свідчень зростання його авторитету було кількість займаних громадських постів (крім обов’язків по бізнесу). Він полягав у Наглядовій раді Гарварду, Комітеті допомоги близькосхідним країнам, очолював нью-йоркський військово-морський клуб, був у числі організаторів фонду Вільсона і членів національного географічного товариства.

Двічі, у 1928 і 1930 році, Рузвельта обирали керівником штату Нью-Йорк. Історики особливо відзначали створення їм адміністрації спеціальної допомоги жертвам кризи в економіці, запрошення до управління професіоналів з «Колумбії» і Гарварда, довірчі радіовиступи.

Президент Франклін Рузвельт

На виборах глави держави 1933 року політик здобув переконливу перемогу: 23 мільйони прихильників його ідей проти 16 млн. у Герберта Гувера.

Франклін Рузвельт став президентом США

Обстановка в США була катастрофічною. Промислове виробництво становило 1/2 рівня 1929 року, більш ніж удвічі скоротилися доходи корпорацій, збанкрутували понад сто тисяч бізнесменів, збитки банківських установ досягли $2,5 мільярдів, заборгованість фермерів (через зниження купівельної спроможності) – $12 млрд., безробіття виросту до 25 відсотків – кількість здатних до радикальних дій і бунтів громадян досягла 12 мільйонів чоловік.

У перші 100 діб правління лідера нації, названого Томасом Манном «приборкувачем мас», були реалізовані найважливіші реформи «Нового курсу», розробленого «мозковим трестом» з залучених університетських професорів. Була відновлена банківська система, прийняті законодавчі акти про відродження промисловості, сільськогосподарського виробництва, про рефінансування заборгованості фермерських господарств, створено фонд допомоги безробітним.

Реформи Франкліна Рузвельта Сильною стороною президента було його відкрите радіо-спілкування з американцями, пізніше опубліковане у вигляді брошури «Бесіди біля каміна». У листопаді господар президентської резиденції відновив дипломатичні відносини з СРСР.

Особисте життя Франкліна Рузвельта

Глава США на останньому курсі навчання в Гарварді попрощався з холостяцьким життям, одружившись на Елеонорі, дочки молодшого брата Теодора Рузвельта. Він відчував до екс-президента почуття глибокої поваги, неодноразово запитував його ради у прийнятті рішень. У сімейної пари з’явилося 6 дітей – донька Ганна (1906 р.) і четверо синів: Джеймс (1907), в 1910-му Елліот, потім в 1914-му Франклін Делано і в 1916-му Джон Аспинуолл. Одна дитина Франклін-молодший помер, не проживши й року, 1909.

Франклін Рузвельт з дружиною і дітьми

Супутниця життя глави держави була видною общественницей, самостійної і незалежної. Вона вважала своїм обов’язком жити інтересами свого чоловіка і грала значну роль в його кар’єрі. Перша леді брала участь в політичних дебатах та виборчих кампаніях, виступала в пресі на підтримку починань дружина, зустрічалася з публіцистами, відвідувала в’язниці, сприяла становленню жіночого руху.

У 1974 році син Елліот зробив надбанням громадськості свої спогади, де оголосив про статевої холодності матері, що стала причиною зрад батька спочатку з Люсі Пейдж Мэсер, а пізніше з Маргарет Ле Хенд, які працювали в секретаріаті Білого Дому. Ходили також чутки про роман президента з його родичкою Маргарет Саклі.

Франклін Рузвельт і його дружина Елеонора

За інформацією, що міститься в листах Лорени Гикок, займалася журналістикою, вона була лесбіянкою, нібито, мала любовний зв’язок з дружиною глави держави.

Перша леді пішла з життя у 1962 році у 78-річному віці.

Останні роки життя і смерть Франкліна Рузвельта

Ще більш тріумфальної в порівнянні з 1933 роком була перемога американського лідера на виборах у 1936 році з 28 мільйонами тих, хто проголосував «за», включаючи 5 млн. від опонентів-республіканців. Другий термін ознаменувався його сміливими пропозиціями щодо держрегулювання, стабілізації господарської діяльності, соціального захисту населення, а також збереженням політики нейтралітету.

Сталін, Черчілль і Рузвельт ділили Крим (жарт Сталіна) В 1940 році Франклін Рузвельт прийняв рішення піти з високої посади, про що оголосив на засіданні своєї партії. Однак, після того, як демократи його одноголосно висунули своїм кандидатом, погодився балотуватися на 3-й термін. У військовий час він звернув з «нового курсу», зосередивши зусилля на завдання виграти війну, впровадив політику пріоритету державного фінансування оборонної галузі.

У 1944 році, будучи головнокомандувачем і вважаючи неможливим залишити цей пост, Рузвельт дав згоду брати участь у виборах на пост глави держави в 4-й раз, і знову виграв. Історики відзначали його неоціненний внесок у процес післявоєнного мирного врегулювання, реалізації ідеї установи ООН, в історичні рішення конференції в Ялті.

Чотири перемоги Франкліна Рузвельта На початку квітня 1945 року Франклін вирішив відпочити на курорті Уорм-Спрінгс, де лікувався від поліомієліту. Там він обмірковував свій виступ в Сан-Франциско на майбутньому засіданні Об’єднаних Націй, наміченому на 23 число, вважаючи, що ця структура стане засобом згуртування країн і запорукою зміцнення миру. Однак 12 квітня його наздогнала смерть від інсульту. Згідно із заповітом, він був похований на батьківщині, в Гайд-парку, де пройшло його дитинство.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: