Ім’я: Філіп Янковський

Дата народження: 10 жовтня 1968 р. (48 років)

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Мавпа

Місце народження: Саратов

Діяльність: режисер, актор

Вага: 78 кг

Зріст: 180 см

Біографія Пилипа Янковського

Філіп Янковський – талановитий російський актор, один з найбільш яскравих представників сучасного російського кінематографа. Він розумний, креативний, відрізняється своїм особливим поглядом на речі, а тому його проби пера в режисурі («В русі», «Статський радник», «Мечоносець», «Кам’яна довбешка») також сприймаються глядачами на «ура». Він дебютував у кіно в зовсім юному віці («Дзеркало», 1974), а серед найвідоміших фільмів з його участю значаться такі відомі стрічки, як «Афганський злам», «Зірка», «Мисливці за головами», «Чудотворець» та багато інших.

Актор і режисер Філіп Янковський

Дитинство і родина

Філіп Янковський з’явився на світ у творчій родині, чия доля була нерозривно пов’язана з кінематографом. Його батько – Олег Янковський – був відомим радянським актором, що прославився завдяки безлічі яскравих і неординарних ролей в кіно і на театральній сцені. Не менш примітною і цікавою видається також особу матері нашого сьогоднішнього героя – Людмили Зоріної. Виконавши безліч яскравих ролей на театральній сцені, ця неординарна жінка зуміла заслужити безліч престижних нагород, в тому числі звання Народної артистки Росії. Обидва його дядька, Ростислав і Микола Янковські, також пов’язали своє життя з театром.

Акторський клан Янковського (Ростислав, Ігор, Олег, Пилип)

Таким чином, кіно, театр і мистецтво в цілому були невід’ємною частиною життя юного Філіпа Олеговича. З ранніх років він пильно спостерігав за грою батьків, часто бував за лаштунками театру, не з чуток знав про вивороті магії кіно. У дітей, які виховуються в подібних умовах, як правило, є два виходи: або зненавидіти акторство, або полюбити його кожною клітинкою тіла. Саме другий шлях обрав Філіп: ця дорога була призначена йому від народження, і втекти від своєї долі він не збирався.

Філіп Янковський і його батько, легендарний Олег Янковський

Філіп дебютував у кіно, коли йому виповнилося 5 років. У драмі Андрія Тарковського «Дзеркало» він виконав головного персонажа в юні роки, як того вимагав сюжет картини – життєвий шлях Олексія демонструвався на тлі головних історичних подій цілих трьох епох.

Перша роль Філіпа Янковського («Дзеркало», 1974)

Манера роботи великого майстра, а також сама атмосфера знімального майданчика настільки вразили і зачарували маленького хлопчика, що згодом він твердо вирішив пов’язати своє життя з кіно. А в тому ж році йому довелося знятися в кіно ще раз; його другою роллю став син Астрід з радянсько-норвезької стрічки «Під кам’яним небом». Роль була невелика, і ім’я хлопчика навіть не вказали в титрах.

Кадр з фільму «Під кам'яним небом»

Коли хлопець подорослішав, йому довелося вибирати між професіями актора і режисера-постановника. Філіп зробив вибір на користь акторства. Ведений мрією про продовження сімейної династії, хлопець переїхав з Саратова до Москви і вже там подав документи в школу-студію МХАТ. Успішно склавши іспити, він вступив на курс Олега Табакова і почав вчитися у великого метра радянського кіно.

Зоряний шлях Філіпа Янковського

В школі-студії МХАТ наш сьогоднішній герой провчився чотири роки, зумівши за цей час вирости в сформованого професійного актора.

По досягненні повноліття він знявся з якоїсь причини малозамеченной в ті роки мелодрамі «Сентиментальна подорож на картоплю» – про те, як для молодого студента Петра Карташова вилазка за врожаєм стала справжньою школою життя. До речі, зараз, переглядаючи ранні фільми Філіпа Янковського, багато помічають його дивовижну схожість з молодим Леонардо Ді Капріо.

Молодий Філіп Янковський і Леонардо Ді Капріо дуже схожі

У 1990 році хлопець став дипломованим актором, проте практично одразу вступив на режисерський факультет Вдіку, який закінчив в 1994 році. У 1991 році хлопець знявся у військовій драмі «Афганський злам» режисера Володимира Бортка. Його персонаж, син високопоставленого військового Микита Стеклов, прибуває в Афганістан чи не напередодні виведення радянських військ з неприхованою метою – домогтися військової слави і високих чинів, поки не завершилися воєнні дії. Навіть сьогодні, коли тема Афганістану була безліч разів покладена на кіносценарії, цей фільм, на думку багатьох глядачів, на голову вище багатьох фільмів на аналогічну тематику, включаючи гучну «Дев’яту роту» Федора Бондарчука. Все тому, що «Афганський злам» являє собою неймовірно правдивий відбиток тієї трагічної епохи.

«Афганський злам»: Філіп Янковський у ролі старшого лейтенанта Стеклова

В якості режисера молодший Янковський починав з коротких відеокліпів, яких в загальній складності зняв близько ста п’ятдесяти. У 1997 році він потрапив в число номінантів престижної премії «Овація» в категорії «Кращий режисер музичного відео». Він зняв у тому числі кліп Олени Апіної «Леха», зробив музичне відео до «Чао, бамбіно» групи Блискучі, допомагав піонерів російського репу: колективу Bad Balance («Надія на завтра») і ДеЦлу («Сльози»). В його режисерській скарбничці – кліпи, зняті для Наталії Ветлицькою, Дмитра Малікова, «иванушки international», Алсу і безлічі інших виконавців. Його творчі прийоми за мірками того часу вражали сміливістю, оригінальністю і креативним підходом.

Філіп Янковський зняв самий відомий кліп «Іванушек» Після «періоду кліпів» настав час більш серйозних кінематографічних робіт. Дебютною роботою режисера у великому кіно стала стрічка «В русі», яка дуже скоро принесла йому премію «Ніка» і зібрала хорошу касу в прокаті. Вже в 2002 році молодий режисер зумів заробити собі ім’я в російському кінематографі.

У стрічці «Статський радник» (2005 рік) він виступив і як запрошений режисер, і як актор. Дана екранізація роману Бориса Акуніна зібрала «під крилом» колір вітчизняного кінематографа: Микиту Михалкова, Костянтина Хабенського, батька молодого режисера, Олега Табакова, Володимира Машкова… Сам Філіп виступив з епізодичною роллю, перевтілившись у п’яного гусара з дамського салону.

Філіп Янковський у «Вечірньому Урганте» (2016) Після успіху «Статського радника» Філіп вирішив випустити повністю авторську стрічку і дав волю режисерської фантазії, знявши артхаусного «Мечоносця» – практично безсловесну картину про кохання з Чулпан Хаматової і Артемом Ткаченко. На жаль, широкі маси фільм, полагавшийся на пластику зображення, не прийняли.

Кадр з «Мечоносця» Філіпа Янковського

Схожа доля чекала і наступну режисерську роботу Янковського – спортивну драму «Кам’яна башка» з Миколою Валуєвим у головній ролі колишнього боксера з амнезією.

Головну роль в «Кам'яній голові» зіграв Валуєв

Що стосується нових акторських амплуа, аж до початку 2010-х Філіп Янковський не знімався. Повернувся на екрани він лише в 2011 році – в ролі Фелікса Юсупова в рамках російсько-французького серіалу «Распутін», який, втім, не був зустрінутий з теплотою ні глядачами, ні критиками.

Філіп Янковський не знімався майже 10 років (кадр із серіалу «Распутін»)

У 2014 році актор регулярно з’являвся в двох отримали багато позитивних відгуків проектах. Це, по-перше, драматичний міні-серіал «Чудотворець», що розповідав глядачам про протистояння двох екстрасенсів, растянувшемся до довгі роки.

Екстрасенс Микола Арбенін

По-друге, це серіал «Мисливці за головами», де Філіп Янковський разом з Єлизаветою Боярською разом встали на слід наркомафії, яка планувала використовувати ліки від раку як дурман розум речовини.

Філіп Янковський у ролі Тимура Громова («Мисливці за головами»)

Особисте життя Філіпа Янковського

Ось вже багато років Філіп Янковський щасливий у шлюбі з Оксаною Фандерою, яка з’явилася практично у всіх фільмах дружина. Вони познайомилися в далекому 1988 році, з тих пір не розлучаються, хоча їхній шлюб не раз випробовували на міцність численні жовті видання, звинувачували подружжя в невірності. Але ще на початку відносин Філіп запевнив Оксану – «Янковські не розлучаються!».

Оксана Фандера і Філіп Янковський разом вже багато років

У пари є двоє дітей – Іван (1990 р.) та Єлизавета (1994 р. н.). Старший син Філіпа Янковського закінчив ГІТІС, а також нерідко знімається в російському кіно («Нічна варта», «Без кордонів», «Ганчірковий союз»).

Син Філіпа Янковського продовжив акторську династію

У 2016 році першу роль в кіно отримала і його дочка Ліза – в картині Оксани Бичкової «Дорослі люди».

На фото: донька Філіпа Янковського Ліза

Філіп Янковський зараз

У 2015 році ЗМІ заявили, що Філіп Янковський хворий на рак. Шанувальники, стурбовані виснаженим виглядом худорлявої актора, підлили масла у вогонь. Сам актор чутки спростував, заявивши, що преса переплутала онкологію з гематології – захворюванням крові. За словами Філіпа, він пройшов курс лікування і тепер повністю здоровий.

Преса помилково «нагородила» Філіпа Янковського рак

У 2016 році чоловік з’явився в акторському складі серіалу за романом Василя Аксьонова «Таємнича пристрасть». Грав він персонажа Яна Тушинського, втім, творці проекту не приховували, що за видозміненим ім’ям ховається Євген Євтушенко. Для зйомок акторові довелося з головою піти в поезію Євтушенко, втім, підготовка до ролі доставила йому виняткове задоволення.

У «Таємничій пристрасті» Філіп Янковський зіграв Євтушенко

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: