Ім’я: Фідель Кастро

Дата народження: 13 серпня 1926 р.

Знак Зодіаку: Лев

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: р. Біран, Куба

Дата смерті: 25 листопада 2016 р. (90 років)

Діяльність: революціонер, політичний діяч

Вага: 95 кг

Зріст: 191 см

Біографія Фіделя Кастро

Лідер кубинської революції, команданте, беззмінний лідер Куби на протязі більш ніж п’ятдесяти років – все це про нього великого і жахливого Фіделя Кастро. Про це людині, напевно, знає кожен. Про нього написано незліченну безліч книг і знято величезну кількість документальних фільмів. Хтось називав його народним лідером Куби, а хтось- одним з найвідоміших диктаторів в історії людства.

Фідель Кастро в дитинстві

Його обожнювали і ненавиділи, звеличували і зневажали. Життєвий шлях Фіделя Кастро складно назвати однозначним. І, часом, у цій метушні відрізнити правду від брехні надзвичайно складно. Проте складно-не означає неможливо. І життєвий шлях Фіделя Кастро — яскравий приклад правоти цих слів.

Ранні роки Фіделя Кастро

Майбутній політичний діяч з’явився на світ в невеликому містечку під назвою Біран, провінції Ориэнте. Його сім’я займалася вирощування цукрового очерету і володіла невеликою плантацією. У 1941 році Кастро вступив до коледжу, який закінчив з відзнакою. Як відзначають колишні однокурсники і викладачі політичного лідера, з самих ранніх років Фідель відрізнявся амбітністю і цілеспрямованістю.

Після закінчення коледжу Фідель вирішує продовжити навчання і відправляється в Гавану, де вступає на юридичний факультет місцевого університету. Отримавши диплом юриста, в 1950 році майбутній політичний діяч відкриває приватну практику, але революційні настрої в душі Фіделя Кастро все одно виявляються сильніше.

Разом з іншими діячами Партії кубинського народу, членом якої він став ще під час навчання в університеті, він часто бере участь у різних політичних акціях, а в 1953-му році приймає участь у авантюрному напад на один із найбільш великих гарнізонів тодішнього глави Куби — Фульхенсіо Батісти.

Молодий Фідель Кастро

Подібне підприємство виявляється невдалим. Значна частина змовників гине. Решта отримують тривалі тюремні терміни. У їх числі і сам Фідель Кастро, який за свою участь у заколоті отримує п’ятнадцять років в’язниці. Проте за ґратами він пробуде лише два роки: в 1955 році під тиском громадськості Батіста зважиться випустити змовників, і Фідель Кастро в числі інших буде висланий в Мексику.

Кубинська революція

Забігаючи вперед, відзначимо, що революційні настрої Фідель так і не залишив. У 1958 році Кастро повертається з Південної Америки зі своїм майбутнім соратником Ернестом Че Геварою і групою озброєних повстанців. Даний епізод зіграв величезну роль не тільки в житті та долі майбутнього політичного діяча, але і в долі всього кубинського народу.

Фідель Кастро і Че Гевара

Ініційоване Кастро і Че Геварою партизанський рух незабаром набере чинності, і вже в 1959 році війська повстанців захоплять Гавану. Через деякий час режим Батісти буде повалений, і на місце одного диктатора прийде інший. Фідель Кастро став головнокомандуючим кубинських військ, а також головою уряду країни. У перші роки після революції активну допомогу новому голові надавали Сполучені штати Америки. Але незабаром відносини між державами погіршилися. Куба взяла курс на побудову соціалізму. На цій підставі всі великі і середні землевласники втратили своїх земель, власність приватних компаній була націоналізована, а кубинці почали масово залишати країну.

Однак це був тільки початок. У 1962 році на підставі попередньої домовленості з Москвою, Куба розміщує на своїй території радянські балістичні ракети. У відповідь США приводить в підвищену готовність власну армію. Весь світ застигає на межі ядерної війни. Зіткнення вдалося уникнути, але після цього моменту Куба вже ніколи не була колишньою. У 1965 році Фідель Кастро оголошує себе першим секретарем ЦК Куби.

Фідель Кастро - легендарний політик

Фідель Кастро: політичний діяч

Період правління великого команданте складно назвати однозначним. У 60-70 роки Куба переживає небачений підйом економіки, однак подібний факт стає наслідком не політичних дій керівництва країни, а безоплатної допомоги Радянського Союзу. У країні з’являється безкоштовна медицина, зростає рівень грамотності населення, розквітає туристична галузь. Проте опозиційні настрої серед населення Куби залишаються як і раніше сильні. Противниками Фіделя стають навіть деякі його колишні прихильники. Багато кубинців тікають з країни.

Проблемні моменти в житті Куби стають ще більш очевидними, коли в СРСР починається політична криза. З середини 80-х Радянський Союз перестає надавати економічну допомогу Кубі, і економіка країни йде в круте піке. Колись розвинена держава стає одним з найбідніших у регіоні.

Фідель Кастро зараз рідко з'являється на публіці

Фідель Кастро стає об’єктом незліченної кількості замахів, однак все-таки залишається на чолі країни. У пресі з різною періодичністю з’являються чутки про смерть диктатора. Останні повідомлення подібного роду стали виникати в ЗМІ в 2012 році. Однак за офіційною інформацією лідер Куби все ще живий. З-за поганого самопочуття у 2006 році Фідель Кастро відійшов від влади і передав кермо влади своєму молодшому братові – Раулю Кастро.

Фідель Кастро: чоловік

Інформація про особисте життя правителя Куби неоднозначна, як і сама його життя. В офіційній біографії Кастро зазначено, що він був закоханий тричі, проте народна чутка приписує йому незліченну безліч романів.

Першою дружиною Фіделя стала чарівна блондинка (що є для Куби величезною рідкістю) Мирта Діас Балларт. Вельми примітно, що її батько був видним міністром в уряді Батісти. Однак, незважаючи на всі перешкоди, в 1948 році закохані зіграли весілля і відправилися у весільну подорож у … США. Медовий місяць оплатили батьки молодят.

Фідель Кастро про збройну боротьбу незабаром на світ з’явився перший син політика Фіделіто (у майбутньому очолить міністерство ядерної енергетики Куби). Шлюб Фіделя з Міртою Діас протікав чинно і мирно. Але їх любов розіб’є інша пристрасть Фіделя – пристрасть до політичної революції.

У п’ятдесяті роки, коли Фідель у всю готував революційний переворот, подружжя стали віддалятися один від одного. Незабаром в житті Кастро з’явиться інша жінка — Наті Ревуельта, дружина гаванського доктора і активна прихильниця революції. Через деякий час у пари народиться донька Аліна. Її Фідель Кастро офіційно визнає лише 20 років, але після втечі дочки в США заборонив навіть згадувати її ім’я в своїй присутності. Спогади Аліни дозволять стверджувати, що у Фіделя Кастро є ще як мінімум п’ятеро дітей, народжених від його цивільної дружини Делив Сото. Вельми примітно, що всі їхні імена починаються на букву «А» — Антоніо, Олексій, Олександр, Анхелита, Алехандро.

Фідель Кастро особисто проголосував на виборах Останньою дружиною команданте стала його секретарка Селія Санчос. Вона допомагала Фіделю у всіх справах, а згодом її доля склалася трагічно. У 1985-му вона покінчила життя самогубством.

Смерть Фіделя Кастро

Про проблеми зі здоров’ям Кастро стало відомо в липні 2006 року, коли у липні кубинський лідер був госпіталізований з кровотечею в області кишечника. Кілька місяців він перебував на межі життя і смерті. Де-факто кермо влади перейшли до його молодшому братові Раулю Кастро.

Фідель Кастро в останні роки життя

З тих пір чутки про смерть кубинського лідера з’являлися в пресі регулярно, однак Фідель незмінно спростовував їх, з’являючись на публіці. Не обійшовся без його присутності VII з’їзд кубинської комуністичної партії, з розмахом пройшли святкування його 90-річчя в серпні 2016 року.

На фото: брат Фіделя Кастро Рауль Кастро

25 листопада 2016 року на федеральному телеканалі Куби Рауль Кастро оголосив про смерть Фіделя Кастро. Він пішов з життя у 22:29 (по часу Куби). Причина смерті офіційно не розголошувалася, проте джерела з’ясували, що останні місяці життя його хвороба кишечника прогресувала.

Після смерті Кастро на Кубі був оголошений 9-денний траур

Після смерті Кастро на Кубі був оголошений 9-денний траур. Революціонер заповів кремувати свої останки – після прощання з ним його попіл повинні були провезти в Сантьяго-де-Куба, в точності повторивши маршрут його і його соратників 1959 року.

Кубинські емігранти святкують смерть Кастро

Не буде перебільшенням сказати, що реакція на смерть Кастро розділила світ на два табори. Символ епохи, великий політичний діяч, надихаючий приклад – так назвав Кастро російський президент Володимир Путін. «Жорстокий диктатор, подвергавший народ репресій протягом 60-ти років», – заявив обраний президент США Дональд Трамп.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: