Ім’я: Федеріко Фелліні

Дата народження: 20 січня 1920 р.

Знак Зодіаку: Водолій

Східний гороскоп: Мавпа

Місце народження: р. Ріміні, Італія

Дата смерті: 31 жовтня 1993 р. (73 роки)

Діяльність: сценарист, режисер

Біографія Федеріко Фелліні

Федеріко Фелліні – це знаменитий італійський режисер, про життя якого легко можна написати не тільки масштабну біографічну статтю, але й цілу книгу. Адже життя і творчість цього великого майстра в прямому сенсі слова змінили наш світ. Подивившись кращі роботи Фелліні неможливо залишитися незмінним.

Його фільми вражають, захоплюють і змушують кожного глядача розмірковувати трохи іншими категоріями. Саме тому наш сьогоднішній герой вже за життя став класиком світового кінематографа. Таким він залишається і в наш час.

Ранні роки, дитинство і родина Федеріко Фелліні

Федеріко Фелліні народився 20 січня 1920 року в південному містечку Ріміні, розташованому біля берега Адріатичного моря. Його батько був дрібним комерсантом, а мама займалася домашніми справами і вихованням дітей, яких в сім’ї Фелліні було троє.

Федеріко Фелліні народився в італійському Ріміні

Що стосується безпосередньо нашого сьогоднішнього героя, то його захоплення мистецтвом почалося в той самий момент, коли Федеріко вперше побачив цирковий виступ. Після цього маленький хлопчик став сам розігрувати перед друзями і родичами невеликі сценки.

Він шив костюми, самостійно виготовляв маски, а також не пропускав жодного виступи циркової трупи. Вельми примітно, що в один прекрасний день магія цирку настільки захопила Фелліні, що він, недовго думаючи, утік з будинку разом з бродячими артистами. Однак уявне подорож тривало недовго. Непроханого гостя швидко виявили, а тому незабаром повернули батькам.

Згодом до числа захоплень молодого хлопця додалося також малювання. Варто зазначити, що художня майстерність було практично єдиним шкільним предметом, яким цікавився наш сьогоднішній герой. В іншому уроки його практично не займали. Більш того, у старших класах він і зовсім став рідко з’являтися на заняттях. Велику частину часу він безглуздо вештався вулицями разом з друзями і влаштовував дрібні витівки.

Однак класичну освіту Федеріко у підсумку все-таки отримав. Залишивши шкільні роки позаду, хлопець вирішив кардинально змінити своє життя і переїхав у Флоренцію. У цьому місці він став вчитися на репортера, а паралельно заробляв малюванням карикатур для компанії одного свого знайомого. Але так тривало недовго.

Федеріко Фелліні отримує ОСКАР.1994 Півроку через наш сьогоднішній герой знову зірвався з місця і переїхав в Рим У Вічному місті Федеріко Фелліні знову став продавати свої малюнки, а згодом також підшукав собі роботу в популярному італійському журналі «Марк Аврелій», для якого став писати невеликі гумористичні тексти.

Нова робота стала для майбутнього режисера своєрідним трампліном. Тексти Федеріко досить-таки скоро придбали чималу популярність, а тому згодом наш сьогоднішній герой став писати сценарії також для радіопередач та деяких фільмів.

Особливо успішним у цьому плані стала співпраця з ще одним відомим італійським режисером Роберто Росселліні, результатом якого стало створення картини «Рим, відкрите місто». Дана кінострічка вийшла на екрани в 1945-му році і миттєво принесла обом творцям величезний успіх. У 1947-му році Фелліні вперше у своєму житті був номінований на Оскар.

Зоряний шлях режисера Федеріко Фелліні

Після виходу картини «Рим, відкрите місто» Федеріко став часто працювати у світі кінематографа. Він знімався в кіно як актор, а також один за іншим писав сценарії до фільмів. В цей період він співпрацював з багатьма відомими режисерами, а в 1950-му році знову з’явився в числі претендентів на премії Оскар як сценарист фільму «Земляк».

Біографія Федеріко Фелліні В тому ж році наш сьогоднішній герой спільно з Альберто Латтуада вперше зняв свій власний фільм. Картина «Вогні вар’єте» отримала переважно високі відгуки критиків, а тому після цього талановитий італієць став часто працювати в якості режисера.

Останні фільми Федеріко Фелліні

Протягом декількох років Федеріко Фелліні випустив кілька справжніх шедеврів. Картини «Мамині синочки», «Дорога», «Ночі Кабірії» відразу після виходу стали справжніми хітами, а згодом перетворилися в класику світового кіно. У загальній складності три названі стрічки принесли режисерові два Срібних лева, дві премії Оскар, а також приз Каннського кінофестивалю. Завдяки цим роботам наш сьогоднішній герой вже до кінця п’ятдесятих років утвердився в якості відомого і популярного режисера.

Федеріко Фелліні з дружиною Джельеттой Ріміні

Згодом Федеріко Фелліні зняв ще безліч чудових фільмів, кожен з яких став важливою віхою в його творчості. Серед його найкращих робіт значаться такі фільми як «Солодке життя», «Вісім з половиною», «Рим», «Сатирикон», «Амаркорд», «Казанова Фелліні», «Джинджер і Фред», «Інтерв’ю», а також багато інші картини. У фільмах легендарного режисера знімалися Марчелло Мастроянні, Клаудія Кардинале, Дональд Сазерленд, Тіна Омон, Санді Аллен, Сіселі Браун та інші. За свої кінофільми великий італійський майстер отримав величезну безліч різноманітних нагород, в числі яких були також і п’ять статуеток Оскар.

Останній з них Федеріко Фелліні отримав вже після своєї смерті.

Особисте життя і останні роки життя Федеріко Фелліні

Федеріко Фелліні все своє життя прожив з однією жінкою — італійською актрисою Джульєттою (Джулією) Мазіні. Дітей у пари не було, однак кохання цієї чудової пари все одно здається історією з якогось фільму. Закохані прожили разом п’ятдесят років і один день. Проте довгоочікуване святкування золотого весілля відбулося вже в лікарні. Всього за два тижні до заповітної дати у режисера стався інсульт, в результаті якого він помер госпіталі шістнадцять днів тому.

Джульєтта пережила свого чоловіка всього на п’ять місяців. У неї було діагностовано рак легенів, а тому про свою швидку кончину жінка знала вже давно. Актриса померла 23 березня 1994-го року, тримаючи в руці фотографію коханої.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: