Ім’я: Фаїна Раневська

Дата народження: 27 серпня 1896 р.

Знак Зодіаку: Діва

Місце народження: Таганрог р.

Дата смерті: 19 липня 1984 р. (87 років)

Діяльність: актриса театру і кіно

Біографія Фаїни Раневської

Батько Фаїни Раневської Фельдман Гірші Хаймович володів фабрикою сухих фарб. У нього також було кілька будинків, магазин і пароплав «Святий Миколай». Мама – Фельдман Мілка Рафаїлівна (в дівоцтві Заговайлова). У Фаїни було три брати і старша сестра Белла. Коли Фаїні було 5 років, її молодший брат помер.

Фаїна Георгіївна говорила, що вона не була щаслива в батьківському домі. Чому ж дівчинка з заможної родини, маючи брата і сестру, і гаряче улюблену матір, відчувала себе нещасною і самотньою? Швидше за все, з-за того, що Фаїна була дуже вразливою з-за легкого заїкання, яким дівчинка страждала від народження.

Фаїна не спілкувалася з однолітками, у неї не було подруг. Також дівчинка не любила вчитися. У молодших класах Фаїна навчалася в Маріїнської жіночої гімназії, проте потім дівчинка впросила батьків забрати її звідти. Фаїна отримала домашнє виховання, навчалася музиці, співу, іноземним мовам, любила читати.

У дванадцять років Фаїна захопилася кіно. Трохи пізніше вона захопилася театром. У 1913 році Фаїна побувала на виставі «Вишневий сад» А. П. Чехова на сцені Московського Художнього театру. Після цього вона закохалася в сцену і вирішила стати актрисою. Фаїна здала екстерном іспити за курс гімназії і стала відвідувати заняття в приватній театральній студії А. Ягелло. Через деякий час Фаїна сказала рідним, що хоче стати професійною актрисою, з-за чого вона посварилася з батьками і розірвала з сім’єю. У 1915 році вона поїхала в Москву.

Кар’єра в театрі

Проте в Москві не прийняли її в одну з кращих театральних шкіл, тому дівчина влаштувалася в приватну школу. Однак грошей на навчання не вистачало і їй довелося залишити школу. У той час на дівчину звернула увагу актриса Гельцер. Вона порекомендувала Раневську в Малаховський літній театр під Москвою. Фаїна грала в масовці. У той час у театрі грали велика Ольга Йосипівна Садовська, Петіпа, Співаків.

Неповторна Фаїна Раневська

У 1916 році Раневська підписала договір з антрепризою Ладовскій на ролі «героїнь-кокет» і переїхала в Керч. Однак справа не пішла. Після цього Фаїна Раневська грала в театрах Феодосії, Кисловодська, Ростова-на-Дону. Навесні 1917 року сім’я Фельдман емігрувала, а Фаїна залишилася на батьківщині. Раневську прийняли в трупу «Театру актора». Дебют актриси відбувся в ролі Маргарити Кавалини в «Романі». Після цього вона грала в таких спектаклях, як «Живий труп», «Остання жертва», «Без вини винуваті», «На всякого мудреця…», «Гроза», «На дні», «Ревізор», «Одруження» та інших». Кращою роботою актриси можна назвати роль Шарлотти у «Вишневому саді».

У 1931 році Раневська стає актрисою московського Камерного театру. Дебют в Москві Раневської відбувся роллю у виставі «Патетична соната». У 1935 році Раневська іде в Центральний театр Червоної Армії. Тут вона зіграла матір у п’єсі «Чужа дитина», сваху у п’єсі «Остання жертва», Оксану в п’єсі «Загибель ескадри» і головну роль у п’єсі «Васса Желєзнова».

У 1949 році Раневська пішла з Театру Драми і поступила на роботу в Театр ім. Моссовета. Вона зіграла роль жінки у виставі «Світанок над Москвою». Після цього Раневська зіграла епізод у п’єсі «Шторм», який повністю переписала на свій лад. Раневська своєю грою у «Штормі» затьмарювала навіть головних ролей, з-за чого її позбавили ролі. У 1955 році актриса покинула театр. Вона перейшла в театр Пушкіна, який раніше був Камерним. Вона вибрала саме цей театр, тому що з Камерного почалася її кар’єра в театрі. Однак від старого Таїровського театру вже нічого не залишилося. Тут Фаїна Георгіївна пропрацювала до 1963 року.

Кар’єра в кіно

У кіно Фаїна Раневська з’явилася в 1934 році, коли працювала в Камерному театрі. Вона зіграла роль пані Луазо у фільмі «Пампушка». Ромна Роллану дуже сподобався фільм і акторська гра Раневської, тому «Пампушку» показали у Франції. У 1940 році Фаїна Раневська знялася в соціально-психологічній драмі «Мрія». Раневська зіграла роль господині мебльованих кімнат — мадам Розу Скороход.

Фаїна Раневська завжди любила читати

З початком війни Фаїна Раневська була евакуйована в Ташкент, де перебувала до 1943 року. В 1943 році Раневська повернулася до Москви. Її запросили знятися в ролі Матусі у фільмі «Весілля» режисера Ісидора Анненського. У фільмі з Раневської знімалися Ераст Гарін, Зоя Федорова, Осип Абдулов, Михайло Яншин, Сергій Мартінсон, Віра Марецька, Михайло Пуговкін та інші. У 1947 році на екранах з’явилася комедія Григорія Александрова «Весна», головні ролі в якій виконали Любов Орлова і Микола Черкасов. Фаїна Раневська зіграла Маргариту Львівну, яка подавала сніданок своїй знаменитій племінниці. У тому ж році Раневська знялася в ролі мачухи в казці «Попелюшка» режисера Надії Кошеверовій. Ця картина дуже сподобалася Раневської. Автор сценарію був Євген Львович Шварц, який дозволяв Раневської вставляти свої фрази. Мачуха стала однією з кращих комедійних ролей Раневської.

У фільмі «Слон і мотузочок» актриса знялася з Наташею Защипиной, якій тоді було шість років. У 1949 році вони знову знялися разом у драмі «У них є Батьківщина» за п’єсою Сергія Михалкова. Останньою роботою Фаїни Георгіївни в кіно стала роль в картині «Сьогодні новий атракціон». Раневська повинна була зіграти директора цирку. Роль була непоганою, але актриса висунула ряд умов. Після довгих переговорів режисер пішов на її умови, і актриса знялася у фільмі.

«Муля, не нервуй мене!»

Фаїна Раневська на відео Через три роки після дебюту в кіно Раневську запросив режисер Ігор Савченко на роль попаді у фільмі «Дума про козака Голоту». У 1939 році Фаїна Раневська знялася відразу в трьох стрічках. Вона зіграла роль дружини інспектора у фільмі «Людина у футлярі», роль дружини кравця Гуревича в картині «Помилка інженера Кочина». Але справжню популярність актрисі принесла комедія «Підкидьок», де вона зіграла самовпевнену, командующую чоловіком жінку. Фраза з фільму — Муля, не нервуй мене – стала по-справжньому крилатою.

Особисте життя

За всю свою життя Фаїна Раневська жодного разу не була заміжня. Раневська в юності була закохана в актора, з яким вона грала в одній трупі. Одного разу актор вирішив ввечері прийти до неї додому. Раневська накрила стіл і вбралася з цього приводу. Але актор прийшов п’яний і з жінкою. З тих пір Раневська зненавиділа всіх чоловіків.

На початку 60-х у Фаїни Раневської все таки був час, коли вона не відчувала себе самотньою. Їй прийшов лист від сестри Белли, яка деякий час жила у Франції, а після похорону чоловіка переїхала до Туреччини. Сестра теж жила одна і просила допомогти повернутися в СРСР.

Приватне життя знаменитої актриси не склалася

Кілька років сестри жили разом. Потім у Бели виявили рак. Раневська водила сестру до найкращих лікарів, проводила з нею безсонні ночі. Однак лікування не допомогло і в 1964 році Белла померла. Раневська перестала грати на сцені за рік до своєї смерті. 19 липня 1984 року, після перенесеного інфаркту та пневмонії, Фаїна Георгіївна померла.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: