Ім’я: Енріко Карузо

Дата народження: 25 лютого 1873 р.

Знак Зодіаку: Риби

Місце народження: р. Неаполь, Італія

Дата смерті: 2 серпня 1921 р. (48 років)

Діяльність: оперний співак (тенор)

Біографія Енріко Карузо

Енріко Карузо – це великий співак, ім’я якого, без сумніву, відомо у всіх куточках нашої неосяжної планети. Його пісні і чарівний вокал являють собою зразок вищого музичного мистецтва. Саме тому його композиції легко переступили кордони країн і континентів, прославило ім’я великого італійця на багато десятків років. мНо що ж такого унікального було в творчості цього видатного тенора? Як розвивалася його доля, і наскільки довгим був його шлях до вершин музичного мистецтва? Розкрити деякі таємниці, пов’язані з життям і творчістю великого маестро ми спробуємо сьогодні. У нашому біографічному огляді ви знайдете всі найцікавіші факти з життя неповторного італійського класика.

Ранні роки, дитинство і родина Енріко Карузо

Енріко Карузо з’явився на світ двадцять п’ятого лютого 1873-го року в родині самого звичайного автомеханіка. Батьки майбутнього співака — Анна Марія і Марчелло Карузо – жили досить бідно, проте наш сьогоднішній герой завжди називав їх дуже добрими, щедрими і відкритими людьми.

Своєму улюбленому синові вони завжди бажали самого кращого, а тому повністю підтримали його в той момент, коли він заявив, що хотів би вчитися музиці.

Енріко Карузо - золотий тенор Італії

З ранніх років Енріко Карузо співав у церковному хорі. Це захоплення стало для хлопчика справжнім нещастям в той період, коли його мама почала часто хворіти і незабаром померла. Як згодом згадував сам великий тенор, довгий час він щиро вважав, що тільки в церкві його почила мати зможе почути її спів.

Однак через деякий час з-за тяжкого становища своєї сім’ї співак почав виконувати церковні композиції прямо на центральних вулицях Неаполя. Таким чином, він довгий час заробляв гроші.

Під час одного з таких «вуличних концертів» нашого сьогоднішнього героя зауважив один з педагогів вокальної школи Гульєльмо Верджине. Молодого співака запросили на прослуховування, і вже дуже скоро Енріке Карузо почав займатися музикою з відомим диригентом і педагогом Вінченцо Ломбарді. Саме він організував перші концерти молодого виконавця в барах і ресторанах курортних районів Неаполя.

Через деякий час Енріко вперше відчув себе популярним. На його концерти завжди приходило багато людей. Незабаром після виступів до нього стали часто підходити відомі представники італійської музичної індустрії, які пропонували талановитому виконавцю ті або інші контракти. Таким чином, наш сьогоднішній герой вперше опинився в Палермо.

Енріко Карузо — O Sole Mio На думку багатьох дослідників, саме після легендарного виконання партії Енцо з опери «Джоконда» про двадцатичетырехлетнем Карузо заговорили як про справжню зірку італійської сцени.

Зоряний шлях Енріко Карузо

Після цього тріумфального успіху Енріко відправився в перше у своєму житті закордонне турне. Як це ні дивно, маршрут музиканта лежав у далеку і холодну Росію. Слідом за цим пішли виступи в інших країнах і містах. А вже у 1900-му році в якості повноправної знаменитості Карузо вперше виступив на сцені легендарного міланського театру «Ла Скала».

Після цього наш сьогоднішній герой знову вирушив на гастролі. У цей період великий італієць виступив у лондонському Ковент-Гарден, а також дав концерти в Гамбурзі, Берліні та деяких інших містах. Виступи співака проходили з незмінним успіхом, проте по-справжньому чарівними і неповторними стали концерти італійського виконавця на нью-йоркській сцені Метрополітен-опера. Виступивши тут вперше в 1903-му році, згодом наш сьогоднішній герой майже на двадцять років став провідним солістом цього театру.

присвячена Енріко Карузо Репертуар Карузо включав в себе партії як ліричного, так і драматичного плану. Однак з будь-якими оперними творами наш сьогоднішній герой завжди справлявся однаково віртуозно. Крім того, варто відзначити також і той факт, що протягом усієї кар’єри Карузо завжди включав до свого репертуару традиційні неаполітанські пісні. Можливо, саме тому в ці дні Енріко залишається одним з найвідоміших уродженців Неаполя і всієї Італії.

Вельми примітним є той факт, що саме Енріко Карузо став одним з перших оперних виконавців на світовій сцені, зважилися фіксувати свій репертуар на грамофонних платівках. Значною мірою саме ця обставина зумовила світову популярність тенора, і зробило його творчість доступним для широких мас.

Вже за життя Енріко Карузо називали легендою вокального мистецтва. Зразком для наслідування цей видатний тенор залишається також і для багатьох сучасних виконавців.

Кончина Карузо, причина смерті

Енріко Карузо багато виступав і гастролював. А тому звістка про його смерть стало багато в чому несподіваним для його шанувальників у різних країнах світу.

Енріко Карузо помер від гнійного плевриту

У віці 48-ми років великий тенор помер у рідному Неаполі в результаті гнійного плевриту. Після його смерті в пам’ять про видатного оперного виконавця була виготовлена спеціальна воскова свічка, величезних розмірів. Було обіцяно, що кожен рік ця свічка буде запалюватися перед лицем святої Мадонни. За деякими підрахунками, лише через 500 років велетенська свічка повинна догоріти.

Особисте життя Енріко Карузо

Достеменно відомо про те, що ще в молодості Енріко довгий час був закоханий в оперну співачку Пеклі Джакетти, яка довгий час була фактично його цивільною дружиною. Незважаючи на палкий роман в один прекрасний день, дівчина просто втекла від співака з молодим шофером.

Після цього наш сьогоднішній герой одружився з дівчиною на ім’я Дороті, яка до кінця своїх днів носила його прізвище і завжди залишалася біля Карузо. Після смерті легендарного тенора дружина виконавця написала кілька публікацій про його життя.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: