Ім’я: Енді Уорхол

Дата народження: 6 серпня 1928 р.

Знак Зодіаку: Лев

Східний гороскоп: Дракон

Місце народження: р. Піттсбург, США

Дата смерті: 22 лютого 1987 р. (58 років)

Діяльність: художник, фотограф, дизайнер

Біографія Енді Уорхола

Енді Уорхол – це людина-легенда, художник, перевернув з ніг на голову світ сучасного мистецтва. Його роботи продаються за мільйони доларів, а мистецьку спадщину високо оцінюється критиками і простими любителями мистецтва всього світу.

Нині ім’я цього видатного майстра стало справжнім символом цілого напряму, який зазвичай прийнято позначати терміном «поп-арт». Але що ж дозволило цьому видатному американцеві досягти такого вражаючого визнання? Зрозуміти це можна, лише зазирнувши в минуле великого художника.

Ранні роки, дитинство і родина Енді Уорхола

Наш сьогоднішній герой з’явився на світ у місті Піттсбург (Пенсільванія) та став четвертою дитиною у великій родині іммігрантів з східної Європи. За найбільш достовірним даними, батьківщиною його сім’ї була Словаччина, проте в деяких джерелах можна зустріти згадки про українських коренях художника.

Енді Уорхол в дитинстві

Батьки майбутнього художника перебралися в США на початку двадцятого століття. Батько Енді працював на вугільній шахті, а мама була домогосподаркою.

Любов до малювання і образотворчому мистецтву прийшла до нашого Енді ще в ранньому дитинстві. У третьому класі майбутній відомий художник захворів хореей Сиденгама і близько року залишався прикутий до ліжка. Цей синдром вражає м’язи і призводить до неконтрольованих рухів кінцівок. У цей період він почав «вбивати час», малюючи всілякі портрети, пейзажі, а також складаючи колажі зі старих газетних вирізок.

Енді Уорхол завжди відрізнявся особливим баченням

Вельми примітно, що вже в ті часи Він почав малювати самі пересічні предмети навколишнього світу – палаючі лампи, пачки з-під сигарет, брелоки для ключів і багато іншого. Згодом художник зізнається, що саме в цей період почалося формування його фірмового стилю, який залишився з ним до кінця його днів і приніс йому величезний успіх і славу.

Після закінчення середньої школи Енді вступив до Технологічного інституту Карнегі-Меллон, де почав вивчати графіку і основи комерційної ілюстрації. За повідомленнями деяких авторитетних джерел, в інститутські роки Енді був одним з найталановитіших учнів в своїй групі. Однак успіхи у навчанні сусідили з очевидним невмінням знаходити контакт з однолітками і педагогами.

Біографія Енді Уорхола Після отримання диплома (спеціальність – графічний дизайн) наш молодий Енді перебрався в Нью-Йорк, де отримав роботу оформлювача вітрин. В цей період він малював рекламні плакати, святкові листівки, а також займався загальним декоруванням стендів. Через деякий час він почав плідно співпрацювати з відомими глянцевими виданнями Harper’s Bazaar і Vogue. Тут він працював в якості художника-ілюстратора.

Кар’єра художника Енді Ворхола

Перший успіх прийшов до молодому художнику вже в 1950-му році, коли він вигідно використовував художні плями при створенні реклами взуття «В. Міллер». Після цього він став часто отримувати вигідні контракти. Його гонорари неухильно росли.

Енді Уорхол починав як ілюстратор

У 1952-му році Енді провів свою першу повномасштабну виставку, яка моментально принесла йому величезний успіх. У 1956-му році Уорхол був успішно прийнятий в «Клуб художніх редакторів», а вже через деякий час почав створювати свої перші картини, побудовані на методі трафаретного друку.

До цього моменту талановитий художник заробляв близько ста тисяч доларів в рік, залишаючись за даним показником одним з найуспішніших авторів свого часу.

Роботи Енді Уорхол, які зробила його знаменитим

У другій половині п’ятдесятих він вперше почав захоплюватися фотографією, проте образотворче мистецтво все ще залишалося для нього понад усе.

У 1960-му році Енді Уорхол створив дизайн для банок напою Кока-кола, який приніс йому ще кілька великих чеків. У цей період наш сьогоднішній герой почав створювати серію картин про продукти масової культури, яка дуже скоро стала його «візитною карткою».

Епізод про Енді Уорхола з фільму «Про що говорять чоловіки» В період з 1960-го по 1962-й художник представив публіці серію творів із зображеними на них банками супу «Кемпбелл». Після цього послідувала серія робіт «Зелені пляшки кока-коли».

Роботи початку шістдесятих років були виставлені у картинній галереї «Stabl» і вмить стали дуже популярні. У цей період хтось називав картини художника відображенням культури масового споживання, а хтось просто говорив про неабиякого вміння художника знаходити естетику в звичайних речах.

Стиль Енді Уорхола - «поп-арт», він став родоначальником

У 1963-му році Енді Уорхол купив старий занедбаний будинок у Нью-Йорку і організував тут щось на зразок власної майстерні. Це місце отримало назву «Фабрика» і дуже скоро стало плацдармом для створення та подання робіт відомого автора. Найнявши команду молодих художників, визнаний метр доручив їм відтворювати свої власні роботи, роблячи, таким чином, мистецтво продуктом масового споживання.

У середині шістдесятих років Він почав захоплюватися альтернативними видами мистецтва. Він створює свої роботи з картону, старих банок, пачок з-під порошку. Крім того, в цей період талановитий автор почав знімати свої перші фільми.

Фільми Енді Уорхол підкреслюють тлінність часу

Однак віднести дані роботи до області кінематографа можна було далеко не завжди. В даний час короткі кінематографічні етюди художника частіше зараховують до сфери все того ж альтернативного мистецтва, так як багато з фільмів метра не мали навіть чіткого сюжету.

Замах і останні роки життя Енді Уорхола

Третього червня 1968 року феміністка і колишня модель Уорхола Валері Соланас увійшла на «Фабрику» художника і кілька разів вистрілила йому в живіт. Художник переніс клінічну смерть і тривалу операцію, яка все-таки допомогла врятувати йому життя. Оговтавшись від травми, він відмовився давати свідчення проти своєї колишньої моделі, а тому Валері отримала лише три роки колонії.

Замах на Енді Уорхола

Після замаху Енді Уорхол сильно змінився. Він часто малював твори, які так чи інакше пов’язані зі смертю. Дуже сильно на нього вплинула смерть Мерилін Монро, що вилилося в написання його відомої картини, присвяченої актрисі. Згодом роботи даного періоду будуть виділені цінителями мистецтва в окремий етап творчості автора.

Енді Уорхол, «Мерилін Монро»

Служіння мистецтву в житті художника тривало до кінця його днів. У 1987-му році великий і незрозумілий Енді Ворхол помер уві сні від зупинки серця. У той період йому було п’ятдесят вісім років.

Особисте життя Енді Уорхола

Довгий час чутка приписувала великому художнику роман з його подругою і музою Еді Седжвік. Вони були половинками одного цілого – однаково одягалися, фарбували волосся в один і той же колір, усюди з’являлися разом.

Еді Седжвік і Енді Уорхол

Енді і його муза познайомилися в 1965 році, коли Еді вперше потрапила на «Фабрику» художника. Вона знялася в декількох його фільмах і хоча вони часто не були доступні широкому колу глядачів, про моделі стали частіше писати в пресі.

«Я спокусила Енді Уорхола» (трейлер фільму) Однак дані відносини в один прекрасний момент обірвалися з нез’ясованої причини, ймовірно із-за надмірного вживання Еді наркотиками.

Енді Уорхол завжди зберігав своє особисте життя в таємниці. Хоча більшість дослідників сходяться на думці, що великий художник був геєм, але достеменно цього не відомо.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: