Ім’я: Еммануїл Віторган

Дата народження: 27 грудня 1939 р. (77 років)

Знак Зодіаку: Козеріг

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: р. Баку, Азербайджанська РСР

Діяльність: актор театру і кіно

Вага: 87 кг

Зріст: 190 см

Біографія Еммануїла Віторгана

Еммануїл Віторган – відомий в СРСР і в Росії актор театру і кіно. Він зіграв чимало цікавих ролей на сцені театру. Телеглядачі знають його за ролями у фільмах «Чародії», «Ніхто замість тебе», «Благочестива Марта», «Професія – слідчий», «Скринька Марії Медичі» та ін. У цілому їм зіграно більше ста ролей у кіно.

Дитинство Еммануїла Віторгана

Віторган народився в Баку, де в той час працював його батько. Батько трудився в борошномельній промисловості та його нерідко перекидали з об’єкта на об’єкт. З-за цього сім’я змінювала місце проживання. Мама не працювала, займалася будинком і виховувала Еммануїла і його старшого брата Володимира.

Майбутній відомий актор закінчив школу в Астрахані. Вже в старших класах він визначився з вибором майбутньої професії, тому, отримавши атестат, без роздумів відправився до Ленінграда, де став студентом інституту театру, музики і кінематографії. На вибір професії великий вплив справило знайомство старшокласника з Юрієм Кочетковим, батьки якого були акторами. Віторган став відвідувати драматичний гурток і серйозно захопився театром. Були у нього й інші захоплення – Еммануїл займався водним поло і навіть став чемпіоном СРСР серед школярів. Були у нього успіхи і у волейболі, проте захоплення театром залишалося самим серйозним.

Еммануїл Віторган в молодості

В інституті Віторган навчався з такими відомими акторами, як Аліса Фрейндліх і Сергій Юрський. Він потрапив на курс Бориса Зона. Закінчивши навчання в 1961-му році, Еммануїл став актором театру і кіно, хоча всі його мрії були тільки про сцену.

Перші ролі Еммануїла Віторгана

Отримавши диплом про закінчення інституту, Віторган був направлений в Псков, де два роки працював у драматичному театрі. Далі він служив в Ленінградському Театрі драми і комедії і в театрі «Ленком».

З 1971-го року актор переїхав до Москви і поступив в Московський драматичний театр. На його сцені він грав до 1982-го року, поки не перейшов в театр на Таганці. У цьому театрі він грав всього два роки. У 1984-му актор продовжив свою творчу діяльність у стінах Академічного театру імені Маяковського.

Еммануїл Віторган відзначає ювілей. За словами Віторгана, йому дуже пощастило, так як в житті йому зустрілися такі режисери, як Анатолій Васильєв, Леонід Хейфец, Борис Морозов, Георгій Товстоногов. Ці талановиті люди змогли розгледіти в акторі здатність грати різнопланові ролі. До зустрічі з ними, з-за незвичайних зовнішніх даних і пластичного артистичного таланту, він досить часто грав героїв-коханців, як підступних, так і благородних.

Фільмографія Еммануїла Віторгана

Спочатку Віторган знімався в кіно вкрай рідко. Себе він бачив виключно актором театру. Дебют у кіно відбувся в 1962-му році, коли він знявся в епізодичній ролі в кінокартині «Два квитки на денний сеанс». Актор зіграв чоловіка Інки-естонки, при цьому він не вимовив жодного слова. Найбільш відомим фільмом з його участю в той період часу був «Кортик».

Еммануїл Віторган сьогодні може пишатися своєю фільмографією

Популярність до Еммануїлу Гедеоновичу прийшла після того, як він з’явився у фільмі «І це все про нього» у ролі злочинця Гліба Завразина. Глядачі відзначили і особливий говорок злочинця, і його образ, який був придуманий Віторганом. Після цієї роботи актора все частіше почали запрошувати режисери. Перший час він в основному грав негативні ролі. Цього актор був дуже радий, так як злодіїв і шпигунів грати набагато цікавіше, ніж будь-які позитивні ролі.

Актором зіграно в загальній складності понад ста кіноролей. Глядачі оцінили його гру в казках, музичних комедіях, психологічних драмах. Незважаючи на величезну кількість зіграних ролей, Віторган ні одну з них не ставить на рівень з театральними ролями, порівнюючи театр і кіно по рівню драматургії та режисури.

Еммануїл Віторган, Алла Балтер Дует Бекінгема і королеви Анни з мюзиклу «Три мушкетери» Еммануїл Гедеонович взяв участь у роботі над багатьма телесеріалами. Найвдалішою своєю роллю в серіалі він вважає роль Петра Долгорукого, зіграного в картині «Бідна Настя».

Донині актор багато знімається і грає на сцені. У нього грандіозні плани і безліч цікавих пропозицій щодо зйомок.

Особисте життя Еммануїл Віторган

Вперше Віторган одружився, будучи студентом. Дружиною стала його однокурсниця Тамара Румянцева. У шлюбі народилася донька Ксенія. Цей шлюб проіснував недовго. Актор побачив актрису Алла Балтер і закохався з першого погляду. За словами Віторгана, він зрозумів, що значить по-справжньому любити. Не бажаючи обманювати дружину і прикидатися, навіть заради дочки, він розлучився. Це розлучення дався і йому, і Тамарі Румянцевої нелегко. Саме вона наполягла на тому, щоб після їх розлучення Віторган залишив Ленінград. Він поїхав до столиці. Разом з ним вирушила Алла Балтер. Цю пару називали в пресі однієї з найкрасивіших пар в СРСР.

Еммануїл Віторган зі своєю дружиною і сином

У Алли і Еммануїла народився син. Вони назвали його Максимом. Сьогодні Максим Віторган – відомий російський актор і чоловік Ксенії Собчак. У свій час він закінчив ГІТІС. Сімейне життя Батлер і Віторгана була щасливою, однак у 2000-му році померла дружина актора.

Через три роки Віторган знову одружився. Його дружина на сімнадцять років молодше. Це Ірина Млодік. Подружжя щасливі. За словами Еммануїла Гедеоновича, за роки спільного життя між ними не виникло жодної сварки.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: