Ім’я: Елон Маск

Дата народження: 28 червня 1971 р. (45 років)

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: р. Преторія, ПАР

Діяльність: підприємець, винахідник

Вага: 79 кг

Зріст: 188 см

Біографія Елона Маска

Елон (Ілон) Рів Маск (Elon Reeve Musk) – канадсько-американський підприємець, новатор, інженер, винахідник, бізнес-магнат, який інвестує в грандіозні інноваційні проекти.

Засновник і глава компаній SpaceX, Tesla Motors, співзасновник SolarCity, PayPal особисто брав участь у розробці нових технологій в альтернативній енергетиці, конструюванні екологічних електромобілів, економічних сонячних електростанцій. Він займався питаннями створення штучного інтелекту надлюдського рівня OpenAI, концептуальної високошвидкісний (вдвічі швидше літака) транспортної системи Hyperloop, проектуванням космічних кораблів, покликаних втілити в життя його головну мету – подорож на Марс.

Підприємець Елон Маск

Визнаного генія нашого часу притаманні такі особистісні якості як наполегливість, добре розвинене критичне мислення, точний аналіз подій і власних вчинків, висока працьовитість і працездатність. Достовірно відомо, що Маск працював до ста годин на тиждень.

За даними журналу «Форбс», оприлюдненими у січні 2016 року, стан бізнесмена оцінено 12,4 мільярда доларів, що дозволило йому зайняти 39 місце в списку найбагатших американців.

Дитинство Елона Маска

З’явився на світ нинішній мільярдер в південноафриканському місті Преторія 28 червня 1971 року. Він був старшим з трьох дітей в сім’ї інженера Еррола Маска, англійця, уродженця ПАР і експерта в області дієтології Майї Маск, канадсько-британського походження. У Елона є молодший брат Кимбэл, який народився в 1972 році, і сестра Туга, 1974 року народження. Після розлучення батьків у 1980 році Елон спочатку залишився з матір’ю, а потім попросився жити з батьком.

Елон Маск в дитинстві з братом і сестрою

Елон рано навчився читати і більшість вільного часу проводив за цим заняттям. ВІН часто йшов в себе і не любив компанії. Протягом юнацтва Елон постійно відчував знущання однолітків. Одного разу він навіть був госпіталізований з-за втрати свідомості, після того, як його жорстоко побила група хлопчаків.

В 9 років він отримав свій перший комп’ютер Commodore VIC-20, захопився написанням програм, вивчив мови програмування. В 12 років він сам створив відеогру-шутер, яку продав за 500 доларів. Свій перший гонорар він не витратив на солодощі як маленький хлопчик, а вклав в акції компанії, які незабаром зміг продати дорожче. А з цією сумою він вже зміг реалізувати свою мрію і переїхати на інший континент.

Освіта Елона Маска

Ключовим епізодом в біографії Маска, що поклав початок його приголомшливою історії успіху, вважають рішення іммігрувати з ПАР в США, яку він взяв перед самим своїм 18-річчям. Однак спочатку він зміг виїхати не в Штати, а до родичів матері в Монреаль в сусідній Канаді. Там він отримав громадянство і близько року працював на низькокваліфікованих роботах, перебуваючи на межі бідності.

Елон Маск - молодий бізнесмен

У 1990 році амбіційний юнак вступив в один з найпрестижніших Вузів країни і світу – Університет Куінс в Кінгстоні. А через 2 роки він перейшов в американський Університет штату Пенсільванія. Закінчивши його, він став володарем диплома бакалавра з двох дисциплін – фізики та економіки.

Потім неабиякий молодий чоловік став аспірантом при Стенфордському університеті з метою одержання докторського ступеня з фізики, але залишив навчання, щоб зайнятися підприємництвом.

Початок кар’єри Елона Маска

У 1995 році в партнерстві зі своїм братом Кимбэлом Ілон заснував першу IT-компанію Zip2, спеціалізуючись на розробці програм для публікації новинного контенту та підтримки сайтів. Він не тільки працював з раннього ранку до пізнього вечора, але мешкав в орендованому офісі.

Історія успіху Елона Маска Однак його наполегливість і завзятість окупилися сторицею. Інтернет переживав тоді період буму, і в 1999 році брати продали свій стартап за рекордну суму в 307 мільйонів доларів пошуковику AltaVista, придбаного згодом Compaq. Отримані 20 мільйонів доларів (після виплати податків і кандоминимума) він витратив, крім іншого, на придбання спортивного автомобіля McLaren F1 і 12-місного літака Dassault 900.

Пізніше він зізнався, що, будучи студентом, вирішив зайнятися сферами діяльності, здатними змінити світ. Найважливішими галузями, які повинні надати найбільший вплив на долі людства, він порахував інтернет, колонізацію космосу і поновлювану енергетику. До їх підкорення він і приступив.

Елон Маск і PayPal

Наступним інтернет-проектом Елона був стартап X.com, заснований у 1999 році. Через рік він об’єднався з конкуруючою компанією Confinity. У 2001-му – X.com був перейменований в PayPal.

Вони працювали над такою перспективною ідеєю як електронні платежі, створивши в результаті одну з провідних платіжних систем сучасності – PayPal.

Елон Маск створив PayPal

Незважаючи на деякі розбіжності між двома командами, число користувачів сервісу динамічно зростала. Цьому сприяло проведення прогресивної політики та впровадження інноваційних моделей, наприклад, в частині захисту від вірусів. Логічним завершенням успіху стала покупка системи eBay в 2002 році за $1,5 мільярда. Частка Маска склала близько 180 мільйонів.

Тепер у нього було достатньо коштів, щоб зайнятися своїми планами щодо сонячної енергії і космосу.

Елон Маск і Марс

Магнат-новатор створив третю компанію з метою освоєння космосу. Він був прихильником ідеї освоєння Марса і задався проектуванням спеціальних теплиць, які б лягли в основу організації самостійної екосистеми «червоної планети». Але існувала проблема їх доставки.

Покупку на ринку готових ракет він визнав недоцільною через завищені на порядок цін на космічні носії, тому приступив до створення власних багаторазових космічних апаратів. Маск спочатку вклав в підприємство $100 мільйонів, потім залучив ряд великих інвестицій від агентства Міноборони США DARPA, компаній SpaceDev, Celestis, ATSB та інших. У підсумку, NASA уклала з ним 1,6-мільярдний договір по відправці 12 партій вантажів на МКС.

Елон Маск марить освоєнням Марса

У 2009 році вперше космічний корабель, розробка та створення якого фінансувалися з приватних джерел, успішно доставив вантаж на орбіту Землі. Передбачається, що в подальшій перспективі він буде доставляти на станцію екіпажі астронавтів.

Хоча вартість компанії досягла близько 3 мільярдів доларів, основний власник не поспішає її продавати, сподіваючись зробити через пару десятків років фантастичні на сьогодні задуми реальністю.

Елон Маск і Tesla

У 2004 році мільярдер підключився до компанії Tesla Motors, заснованої двома винахідниками. Вона позиціонувала себе як виробник-піонер серійних електрокарів.

Він був задіяний у випуску спортивного авто Tesla Roadster на основі англійської Lotus Elise. За його ініціативою був істотно мінімізований вага моделі, удосконалено відсік батарей, і впроваджені нові елементи дизайну в конструкцію фар. За цю роботу Елон отримав премію в області екології Global Green-2006, а розмір інвестицій в проект досяг ста мільйонів місцевої валюти.

Книга «Ілон Маск: Tesla, Space X і дорога в майбутнє» розкриває біографію мільйонера

Незважаючи на складності в розвитку бізнесу і прорахунки, які змусили Елона звільнити частину співробітників і навіть продати свій спортивний автомобіль, компанія уникла банкрутства. Критичними інвестиціями вважають вкладення в неї німецької авто-корпорації Daimler, а також надання пільгового позики за ініціативою Міненерго США.

Фінансового успіху підприємства сприяв випуск седана преміум класу Model S. Зацікавленість громадськості розробкою мільярдер спровокував участю в дебатах з кореспондентом New York Times. В результаті тільки за півроку 2013-го було продано 10,5 тисяч даних електрокарів.

Тесла: Ілон Маск демонструє повний привід і автопілот Успішний підприємець займається так само розвитком станцій зарядки електричних транспортних засобів. У сфері його інтересів розвиток проекту SolarCity, засновниками якого стали його двоюрідні брати Рів. Підприємство спеціалізується на установці сонячних електричних станцій. Капіталізація SolarCity оцінюється в $3 мільярди.

Особисте життя Елона Маска

Мільярдер і філантроп, який подарував $10 мільйонів на вишукування засобів контролю над штучним інтелектом, був двічі одружений.

Елон Маск і його дружина Жюстін

Першу свою дружину Жюстін він зустрів під час спільного навчання в університеті в Канаді. Вона старше Маска на рік, тому при знайомстві він не справив на нього належного враження, а вже після зміг його заслужити. Після закінчення університету їхні дороги на час розійшлися. А в 2000 році пара одружилася.

У 2002 році в сім’ї народився хлопчик, який невдовзі помер від синдрому раптової смерті. Лікарі довго боролися за його життя, але врятувати чоловіка так і не вдалося. Після цього Елон на час пішов у себе. Потім Жюстін народила йому п’ятьох синів: двійнят Гріффіна і Даміана, і трійнят Ксавьє, Саксона і Кайя.

З часом відносини в родині стали псуватися. Підприємець багато часу проводив на роботі і мало з сім’єю. після 8 років шлюбу вони все-таки розлучилися. Так як пара уклала шлюбний договір перед весіллям, то Жюстін не вдалося щось отримати від колишнього чоловіка.

Елон Маск зі своїми синами

Другий раз бізнесмен одружився у вересні 2010 року. Його обраницею стала англійська актриса Талула Райлі,з якою він почав зустрічатися незабаром після розлучення. Саме цій дівчині преса приписує роль підступної красуні, яка забрала бізнесмена з сім’ї. Але історія їх кохання не була гладкою.

Через півтора року після весілля Маск подав на розлучення зі своєю другою дружиною. Потім влітку 2013 року вони знову одружилися, але їх знову вистачило на півроку, в грудні 2014 року Ілон розлучився. А через півроку він вирішив анулювати своє рішення. В березні 2016 року пара все-таки вирішила розійтися «за обопільною згодою».

Ілон Маск і Талула Райлі

Бізнесмену, який прагне відкрити епоху доступного космічного туризму, належав навчально-тренувальний реактивний літак чеського виробництва Aero L-39. Потім він придбав модель Dassault Falcon 900, який був використаний в 2005 році під час зйомок картини «Тут не курять». Мільйонер виступив не тільки продюсером цього фільму, але і зіграв у ньому епізодичну роль пілота, що відкриває двері капітану у виконанні знаменитого Роберта Дюваля.

В якійсь мірі образ екранного «Залізної людини» у виконанні Роберта Дауні-молодшого був списаний саме з Маска. Сам же Елон засвітився у другій частині кіноепопеї в якості одного головного героя.

Елон Маск - прототип Тоні Старка

Маск був також власником авто-субмарини Wet Nellie на основі Lotus Esprit з фільму «Шпигун, який мене любив» про британського агента 007 Джеймса Бонда. Сестра Елона, до речі, займається кінематографом. Вона стала творцем кінокомпанії Musk Entertainment.

Підприємець став засновником благодійного фонду свого імені. Він жертвує частину свого стану на ліквідацію наслідків стихійного лиха (ураган в Алабамі, цунамі в японському місті Сома).

Елон Маск сьогодні

Філантроп, який мріє про підкорення Марса, у 2012 році вперше оприлюднив свої плани про створення нового типу транспорту, 5-го по рахунку (після залізничного, автомобільного, морського та авіаційного) або Hyperloop («гиперпетли»), здатної здійснювати дозвукові авіаперельоти в 2 рази швидше традиційних літаків.

Стан Елона Маска налічує 13 мільярдів доларів

Система, в якій планується використовувати магістраль у вигляді труби, буде монтуватися на 20-метровій висоті. Вона зможе живитися від енергії сонця і переміщати пасажирів безпечно і в будь-який зручний для користувача час.

Будівництво 5-мильного треку він почав в 2016 році. Відстань в 600 кілометрів між Лос-Анджелесом і Сан-Франциско можна буде подолати за 30 хвилин.

Елон Маск розробляє унікальний транспорт У січні 2016 року винахідник заявив про намір протягом максимум 3 років створити електромобіль, здатний без водія долати відстань від Лос-Анджелеса до Нью-Йорка в 4 тисячі кілометрів. Раніше гендиректор Tesla поінформував ЗМІ про те, що вони навчили свій автомобіль самостійно паркуватися і заїжджати в гараж.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: