Ім’я: Елізабет Гілберт

Дата народження: 18 липня 1969 р. (47 років)

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: р. Уотербері, Коннектикут, США

Діяльність: письменниця, журналістка

Вага: 50 кг

Зріст: 162 см

Біографія Елізабет Гілберт

Елізабет Гілберт – це яскрава американська письменниця, ім’я якої напевно чудово відомо всім поціновувачам сучасної літератури. Її книги повняться глибоким змістом, однак, разом з тим, завжди залишаються простими і зрозумілими для простих читачів. Напевно, саме тому твори нашої сьогоднішньої героїні завжди стають справжніми бестселерами.

Але що ще цікавенького можна розповісти про цю непересічну американці? Дізнатися трохи більше про життя і творчість цієї яскравої американської письменниці ми вирішили сьогодні.

Ранні роки, дитинство і родина майбутньої письменниці Елізабет Гілберт

Елізабет Гілберт з’явилася на світ 18 липня 1969-го року в невеликому містечку Уотербері, розташованому в центральній частині штату Коннектикут. Її мама працювала простою медсестрою, а батько все своє життя працював інженером-хіміком.

Крім самої Лізи у її сім’ї була ще одна донька – письменниця Кетрін Гілберт-Мердок. Можливо, саме вона справила найбільший вплив на життєві орієнтири і устремління нашої сьогоднішньої героїні.

Елізабет Гілберт - популярна сучасна письменниця

Вся справа в тому, що ще в ранньому дитинстві Елізабет разом зі своєю сім’єю переїхала з рідного Уотербері на північний захід штату, де оселилася на невеликій фермі по вирощуванню особливих різдвяних ялинок. В їхньому будинку не було телевізора, відеомагнітофона або комп’ютера, а тому єдиною розвагою для нашої сьогоднішньої героїні завжди була література. В цьому плані їй дуже допомагала її старша сестра. Дівчина писала свої власні невеликі п’єси, оповідання та книжки, які згодом вони читали один одному вголос.

З тих пір любов до літератури назавжди залишилася в душі нашої сьогоднішньої героїні. Вона часто писала різні нариси, вела щоденник і «колекціонувала спогади». Однак після закінчення загальноосвітньої школи молода письменниця все ж вибрала для себе дещо іншу стезю. У 1986-му році вона поступила на політологічний факультет Університету Нью-Йорка, диплом якого отримала п’ять років потому.

Трейлер до фільму «Їж, Молись, Кохай» по книзі Елізабет Гілберт В 1991-му році в статусі бакалавра в галузі політології Елізабет Гілберт влаштувалася на роботу … кухарем, а потім офіціанткою. В американських закладах громадського харчування майбутня письменниця працювала кілька років, протягом яких встигла написати цілу низку коротких оповідань, присвячених різноманітних аспектів сучасної кулінарії. Згодом деякі історії з її кулінарного минулого також знайшли своє відображення у книзі «Останній американець» (також відома як «Останній романтик»).

Кар’єра письменниці Елізабет Гілберт

Літературні праці нашої сьогоднішньої героїні дуже скоро привели її в редакцію однієї з американських газет. В якості журналістки Елізабет Гілберт пропрацювала кілька років, встигнувши написати за цей час свій дебютний розповідь «Пілігрими», який був опублікований в 1993-му році в журналі Esquire. Вельми примітно, що американська письменниця стала першою за багато років молодим автором, чия робота була відзначена настільки авторитетним і відомим виданням.

Перша робота принесла письменниці великий успіх. Їй запропонували хорошу роботу, і згодом наша сьогоднішня героїня довгий час працювала в якості позаштатної журналістки в таких виданнях як GQ, Allure The New York Times Magazine, Real Simple, SPIN, Travel + Leisure і деяких інших. В якості позаштатного автора Елізабет Гілберт зробила прекрасну кар’єру. Деякі відомості про це згодом знайшли своє відображення в легендарному біографічному романі «Їж, молись, кохай».

У 1997-му році її стаття «Муза салону «Бридкий койот» була перероблена і лягла в основу сценарію знаменитого фільму «Бридкий койот». Рік тому книга письменниці «Останній романтик», створена на основі її колишньої статті для журналу GQ, була номінована на одну з Національних премій США (номінація – краща науково-популярна книга). Не менш успішною була робота над біографічною статтею «Привид», написаної для того ж видання GQ. Цей нарис був включений в список «Найкращих статей американських журналів» за 2001 рік. У цей же список наша сьогоднішня героїня була включена і два роки тому, після публікації статті «Щасливчик Джим».

Елізабет Гілберт «Походження всіх речей» У середині 2000-х років в особистому житті американської письменниці почалася затяжна криза. Сварки з чоловіком змінювалися тривалими розставаннями, а в підсумку призвели до розлучення. Після цих подій жінка відправилася в довгу подорож по світу, результатом якого стало написання автобіографічної книги «Їж, молись, кохай». Даний роман дуже скоро став в США національним бестселером. Його основним подіям і філософським ідеям було присвячено безліч самих різних передач, у тому числі відразу два випуски шоу легендарної Опри Вінфрі.

Елізабет Гілберт в даний час

В даний час роман «Їж, молися, люби» є одним з найбільш відомих творів у сучасній літературі, а також своєрідною візитною карткою письменниці. У 2010-му році роман був екранізований. Головні ролі в картині виконали Джулія Робертс і Хав’єр Бордем. Продюсером картини виступив відомий актор Бред Пітт, який, за його ж власним визнанням, є пристрасним шанувальником даної стрічки.

Елізабет Гілберт автор мемуарів «Їж, молись, кохай» з чоловіком

У житті Елізабет Гілберт 2010-й рік відзначився ще однією знаковою подією – виходом нової книги. Останній на даний момент роман американської письменниці – «Законний шлюб» — з’явився на прилавках майже в той же момент, коли в кінотеатрах почався показ фільму «Їж, молись, кохай».

У 2012-му році наша сьогоднішня героїня була включена в число ста найвпливовіших духовних лідерів нашого часу.

В даний час письменниця закінчує роботу над новою книгою – «Походження всіх речей». За деякими даними офіційний реліз книги повинен відбутися вже буквально з дня на день.

Особисте життя Елізабет Гілберт

Історія особистого життя письменниці у подробицях розкрита в романах «Їж, молися, люби» і «Законний шлюб». Перша історія розповідає про винесене за дужки невдалому першому шлюбі, а також говорить про те, що головна героїня все-таки зустріла справжню любов.

За заявою самої письменниці, виходити заміж за свого нового коханого бразильця Жозе Нуньєс вона, як і її героїня книги, не планувала. Проте стан справ поміняла законодавча формальність – щоб залишитися в США її бой-френду необхідно було легальну підставу. Ось тоді Елізабет і задумалася шлюбі. Зрештою, цей нюанс був улагоджений. Письменниця і її новий чоловік, зв’язали себе узами шлюбу. Результатом цього стала нова книга Гілберт – «Законний шлюб», в якій вона розповідає про цінності сімейного життя.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: