Ім’я: Еліна Бистрицька

Дата народження: 4 квітня 1928 р. (88 років)

Знак Зодіаку: Овен

Східний гороскоп: Дракон

Місце народження: Київ р., Україна

Діяльність: актриса театру і кіно

Вага: 57 кг

Зріст: 165 см

Біографія Еліни Бистрицької

Дитинство і родина Еліни Бистрицької

Військовий лікар Авраам Бистрицький мріяв, щоб старша дочка Еліна стала медиком або педагогом. Це дивне ім’я батьки запозичили для своєї доньки з п’єси Кнута Гамсуна «Гра життя». Спочатку дівчинку звали Елліна, але букву «л» втратила розсіяна паспортистка, і Елліна стала Еліною. Дівчинка росла активним і допитливим. Їй нічого не варто було точнісінько скопіювати Петьку з нашумілого фільму «Чапаєв», викликаючи у глядачів сміх і захоплення. Еліна захоплювалася не стільки девчоночьими, скільки хлоп’ячими заняттями. Вона так добре грала в більярд, що могла дати фору кожному суперникові.

Коли почалася війна, дівчинка стала працювати санітаркою в госпіталі, хоча їй щойно виповнилося тринадцять. Часто юна санітарка чула, як медперсонал і поранені захоплюються її красою, але вона не звертала уваги на їх захоплення.

Вибір професії, перші ролі Еліни Бистрицької

Після закінчення школи за наполяганням батька Еліна надійшла в медтехникум. Робота медсестри їй не подобалася, але в медтехникуме був драмгурток, в якому юна студентка з задоволенням виконувала навіть незначні ролі.

Актриса Еліна Бистрицька в молодості була неймовірно красивою

Прагнучи оволодіти мистецтвом красиво рухатися на сцені, дівчина записалася ще і в балетний клас. Так, мріючи про сцену, Еліна закінчила Ніжинський медтехникум. Вона оголосила батькам про небажання зв’язувати долю з медициною і про своє рішення вступити до Київського театрального інституту імені Карпенка-Карого. Обурений батько вирушив у Київ разом з дочкою, щоб вона переконалася, що в театральному інституті не потребують таких як вона. В результаті Еліна повернулася до Ніжина і стала студенткою педагогічного інституту.

Танцювальний колектив, організований студенткою Бистрицької, переміг на одному з конкурсів. Еліну нагородили путівкою в будинок відпочинку працівників мистецтв. Тут серед професійних артистів дівчина познайомилася з актрисою Наталією Гебдовской. Актриса переконала Еліну в тому, що їй треба вчитися і розвивати свій акторський дар. Після цього дівчина без жалю залишає педагогічний вуз і стає студенткою театрального.

Роки навчання в театральному не можна назвати безтурботними. На самому початку навчання її ледь не відрахували з вузу з-за відсутності будь-яких довідок. Тоді втрутився викладач Яків Іванович Токаренко і допоміг їй все залагодити. Вчилася дівчина відмінно. Однак виділялася серед сміливих однокурсників суворим вихованням. За це її недолюблювали. Неприязні стосунки мало не сприяли її виключення з вузу. Проте на захист талановитої студентки стали викладачі, серед яких був В. І. Чабаненко. Він змушений був попередити студентів, що будь-який з них може вилетіти з вузу, якщо стане кляузничать на Быстрицкую.

Еліна Бистрицька в театрі і кіно

Незважаючи на талант та красу, випускниця Київського театрального не відразу влаштувала свою артистичну кар’єру. З-за статечного ставлення до неї режисера Херсонського драмтеатру П. Морозенко, Еліна Bystritskaya відмовилася працювати в цьому театрі хоча її направили сюди за розподілом. Заручившись підтримкою свого викладача В. І. Чабаненко, починаюча актриса досягла свого зарахування в трупу Театру імені Моссовета, яким керував Ю. А. Завадський. Але колишні «доброзичливці» анонімками домоглися того, що грати в столичному театрі Бистрицької не довелося. В результаті артистичну кар’єру вона починає у Вільнюському драмтеатрі. Тут вона вперше зіграла Варю Білу в «Порт-Артурі» В. Попова і А. Степанова, Ольгу в «Роки мандрівок», Таню в п’єсі А. Арбузова, Оленку в «Червону квіточку» П. Бажова.

Лінія життя. Еліна Бистрицька. Побувавши ще в юності на зйомках фільму»Тарас Шевченко» Київській кіностудії, Бистрицька вирішила більше не зніматися, так як епізоди з її участю вирізали. Але її участь у зйомках кінострічки Володимира Брауна «У мирні дні» в 1950 році дало можливість молодій актрисі продемонструвати справжній талант, і публіка її запам’ятала

. Важливо зауважити, що в цьому фільмі були задіяні кращі актори радянського кіно: В’ячеслав Тихонов, Сергій Гурзо, Віктор Авдюшко, Георгій Юматов і Віра Васильєва. З цього моменту Бистрицька знімається в кіно. Успіхом для актриси стала її робота у фільмі Ф. Эрмлера «Незакінчена повість». Після виходу фільму на екрани Быстрицкую назвали найкращою актрисою року. Вона брала участь у Тижні радянського фільму в Парижі у складі делегації діячів культури. Столиця Франції брала молоду актрису разом з відомими радянськими акторами: А. Ларіонової, Л. Целіковською, Н. Черкасовим, Ю. Райзманом, С. Юткевичем, С. Бондарчуком і Ст. Калініної.

Еліна Бистрицька відзначає ювілей Одна з кращих робіт актриси — роль Аксіньі в «Тихому Доні» С. Герасимова. В ту пору Бистрицька отримувала масу листів, в яких її називали кращою козачкою.

Бистрицька завжди прагнула грати на Московській сцені. Допомогти молодій актрисі здійснити її мрію намагалася Ф. Раневська, але безуспішно. Тільки після виходу на екрани «Добровольців» з участю Бистрицької, актрисі вдалося перебратися в столицю, де вона стала працювати в Малому Театрі. У цьому театрі Еліна Bystritskaya продовжує працювати і понині.

Еліна Бистрицька знялася в двадцяти восьми фільмах. Багато хто з них вважаються класикою радянського кіно.

Особисте життя Еліни Бистрицької

Коли Еліна була студенткою педагогічного вузу, нею захопився аспірант. Молодий хлопець міг цілком розраховувати на прихильність юної студентки, якщо б не був занадто ідейним. Якось під час романтичної прогулянки під місяцем з репродуктора на стовпі зазвучав Гімн і залицяльник Еліни, забувши про поцілунки, виструнчився по стійці «струнко». Після цього Еліна перестала з ним зустрічатися.

Еліна Бистрицька розлучилася з чоловіком, з яким прожила більше чверті століття

Еліна Bystritskaya не страждала від нестачі шанувальників, але дуже довго вибирала того єдиного, з ким їй хотілося б прожити все життя. Заміж вона вийшла не рано за чоловіка старше її. Микола Семенович Патоличев був співробітником Міністерства Зовнішньої Торгівлі. Микола Семенович був цікавим співрозмовником. Еліні Авраамовне подобалося з ним проводити час, слухати його, сперечатися. Подружжя багато подорожували, разом відвідували театри, виставки, галереї. Сімейну ідилію затьмарювало відсутність дітей. Проживши 27 років у шлюбі, подружжя розлучилося з-за постійних зрад чоловіка. Еліна Bystritskaya не змогла їх терпіти.

Еліна Бистрицька сьогодні

Зараз актриса одна. Але у неї багато друзів. У своєму підмосковному заміському будинку Еліна Bystritskaya часто спілкується зі своїми сусідами – Володимиром Познером і Василем Лановим. Вона любить пригощати своїх численних гостей кулінарними шедеврами власного приготування.

Іменита актриса — активний громадський діяч, викладач Гітісу імені А. В. Луначарського, професор Російської академії театрального мистецтва. Тривалий час Бистрицька була на чолі федерації художньої гімнастики та військово-патріотичної комісії Спілки театральних діячів.

Незважаючи на свій вік, актриса стежить за своєю зовнішністю. Вона підтримує форму з допомогою гантелей, гімнастичної палиці та обруча, продовжує грати в більярд. Вона дорожить києм, подарованим їй маршалом В. Р. Куликовим. Актриса вважає себе азартною людиною, але гроші не грала ніколи. Її тягне перемога, а не гроші

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: