Ім’я: Ельдар Рязанов

Дата народження: 18 листопада 1927 р.

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: Самара р.

Дата смерті: 30 листопада 2015 р. (88 років)

Діяльність: кінорежисер

Вага: 75 кг

Зріст: 170 см

Біографія Ельдара Рязанова

Ельдар Рязанов — унікальний російський режисер, унікальний сценарист, метр вітчизняної комедії, подарував глядачеві багато прекрасних картин. Він пішов з життя у віці 88 років, але назавжди залишиться в наших серцях. Адже ми вже не мислимо новий рік без таких стрічок, як «Іронія долі, або З легким паром!» і «Карнавальна ніч», і часто повторюємо крилаті фрази з фільмів «Службовий роман», «Гараж» або «Бережись автомобіля»

Дитинство і родина Ельдара Рязанова

18 листопада 1927 року в пологовому будинку міста Самара з’явився на світло всім нам відомий Ельдар Олександрович Рязанов. Батьки великого режисера, батько — Олександр Семенович Рязанов, і мати, Софія Михайлівна Рязанова, в дівоцтві Шустерман, працювали в той час у радянському торгпредстве в Тегерані. Отже, своє дитинство він проводить саме там.

Батьки відразу знали, як назвуть свого хлопчика. Ім’я – Ельдар, насправді, не таке вже й звичайне. Якщо перевести його з перської мови – воно означає «володіє світом». Мабуть, батьки тоді вже знали, що їхній син завоює серця всіх глядачів, матиме мільйони прихильників по всьому світу. Адже не дарма кажуть, як «човен назвеш, так вона і попливе».

Незабаром, після роботи в Тегерані батько Ельдара Олександровича за розподілом потрапляє в Москву. Відповідно, сім’ю він забрав з собою. Там Олександр Семенович працював керівником винного главку. Але, як нерідко в ті часи, його невдовзі розстріляли. Софія Михайлівна одна виховувала сина.

Майбутнього режисера ніколи не карали за різні витівки. Батьки мали свої методи виховання. Юному Ельдару всі висловлювали словами. І, на подив дорослих, він все сприймав правильно. Багато слухав, вже тоді він навчався слухати і розуміти людей.

Дитинство майбутнього режисера припало на роки війни. У сім’ї часто не було грошей, завжди хотілося їсти. Яке ж було щастя для молодика, коли скасували талони на харчування. Він став їсти все і завжди. Не міг зупинитися. Рязанов характеризує себе «обжоркой».

Ельдар Рязанов з дитинства проявляв любов до книг, читання. Його можна було застати часто за читанням тієї чи іншої книги. Уявляєте, він підробив довідку з третьокласниками на п’ятикласника, щоб ходити в бібліотеку. Він мріяв бути письменником. Доносити своєму читачеві різні думки, історії, міркування. Рязанов також хотів побачити весь світ. Він уявляв себе мандрівником, мореплавцем. Саме тому після закінчення школи він написав лист в Одеське морехідне училище. Але це ж було воєнний час, тому відповіді Рязанов так і не дочекався. Як показує час, воно й на краще. Зараз, можливо, ми б не знали цієї прекрасної людини, не дивилися б його запальні картини.

Всіма улюблений режисер

Ельдар Рязанов вирішує екстерном здати 11 шкільних предметів, щоб поступити в інститут. І у нього це виходить. На все — підготовку, решту — у Ельдара Олександровича йде 22 дні. Неймовірно. І ось він студент першого курсу Вдіку, та ще й майстерні Григорія Михайловича Козінцева, який на той час вже був відомим режисером, який зняв відомі нам картини: «Шинель», «Новий Вавилон». Рязанов так само навчався у всім нам відомого Сергія Ейзенштейна, який звернув увагу на талант молодого Ельдара. Вони тісно спілкувалися між собою. Ейзенштейн запрошував Рязанова до себе в гості додому. І так, за чашкою чаю, Ельдар Олександрович вражав свого вчителя захоплюючим читанням рідкісних книг. Вони поринали у французький імпресіонізм, давньогрецьке мистецтво.

У 1950 році Ельдар Рязанов закінчив з відзнакою ВДІК. Дипломною роботою молодого режисера був документальний фільм «Вони навчаються в Москві», який він представив спільно зі своєю однокурсницею Фоміної. Рязанов влаштовується на роботу режисером в Центральну студію документальних фільмів. І весь час, що він там працював, представляв глядачеві документальні матеріали для киножурналов: «Новини дня», «Радянський спорт», «Піонерія» та багато іншого. Рязанов робив кінонарис: «Недалеко від Краснодара», «Острів Сахалін».

Ельдар Рязанов і кіно

У 1955 році Ельдара Рязанова запрошують працювати на «Мосфільм». Він працює під пильною увагою Івана Пир’єва, керівника кіностудії, відомого радянського комедіографа. Тут він ставить широкоформатний фільм з ігровими епізодами «Весняні голоси» спільно з Гуровим Сергієм. Саме Пир’єв розгледів у Рязанове талант створення комедії. Він переконав свого підлеглого починати знімати комедійні моменти, адже глядачеві вони цікаві. Власне, Рязанов довів свій неперевершений талант. У 1956 році виходить перший фільм Ельдара Олександровича такого жанру, всіма нами улюблена «Карнавальна ніч». Ще не відома Людмила Марківна Гурченко знялася в ролі головної героїні та Іллінський Ігор Володимирович, який зіграв Огурцова, після показу картини прокинулися мега популярними. Знамениту пісню «П’ять хвилин», яку виконала Гурченко, наспівує вся країна.

Ельдар Рязанов у останні роки

Рязанов починає знімати різноманітні комедії. У їх число входить: лірична комедія «Дівчина без адреси», героїчна комедія «Гусарська балада», життєва комедія «Дайте книгу скарг», ексцентрична комедія «Пригоди італійців у Росії», сатиричні фільми «Як створювався Робінзон» та «Людина нізвідки». Останній фільм, зважаючи на цензури, практично не показували. Рязанов знімає в своїх фільмах, вже відомих у той час, Анатолія Папанова, Сергія Юрського, Юрія Яковлєва, Ігоря Ільїнського. До речі, Рязанов довго умовляв своє керівництво, що найкращим кандидатом на роль Кутузова буде Іллінський Ігор. І фільм з романтизмом показує російську історію. У Ельдара Рязанова з’явилися однодумці у творчості. Еміль Брагінський — сценарист, Андрій Петров — композитор, Володимир Нахабцев — оператор, актори Юрій Яковлєв, Андрій Миронов, Євгеній Євстигнєєв, Валентина Тализіна, Лія Ахеджакова, Андрій Мягков, Олег Басилашвілі, Валентин Гафт, Георгій Бурков, Світлана Немоляєва, Аліса Фрейндліх.

Ельдар Рязанов у колі друзів

Однією з кращих картин, знятих Рязановим в той час, вважалася «Бережись автомобіля». У фільмі були грамотно показано життєві моменти, діалоги. Ельдар Рязанов збирав усіх знаменитих акторів радянського кіно в одному фільмі: Інокентій Смоктуновський,Євген Євстигнєєв, Анатолій Папанов, Андрій Миронов, Олег Єфремов, Ольга Аросєва, Галина Волчек, Донатас Баніоніс. Прекрасний композитор Андрій Петров написав музику до цього кінофільму. Все це не могло не принести успіх. Цей фільм дивляться всі покоління. Досі він займає лідируючі місця в радянському кіно. Удача і успіх супроводжують Рязанову у всіх його наступних роботах: «Зигзаг удачі», «Старики-розбійники», «Іронія долі, або З легким паром!», «Службовий роман», «Вокзал для двох». Неймовірний талант, розуміння свого глядача розкрилися Рязановим в жанрі міський «казки». Безсумнівно, улюбленим жанром великого режисера стає трагікомедія. Практично у всіх фільмах звучить музика, вірші.

Далі Ельдар Олександрович знімає фільм «Гараж». Картина зазнала гострої критики до реальності того часу. Рязанов не зупиняється на досягнутому, продовжує знімати свої чудові картини: «Жорстокий романс», «Забута мелодія для флейти», «Дорога Олена Сергіївна», «Старі шкапи».

Ельдар Рязанов. Моїй душі спокою немає З допомогою фільмів Ельдара Олександровича Рязанова багато невідомі актори ставали мега популярними. Він по-своєму розкривала їх талант. Рязанов знайшов свого беззмінного глядача, який дивиться з обожнюванням досі фільми майстра.

Але великий режисер не тільки знімав фільми, він ще писав п’єси, був співавтором сценаріїв деяких своїх фільмів. Він пише книги: «Сумне обличчя комедії», «Зигзаг удачі», «Ці несерйозні, несерйозні фільми», «Смішні невеселі історії», збірка віршів «Ностальгія». У 80х років виходить в ефір програма «Кінопанорама». Так ось. Рязанов стає її провідним. Рязанов випускає телевізійні програми: «Паризькі таємниці Ельдара Рязанова», «Розмови на свіжому повітрі», «Білосніжка і сім гномів». Його запрошують бути членом журі у легендарну програму КВК, капітал-шоу «Поле чудес».

У 2005 році Рязанов відкриває свій кіноклуб. Головною задумкою було в одному місці скомпонувати вітчизняну комедію. Клуб складається з трьох залів. Там проходять творчі вечори, концерти, йдуть фільми, вистави не тільки російських, але і зарубіжних режисерів.

Нагороди Ельдара Рязанова

Ельдар Олександрович має у своїй скарбничці не одну нагороду, звання. В їх число входять: Заслужений діяч мистецтв РРФСР, Народний артист РРФСР, СРСР, Орден за заслуги перед Вітчизною, орден Дружби народів, Академік Російської академії кінематографічних мистецтв «Ніка», Почесний громадянин Самари, Кавалер Золотого Почесного знака «Суспільне визнання», Державна премія РРФСР імені братів Васильєвих, відзнака «За заслуги перед Москвою» і багато інших. Також, Рязанов є одним із засновників КиноСоюза.

Особисте життя Ельдара Рязанова

Ельдар Олександрович був одружений три рази. Перша дружина Зоя Фоміна була так же режисером. Друга — Ніна Григорівна Скуйбина, працювала редактором на Мосфільмі. І, нарешті, остання дружина Емма Валеріанівна Абайдулліна, киноредактор. Саме з нею режисер прожив у шлюбі до кінця своїх днів. У Рязанова є дочка Ольга Эльдаровна Рязанова, яка закінчила МГУ, є філологом, кінознавцем.

Лінія життя Ельдар Рязанов Дочка подарувала своєму батькові онука Дмитра Трояновського. Він пішов по стопах своєї сім’ї, занурившись в телебачення. Онук являє дідуся зовсім іншим: «Улюблене місце дідуся на землі — це Валдай, де він побудував будинок на березі озера. Він ловить рибу, у нього там є моторний човен і скутер. Можна сказати, що давня дідусева мрія стати моряком хоч на крихітну частку здійснилася. Крім того, він любить машини і здорово ними керує. А ще щоранку обливається холодною водою…». Емма Валеріанівна, на питання: «чи легко бути з Рязановим», відповідає так: «аж Ніяк. Він дуже вимогливий до себе, а значить, і до інших. Занадто обов’язковий і відповідальний. Дуже працездатний і непомірний. Занадто чесний, буквально, тобто, зовсім не вміє брехати. Словом, йому весь час треба відповідати, а це, повірте, нелегко».

Всьому, що Рязанов вміє, навчило життя. Він не вірить в Бога, але шанобливо ставиться до віруючих. Ельдар Рязанов жив своєю роботою, і заради своєї улюбленої справи. 30 листопада 2015 року Ельдар Рязанов помер від гострої серцевої недостатності.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: