Ім’я: Ейдан Тернер

Дата народження: 19 червня 1983 р. (33 роки)

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: Південний Дублін, Ірландія

Діяльність: актор

Вага: 85 кг

Зріст: 183 см

Біографія Ейдана Тернера

Ейдан Тернер – ірландський актор, що став популярним порівняно недавно і, в основному, завдяки ролі гнома Кілі в кінотрилогії «Хоббіт», знятої за книгою «Хоббіт, або Туди і назад» британського письменника Джона Р. Р. Толкіна – автора «Володаря кілець» та інших творів в жанрі так званого високого фентезі.

Народження та раннє театральне творчість Тернера

Народився Ейдан в 1983 році в передмісті Клондолкин, розташованому в графстві Південний Дублін Ірландії (провінція Ленстер). Відвідував школу акторської майстерності The Веселість School of Acting, яку закінчив у 2004 році.

Після випуску він зіграв в декількох театральних п’єсах, включаючи трагедію Вільяма Шекспіра «Ромео і Джульєтта», The Plough and the Stars («Плуг і зірки») ірландського драматурга Шона О Кейсі і новий твір Вінсента Вудса A Cry from Heaven («Крик з небес»).

Ейдан Тернер та інші актори фільму Хоббіт

Інтерес до кінематографа у сьогоднішньої висхідної зірки виник завдяки його роботі в компанії United Cinemas International, що займається управлінням мережею кінотеатрів у Великобританії

Перші ролі Ейдана Тернера

Телевізійна кар’єра молодого актора почалася в 2007 році зйомкою в історичному серіалі «Тюдори», що розповідає про період правління англійського монарха Генріха VIII, якого зіграв Джонатан Ріс Майерс. Тернеру дісталася роль скромніше – італійця Бедоли.

Зйомки телесеріалу, що отримав згодом найвищий (за три роки) рейтинг за версією преміум телеканалу Showtime, проходили в Ірландії, були масштабними і цікавими. В результаті, в активі «Тюдорів» виявилося 37 нагород.

Пізніше, в 2008 і 2009 роках, Тернер з’являвся на телеекранах в образі Руэари Макгоуен в серіалі «Клініка» і в одній з головних ролей — вампіра Джона Мітчелла — у трьох перших серіях телесеріалу «Бути людиною». Щодо свого 118-річного героя Ейдан зазначав, що хотів би бути таким же, як він — спокійним і незворушним. І цілком у його дусі заявляв, що він не шукає істину десь поруч, тому що впевнений – її там немає.

Фільмографія Ейдана Тернера

У 2007 році відбувся також дебют Ейдана в кіно – в короткометражному фільмі The Sound of People про вісімнадцятирічному хлопчику, що стоїть між життям і смертю, і в прекрасною короткої картині, що збігається за назвою з горою в Альпах, Matterhorn, де Ейдан грає молодого лікаря, пацієнтка якого вмирає з тугою про нездійсненою мрією. У 2008-му за участю Тернера вийшов ірландський трилер Alarm («Тривога»).

Ейдан Тернер в «Відчайдушних романтиках»

Чималу роль у професійному становленні талановитого актора зіграла його зайнятість в мелодраматичному британському серіалі «Відчайдушні романтики», де Тернер зіграв художника і поета Данте Габріеля Россетті, одного з видних прерафаелітів – людей мистецтва, які відносили себе до прихильників традицій епохи «до Рафаеля».

Успіху втілення образу живописця сприяв серйозний підхід Ейдана підготовку до зйомок – він проводив багато часу в лондонській галереї Tate, де виставлялися в той час роботи Россетті. Тернер також прочитав все, що зміг відшукати про це часу і художньому русі. Він відзначав у своїх інтерв’ю, що йому подобається творчість Россеті та інших прерафаелітів – Брауна, Ханта, Морріса. Тому під час роботи над картиною він намагався якомога краще передати почуття та настрої свого реального прототипу, хоча користувався правом на творчий підхід та власне бачення, так як серіал не належить до жанру суто біографічних картин.

Ейдан Тернер у фільмі «Хоббіт»

Ейдан не сидить вдома в очікуванні цікавих пропозицій, а, як і більшість представників акторської професії, постійно ходить на кастинги. Щоб отримати роль у фільмі The Hobbit, агент актора надіслав режисерові картини, Пітеру Джексону для прослуховування запис Тернера. Через півроку Тернер особисто зустрівся з Джексоном в Лондоні. І через місяць його сповістили, що він затверджений на роль карлика Кілі.

Ейдан Тернер в ролі Кілі

Шанувальником фентезі до фільму Тернер не був, і книгу Дж.Р.Р. Толкіна, за мотивами якої знято кінотрилогія, не читав. Підготовка до ролі, крім вимоги режисера прочитати повість-оригінал, включала силові заняття в спортзалі, практику фехтування на мечах, розвиток пластики, реакції, вдосконалення міжм’язової координації рухів. Актор зізнавався, що більше трьох місяців він, за порадою тренера, навіть спав разом зі своїм мечем. У результаті він досяг необхідного зміг відчувати зброю частиною свого тіла, продовженням руки.

Колегами Тернера по роботі над екранізацією «Хоббіта», що проходила в Новій Зеландії, були такі відомі актори як Мартін Фріман (доктор Ватсон з серіалу «Шерлок»), Іен МакКеллен (Гэндельф з «Володаря кілець») і Кейт Бланшетт (Єлизавета I з фільму «Єлизавета»). Ейдан поряд з більш досвідченими партнерами грав на гідному рівні. Але зізнавався, що фінальна сцена смерті була для нього складною у виконанні, і страшно його втомила — душевно і фізично.

Багато глядачів, які подивилися кінофільм, були впевнені, що дивне оточення героїв створено за допомогою комп’ютерної графіки. Але насправді велика частина пейзажів існує в дійсності на одній з новозеландських ферм. І навіть після того як прибрали шикарні декорації по закінченні процесу зйомок, створена село Гобітон виглядає напрочуд красиво. Тут навіть відкрили новий популярний сьогодні туристичний маршрут — по місцях героїв фільмів «Хоббіт» і «Володар кілець».

Особисте життя Тернера

Ейдан неодружений, дітей поза шлюбу не має. Створювати сім’ю поки не збирається, шуткуючи словами, що він одружений на своїй роботі, і взагалі, не може уявити, як можна все життя прожити тільки з однією жінкою, коли навколо стільки чудових альтернатив.

Ейдан Тернер і Еванджелін Ліллі

Станом на вересень минулого року, Тернер зустрічається з британською моделлю Сарою Грін.

Актор зізнавався, що мріє зіграти роль Наполеона, незважаючи на свій високий зріст, порівняно з французьким імператором, і ірландського боксера Баррі Макгігана, зіграти якого йому навряд чи пощастить через невідповідність зовнішності.

Однак актор не збавляє темпів свого сходження на зірковий Олімп – в цьому році очікується вихід драматичного серіалу «Полдарк» з Эйданом у головній ролі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: