Ім’я: Едвард Сноуден

Дата народження: 21 червня 1983 р. (33 роки)

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: р. Елізабет Сіті, США

Діяльність: ІТ фахівець, колишній співробітник ЦРУ

Вага: 76 кг

Зріст: 183 см

Біографія Едварда Сноудена

Родина

Едвард Сноуден був народжений 21 червня 1983 року у Елізабет Сіті.Лонні Сноуден. Його батько, працював (до 2009 року) в береговій охороні, а мама, Елізабет, була юристом (працює в суді досі). Крім Едварда, в сім’ї була дочка, старша сестра, яку звуть Джесіка.

Освіта Едварда Сноудена

У 1999 році Едвард Сноуден з батьками переїхав в Элликот Сіті в штат Меріленд. Едвард навчався на курсах в одному з коледжів, щоб отримати необхідну кількість балів для отримання атестата (High school diploma). Даний документ в США необхідний для можливості вступу в університет. Потрібно відзначити, що Едвард не закінчив курс навчання в коледжі до кінця.

Вищу освіту він здобув заочно набагато пізніше, вже в 2011 році.

Робота Едварда Сноудена на уряд

У 2003 році хлопець відправився на службу в армію. Проте вона тривала недовго. На навчаннях Сноуден примудрився переламати обидві ноги. Після травми медична комісія вирішила комиссовать бійця.

Після армії Сноуден і почав свою кар’єру. Свою першу роботу він отримав в Агентстві Національної Безпеки. У його завдання входила охорона одного з об’єктів АНБ в Мерілендському Університеті.

Незважаючи на формальний брак кваліфікації, його професійні навички в сфері IT дозволили швидко піднятися кар’єрними сходами в розвідці. У 2007 році Сноуден отримав посаду в ЦРУ і попрямував під дипломатичним прикриттям в столиці Швейцарії Женеви.

Новини про Едварда Сноудене викликають суспільний інтерес в усьому світі

За словами самого Сноудена, саме близьке знайомство з методами роботи ЦРУ в Женеві разубедило його в тому, що він займається правильною справою. Він усвідомив, що є частиною чогось, що заподіює більше шкоди, ніж користі».

Молодий ідеаліст хотів розсекретити інформацію про порушення законодавства спецслужбами значно раніше, але покладав великі надії на те, що з обранням Обами ситуація зміниться. Однак незабаром стало очевидно, що новий президент є продовжувачем політики своїх попередників. Едвард йде з ЦРУ і в 2009 починає працювати на АНБ в якості співробітника зовнішніх підрядників, таких як Dell і Booz AllenHamilton.

Викриття від імені Едварда Сноудена: хронологія подій

Працювати над можливістю розсекречення відомостей про злочини американських спецслужб він почав ще в січні 2013 року. Тоді він почав контактувати з Лаурою Пойтрас (одна з творців Freedom of the Press Foundation), журналістом Гленном Гринвальдом(The Guardian) і публіцистом Бартоном Геллманом (Washington Post).

Едвард Сноуден: інтерв’ю BBC Russian 20 травня 2013 Сноуден взяв відпустку, пославшись на необхідність лікування хвороби, і полетів в Гонконг. Вже звідки він передав довіреною журналістам частину інформації. Однак до розкриття всіх карт ще осталовалось деякий час.

6 червня він відправив повідомлення Гельману про те, що в його будинок на Гаваях прийшла поліція. Газети Guardian і Washington Post на прохання самого Едварда негайно опублікували на своїх сторінках інформацію про систему тотального стеження PRISM.

9 червня Едвард Сноуден зустрівся в Гонконзі з журналістами. Саме тоді стало відомо, що саме влаштував гучне викриття. За словами самого Едварда, він не планував ховатися, так як не вважав, що зробив щось погане. Проте вже 10 червня Сноуден вдарився у біга.

Через десять днів йому виповнилося 30 років. Саме в цей день США пред’явили Сноудену офіційне звинувачення. 22 червня послідувало звернення до влади Китаю з вимогою провести затримати і видати Сноудена. На це влада азіатської країни відповіли м’яким відмовою. Формально у затриманні Сноудена було відмовлено через неточності формулювання у запиті про видачу.

Хто стоїть за Едвардом Сноуденом? На наступний день у ЗМІ з’явилися відомості про прибуття тепер вже опального американця в Росію. Це викликало справжній ажіотаж серед журналістів, які наповнили Шереметьєво. Не маючи візи Сноуден був змушений залишатися в транзитній зоні аеропорту.

30 червня він направив офіційний запит до МЗС РФ з проханням надати йому політичний притулок. Крім цього, було відправлено близько 20 аналогічних звернень в різні країни. Позитивну відповідь на які дали Нікарагуа, Венесуела і Болівія.

12 липня Едвард провів зустріч з низкою правозахисників прямо в будівлі аеропорту Шереметьєво.

1 серпня він отримав свідоцтво про надання тимчасового притулку в Росії на термін одного року.

31 жовтня стало відомо, що Сноуден зміг знайти роботу в Росії — він буде займатися технічною підтримкою інтернет-порталу.

У листопаді цього ж року він подав владі своєї країни прохання про помилування.

Особисте життя Едварда Сноудена

Едварда Сноудена можна охарактеризувати як романтика і ідеаліста. Журналісти, які брали в нього інтерв’ю в Гонконзі, описують його як тихого, добродушного, розумного і скромного.

Свою поведінку він пояснює відповідальністю перед людством і вважає, що всім необхідно діяти, поки не стало надто пізно.

Довгий час Сноуден зустрічався з танцівницею Ліндсі Міллс. Молода пара планувала одружитися, навесні 2013 вони жили разом на Гавайях, на острові Вайпаху.

Едвард Сноуден отримав притулок у Росії

Зникнення Сноудена стало несподіванкою навіть для його другої половинки. Ліндсі важко переживала розставання. У своєму блозі дівчина написала, що після раптового зникнення Едварда, її світ відкрився і тут же закрився», залишивши її «загубленої в морі без компаса».

Після чотирьох місяців мовчання, вона опублікувала в мережі низку її старих фотографій разом з Едвардом. Багато прихильники конспірологічних теорій тут же охрестили ці фото «секретним посланням» Сноудену.

Без сумніву, Едвард дуже переживає за своїх близьких, турбуючись за їх безпеку. За його словами, він не може більше ні з ким близько спілкуватися, так як влада його країни можуть бути жорстокими по відношенню до тих людей, які його знають. В жовтні 2013 року йому вдалося зустрітися з батьком, який спеціально приїхав в Росію провідати сина.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: